۰ نفر
۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۵

باراک اوباما در برنامه چارلی رز در خصوص اعزام 250 نظامی دیگر به سوریه توضیح داد.

 

 

 

به گزارش واحد مرکزی خبر، باراک اوباما درباره اعزام 250 نظامی دیگر آمریکایی به سوریه گفت: هدف ما این است که با نیروهایی در آنجا همکاری کنیم که با سیاست های کلی ما همخوان باشند.

رئیس جمهور آمریکا در گفتگوی اختصاصی با چارلی رز، خبرنگار معروف شبکه سی بی اس نیوز گفت قرار نیست نیروهای آمریکایی به صورت مستقیم با داعشی ها رویارو شوند.

باراک اوباما درباره اعزام دویست و پنجاه نیروی ویژه به سوریه گفت: همانطور که در آغاز گفتم، نابودی داعش برای ما اولویت است و هر چند که ما نیروی زمینی برای نبرد اعزام نمی کنیم ولی تلاش می کنیم تا ببینیم چه کاری جواب می دهد تا آن را مضاعف کنیم.
وی ادامه داد: یکی از چالش هایی که مبارزه با گروه هایی مانند داعش دارد این است که خود را در میان جمعیت غیر نظامی قرار می دهد. آنها در جایی جداگانه و دور افتاده نیستند که ما بتوانیم فقط آنها را هدف قرار بدهیم.

اوباما افزود: از این رو داشتن کسانی که بتوانند با قبایل محلی رابطه داشته باشند و به مناطقی مانند رقه رفت و آمد داشته باشند می توانند به ما کمک کنند تا کسانی را که می توانیم با آنها همکاری کنیم یا نکنیم، بشناسیم.
رئیس جمهور آمریکا درباره اینکه آیا این نیروها در عملیات جستجو و شکار داعشی ها نیز شرکت می کنند یا نه؟ گفت: البته من قرار نیست وارد جزئیات رشته عملیاتی بشوم که جریان دارند، این قانونی عمومی است که به صورت مستقیم با دشمن روبرو نشویم بلکه با نیروهایی همکاری کنیم که با سیاست های کلی ما همخوان باشند.

52310

کد خبر 531190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =