ایسنا نوشت: معاون عملیات نیروی انتظامی اقدامات ناجا را در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تشریح کرد و گفت: 12 هزار و 385 نیرو برای استان‌هایی که انتخابات مرحله دوم در آنها برگزار می شود در نظر گرفته شده است.

سردار بتولی با اشاره به اقدامات معاونت عملیات در برگزاری مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تلاش گسترده دشمن برای دلسرد کردن مردم از حضور در صحنه انتخابات، مرحله اول انتخابات در شرایط مطلوب امنیتی برگزار شد.

وی ایجاد اختلاف بین اقوام، گروه ها،تشکل های مختلف و اقدام های تحریک آمیز را از اهداف دشمنان نظام در کاهش مشارکت مردم در انتخابات برشمرد و افزود : رصد مستمر تحرکات معاندان، تهیه برآوردها، اشرافیت اطلاعاتی ، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم ، هماهنگی و همکاری بین سازمان ها و دستگاه های مختلف کشوری ، لشکری ، لطف و عنایت ویژه خداوند متعال، را از عوامل برگزاری انتخاباتی امن برشمرد.

معاون عملیات ناجا در تشریح اقدامات این معاونت در راستای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آنجایی که انتخابات در برخی حوزه ها به مرحله دوم کشیده شده، 138 داوطلب نمایندگی برای کسب 69 کرسی باقیمانده در مجلس دهم، روز جمعه دهم اردیبهشت در 22 استان کشور به رقابت می پردازند.

سردار بتولی خاطر نشان کرد : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف قانونی و ذاتی در این مرحله نیز با به کارگیری نیروهای کارآمد، امنیت مرحله دوم انتخابات را فراهم خواهد کرد.

وی حضور فعال نمایندگان ناجا در جلسات وزارت کشور را از اقدامات ناجا پیش از برگزاری انتخابات برشمرد و ادامه داد : در راستای ایجاد هماهنگی بیشتر در برگزاری انتخابات مرحله دوم، کمیسیون عملیات ناجا با برگزاری جلسات با رده های تخصصی ضمن اخذ تدابیر لازم و کار آمد ،دستورهای لازم هیئت رئیسه ناجا را نیز در قالب مصوبات ابلاغ کرد.

سردار بتولی اضافه کرد: پس از اخذ برآوردهای لازم و متناسب با تهدیدهای احتمالی، نسبت به تهیه، تدوین و ابلاغ دستورالعمل تأمین "نظم و امنیت" مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام و ضمن تشریح وظایف و پیش بینی های مورد نیاز، به فرمانده انتظامی استان ها و سایر رده های مربوط ارسال شد.

معاون عملیات ناجا با اشاره به تامین نیروی کمکی به منظور افزایش ضریب امنیتی مرحله دوم انتخابات افزود : به منظور تأمین نیروی کمکی فرمانده انتظامی استان ها،پس از برگزاری جلسات کارشناسی با معاونت های نیروی انسانی ناجا، تربیت و آموزش ناجا و دانشگاه علوم انتظامی امین، تعداد نیروهایی که قابلیت بهره گیری از آنها در تأمین امنیت مرحله دوم انتخابات ممکن بود، مشخص شد.

وی افزود : در این راستا تعداد 12هزار و 385 نفر آماده به کار هستند که برای استان هایی که انتخابات مرحله دوم در آنها برگزار می شود تاکنون 9هزار و 595 نفر در نظر گرفته شده است.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار بتولی در پایان در خصوص دیگر تمهیدات لازم در برگزاری انتخاباتی امن گفت : استفاده از ظرفیت هواناجا و به کارگیری بالگرد در راستای بررسی و نظارت بر حوزه های انتخابیه از دیگر اقدامات است.
42304

 

کد خبر 531149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =