با تصویب شورای شهر کرج؛ گرمخانه بانوان در فردیس راه اندازی می شود

در پنجاه و هفتمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج لایحه راه اندازی گرمخانه بانوان قرائت و پس از بحث و بررسی و اعلام نظرات اعضا با اکثریت آرا مصوب شد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فاطمه اسکندری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج گفت: احداث گرمخانه بانوان به منظور کاهش مشکلات اجتماعی زنان می باشد، نداشتن مکان مناسب برای زنان و خواب در پارک برای بانوان بسیار خطرناک‌ است و علاوه بر آن سبب بروز پیامدهای اجتماعی بسیاری می‌شود.

این عضو شورا بیان کرد: زنانی که اسیر امواج آسیب های اجتماعی می شوند، خواه ناخواه دچار گرفتاری هایی که اعتیاد از جمله آنها است، می شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج، یادآور شد: زنانی که از دام اعتباد رهایی یافته اند به علت نداشتن سرپناه در معرض آسیب های اجتماعی هستند که ایجاد یک سرپناه موقت همچون گرمخانه می تواند آنها را از این مشکلات نجات دهد.

سعید فیروزگاه، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تاکید داشت: باید روند اداره گرمخانه ها به گونه ای باشد که در طول سال ادامه داشته باشد تا بتوان برنامه های آموزشی خوبی جهت کاهش معضلات و اعتیاد اعمال نمود.

علی حاج کاظم دیگر عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه تامین امنیت آسیب دیدگان در گرمخانه ها ضروری است، اظهار داشت: باید این مهم به گونه ای اجرایی شود که اتفاقات ناگوار در این مراکز رخ ندهد و شاهد ساماندهی بهینه در حوزه آسیب دیدگان اجتماعی باشیم.

گفتنی است، لابحه مذکور با قید تشکیل هیئت امنائی متشکل از سه عضو شورای شهر، مدیر کل بهزیستی استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان، نماینده دادگستری، رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاون خدمات شهری شهرداری کرج و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج به تصویب اعضای کمیسیون رسید و مقرر شد در اسرع وقت مکان مناسبی در مرکز کرج جهت انتقال گرمخانه بانوان از فردیس تخصیص یابد.

 

کد خبر 530993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =