با حضور نمایندگان مجلس تهران و سمنان مطرح شد: برگزاری همایش ملی توسعه سمنان

جلسه ی بنیاد توسعه سمنان ساعت 10 شب چهارشنبه 1 اردیبهشت با حضور دکتر کواکبیان نماینده منتخب مردم تهران،ری شمیرانات و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، دکتر احمد همتی نماینده منتخب سمنان مهدیشهر و سرخه در دهمین مجلس شواری اسلامی و حسن سعدالدین مشاور استاندار سمنان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین در این جلسه اعضای بنیاد توسعه به تبادل نظرات و ارایه پیشنهادات درباره پیشرفت و توسعه سمنان و همچنین مواردی در خصوص سفر ریاست جمهوری به سمنان پرداختند .
در این جلسه موضوعاتی از قبیل پویایی ستاد استقبال و جوانان از رییس جمهور ، انتظارات از دکتر روحانی فرزند برومند استان سمنان و تصمیم گیری های وی درباره طرح و برنامه هایی با موضوع انتقال آب دریای خزر ،توجه به بخش خصوصی ، همایش ها و نشست های ریاست جمهوری ،سفر وزیران،مرکز ارتباطات ریاست جمهوری (سامد) و مشکلات مردم بخصوص در مسکن مهر ، نیاز صنعت سمنان به آب ، شهرداری و مشکلات شهری ،اقتصاد شهر ،استفاده از مدیران بومی توسط استاندار در ارگان های مختلف و در نهایت مدیریت خوب جناب آقای خباز استاندار محترم و توجه ویژه ی وی به سازمانهای مردم نهاد و همچنین تمجید از دکتر احمد همتی که از مدت زمان انتخاب وی بعنوان نماینده مجلس که هنوز نیز بصورت رسمی آغاز نشده است توانسته است پیگیری های بسیار مفیدی را به انجام رساند گفت گویی ها به انجام رسید و پیشنهاداتی ارایه شد.
در این نشست صمیمی حسن سعدالدین مشاور استاندار سمنان به استقبال بی نظیر مردم اشاره کرد و گفت بعد از سفر مقام معظم رهبری به سمنان بیشترین استقبال از دکتر روحانی توسط مردم شکل گرفته است .
وی افزود : مهم ترین خبری که رییس جمهور در این سفر اعلام کرد تصمیم گیری اجرایی شدن طرح انتقال آب دریای خزر بوده که احتمال اجرایی شدن آن را بیش از 80 درصد اعلام کرده است .
در ادامه دکتر احمد همتی نماینده منتخب مردم سمنان در مجلس شواری اسلامی با تبریک ولادت با سعادت حضرت علی (ع) بر تحقیقات علمی در اجرای طرح ها در کشور تاکید کرد و گفت : سفر های استانی می تواند مفید واقع شود اما زمان هایی که از دست می رود بسیار زیاد است و ممکن است طرح ها ی غیر کارشناسی بوجود آورد که می تواند مشکل ساز باشد .ما عقلانیت و علم گرایی را در جامعه گم کرده ایم .
وی افزود : به نظر بنده باید این نوع استقبال دویدن در کنار ماشین رییس جمهور و این شکل سفرهای استانی باید کمرنگ شود زیرا همین سبک از استقبال در دولت گذشته باعث افتتاح پروژها و تصمیم گیری های عجولانه ای می شد که حال ضربه ی آنها را در اقتصاد مشاهده می کنیم .چرا هر وقت فقط زمان انتخابات فرا می رسد می گویند که مردم به بلوغ سیاسی رسیده اند؟پس اگر این بلوغ سیاسی است این شکل استقبال صحیح نیست . باید برای هر طرح آمایش صورت پذیرد ، تحقیقات شود و بصورت کارشناسی تصمیم گیری شود نه اینکه طرحهای چد ساله را چند ماهه اجرا کرد . می توان نظر سنجی های تخصصی نیز انجام داد و طبق نظر سنجی که انجام می شود تصمیم گیری کرد که در چه حوزه هایی می تواند ضعف باشد که آن را برطرف کرد . نظرسنجی ها در مورد محبوبیت رییس جمهور هم می تواند تخصصی به انجام رسد نه اینکه با ارایه آمارهای کمی .
دکتر مصطفی کواکبیان نیز با تبریک با سعادت میلاد امام علی (ع) سخنان خود را با بیان شعری به زبان شیرین سمنانی آغاز نمود و از تمامی افرادی که برای سفر و اسقبال رییس جمهور زحمت کشیدند تشکر و قدردانی کرد .
دبیر کل حزب مردم سالاری گفت : ما از آقای روحانی انتظار داریم به استان سمنان نگاهی ویژه تر داشته باشد زیرا زادگاه ایشان است.
وی در خصوص اعتبار هایی که در خصوص اجرای طرح ها تصویب و جذب میشود گفت : اگر پول داشته باشیم و مدیریت نداشته باشیم هیچ فایده ای ندارد و با مدیریت صحیح می توان آن را به ثمر رساند، بارها در زمان اینکه نماینده سمنان بودم پیش آمد که اعتباری را جذب کردم اما با مدیریت غلط مسوولین اجرایی پروژها به سرانجام نرسید .
کواکبیان افزود : مهم ترین مشکل درباره ی طرح انتقال آب خزر محیط زیست است که خانم ابتکار آن را اکل میته عنوان کرده است و به همین خاطر این مشکل دیگر وجود نخواهد داشت ولی قرار است برای تصمیم گیری نهایی جلسات متعددی برگزار شود .
نماینده پیشین مردم سمنان در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال پایتخت سیاسی را بار دیگر بصورت جدی پیگیری خواهم کرد و اگر انتقال پایتخت سیاسی صورت پذیرد مشکل انتقال آب خزر به سمنان نیز با سرعت بیشتری به اجرا در خواهد آمد .
همچنین از اعضای بنیاد توسعه سمنان خواست که در صدد برگزاری همایشی ملی که بار دیگر نیز برگزار شده است باشند و از اهالی موثر سمنان که در کشورهای مختلف زندگی میکنند و می توانند برای توسعه شهر نقشی داشته باشند دعوت بعمل آورند .
نماینده مردم تهران در دهمین دوره مجلس شواری اسلامی در آخر جلسه به سفر خود به استانهای مختلف خبر داد و گفت : بزودی در استانهای مختلف خواهم رفت تا برای کرسی های دیگری که در مجلس باقی مانده است سخنرانی داشته باشم .

کد خبر 529595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =