کلید موفقیت آینده گوگل در دستان هوش مصنوعی و کلود

مدیر اجرایی گوگل آینده گوگل را مبتنی بر هوش مصنوعی و دیتاسنترهای مبتنی بر کلود می‌داند.

 

به گزارش خبرآنلاین، ساندر پیچای فراتر از جستجو که فلسفه وجودی گوگل است، دنبال بیزینسی است که بتواند با تکیه بر آن همچنان گوگل را زنده نگه داشته و امپراتوری خود را بیشتر از قبل توسعه دهد.

به همین دلیل وی این روزها بیشتر از قبل به موضوعاتی مانند هوش مصنوعی و کلود کامپیوتینگ  فکر می‌کند.

هرچند با تغییر ساختار غول جستجوی اینترنتی و زایش آلفابت کمپانی‌های متعددی ظهور کرده‌اند اما درآمدها کند شده است.(آلفابت 5 درصد کمتر از انتظار درآمد داشته است)

تجارت مبتنی بر ارائه سرویس و خدمات کلود در صنعت آی تی جای پای خود را باز کرده و ساندر پیچای که روبروی سهامداران و سرمایه گذاران سخن می‌گفت از دیتاسنترهای گوگل گفت که چگونه مشتریان جدید می‌گیرند و کمپانی‌هایی مانند Spotify و نت فلیکس چگونه با پرداخت‌های کلان به آمازون خود را پلتفرم کلود آن کمپانی سازگار کرده‌اند.

وی تاکید کرد که پلتفرم کلود مایکروسافت به نام Azure نیز به سرعت در حال رشد و تحول است و گوگل پلتفرم تبلیغاتی خود بر مبنای کلود را تا 2020 راه اندازی می‌کند تا از قافله عقب نماند.

اما آنچه ساندرپیچای بیش از همه روی آن تاکید کرد هوش مصنوعی بود که کلید موفقیت بر رقباست و گوگل با سرمایه گذاری وسیع قصد دارد ای عرصه را از آن خود کند.

وی از آلفاگو ، نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی که بازی Go چینی را شکست داد، به عنوان بدنه اصلی توسعه هوش مصنوعی در گوگل نامید  که در واقع کلید آینده گوگل

5656

کد خبر 529549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =