عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر ضرورت توجه به سرمایه گذاری و مشارکتهای بخش خصوصی در مدیریت شهری کرج اظهار داشت: بهره مندی از سرمایه های بخش خصوصی و ورود این بخش در اجرای پروژه های مشارکتی یک نیاز مهم است و این امر باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل ازپایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مصطفی سعیدی با بیان این مطلب، گفت: لزوم پر رنگ شدن نقش سرمایه گذاری و مشارکتهای بخش خصوصی در مدیریت شهری احساس می شود و این موضوع نیازمند این است که چالشها و مشکلاتی که تا کنون پیش پای سرمایه گذاران بوده برداشته شود.

وی، ورود سرمایه گذاران و مشارکتهای بخش خصوصی را به تمام حوزه های شهری لازم دانست و خاطر نشان کرد: تمامی حوزه های شهری مرتبط به هم هستند؛ به عنوان مثال زمانی که یک پروژه عمرانی در شهر اجرا می شود به دنبال خود رونق و تقویت بخش های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، شهرسازی و معماری و بسیاری موارد دیگر را به همراه دارد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: طرح های عمرانی، خدماتی و فرهنگی یکی پس از دیگری در شهر اجرا می شوند و به بهره برداری می رسند تا چهره مناطق 12 گانه شهر کرج متحول شود و ضروری است شهروندان در طرح ها سرمایه گذاری کنند تا رشد و توسعه شهر متوقف نشود و روند آبادانی با سرعت بهتری پیش رود.

این مقام مسئول ادامه داد: با وجود تلاش شهرداری ها در تامین خدمات شهری، کمبود و یا فقدان منابع درآمد پایدار سبب می شود این نهادها از ایفای مطلوب وظایف خود باز بمانند و با مشکلات بسیاری مواجه شوند بنابراین بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی یکی از راهکار های آبادانی شهر و افزایش بهره وری می باشد که در این خصوص به شهرداری ها توصیه می شود از مشارکت بخش خصوصی بهره گیرند.

سعیدی در ادامه با بیان اینکه بدون مشارکت شهروندان حل معضلات شهری ناممکن است، افزود: توجه به سرمایه گذاری در بخش خصوصی در طرح های توسعه شهری بالا ترین سطح مشارکت شهروندان در اداره شهرها است.

این مسئول در پایان به لزوم بازنگری کمیته سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: در راستای جلب مشارکت بخش خصوصی نیاز به تقویت کمیته سرمایه گذاری نیز احساس می شود که امیدواریم این موضوع بررسی شود.

کد خبر 531156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =