مهر نوشت:روابط عمومی دفتر احمدی نژاد در اطلاعیه‌ای درخصوص برداشت دارایی های جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا نوشت: غارت دو میلیارد دلار از منابع مالی ایران، دقیقا در زمان حضور وزیر امور خارجه در آمریکا روی داده است.

متن اطلاعیه روابط عمومی دفتر رئیس دولتهای نهم و دهم به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم عزیز و شریف ایران

ضمن تبریک ایام پر برکت ماه رجب و آرزوی بهره مندی از خیرات و برکات ماههای پیش رو، به اطلاع می رساند:

قریب سه سال است که مشی دولتمردان فعلی، بر نفی کامل دولت گذشته و حمله مستمر از رهگذر ایراد صدها تهمت و افترا به مردمی‌ترین دولت ایران استوار بوده و هر بار به بهانه ای، مسئولیت تمامی ضعف‌ها، ناتوانی ها و شکست ها در امور جاری کشور را به دولت قبل منتسب می سازند که این امر به روال عادی و روزمره تبدیل شده است.

این بار نیز اقدام دولت مستبد آمریکا در تصرف ظالمانه حدود دو میلیارد دلار از منابع و ثروت ملت مظلوم ایران، بهانه جدیدی برای تهاجم دولتی ها و عناصر سیاسی و رسانه‌ای وابسته به آنها علیه دولت قبل شده است.

اگرچه ملت رشید و فهیم ایران با اتکاء به هوش ذاتی خود از مدتها قبل، علت این رفتار غیرمسئولانه دولتمردان و عناصر سیاسی را به خوبی درک کرده است، لیکن با تاکید مجدد بر ادامه مشی سکوت رئیس دولتهای نهم و دهم و صرفا برای روشن تر شدن موضوع و ثبت در تاریخ، مواردی را به آگاهی می رساند:

۱- دولتمردان غاصب آمریکایی به یک بهانه دروغین که به سال ۱۳۶۲ مربوط می شود، در سال جاری و در دوره حاکمیت دولت فعلی، ۲ میلیارد دلار از منابع مالی ایران را غارت کرده‌اند. معلوم نیست چرا و با چه انگیزه‌های پیدا و پنهانی، این اقدام ظالمانه آمریکا را به دولتهای نهم و دهم مرتبط می کنند.

۲- مدعی شده اند که مدیران بانک مرکزی در دوره های قبل بی احتیاطی کرده اند و نباید به مقررات، ضوابط و قوانین بین المللی حاکم بر مناسبات بانکی در جهان اعتماد می کردند و این اعتماد باعث تصرف اموال ملت درسال جاری شده است.

باید گفت که اولا دولت آمریکا در نتیجه برخورد عالمانه و عزت‌مدار دولت‌های نهم و دهم جرات نزدیک شدن و دست اندازی به منابع ملت ایران را نداشت، بنابراین سئوال این است که آیا غارت صورت گرفته، ناشی از ضعیف نشان دادن ملت ایران در عرصه بین المللی و در نتیجه تجری دولتمردان آمریکایی طی سالیان اخیر نیست؟

ثانیا دولتمردان فعلی طی چند روز اخیر و بارها از غیرقابل اعتماد بودن مدیران آمریکایی و حتی بی اعتمادی به مقررات بین المللی سخن به میان آورده اند، بنابراین سئوال این است که مدیران ارشد امروز کشور چرا به صرف اقوال شفاهی وزیر امور خارجه آمریکا، انواع و اقسام وعده های اقتصادی و امثال آن را به ملت ایران می‌دهند؟ چگونه است که هر نوع تحرک و پیشرفت داخلی را منوط به توافق با طرف آمریکایی معرفی کرده و امور کشور را با گره زدن به وعده‌های آمریکایی، معطل نگاه داشته‌اند؟

۳- غارت دو میلیارد دلار از منابع مالی ایران، دقیقا در زمان حضور وزیر امور خارجه در آمریکا و ملاقاتهای خصوصی و محرمانه طولانی و مکرر ایشان با همتای آمریکایی او روی داده است. آیا این حادثه هیچ رابطه ای با ملاقات و موضوعات مطروحه در این مذاکرات ندارد؟ آیا این امر ادامه سناریوی تحقیر دولت و ملت ایران نیست؟

۴- اگر ادعای اینان که می گویند نباید به اقوال دولتمردان آمریکایی و حتی مقررات و قوانین بین المللی اعتماد کرد، راست باشد، چگونه است که با قول و قرارهای مبهم و نیم بند و بدون تضمین وزیر خارجه و رئیس جمهور آمریکا، حقوق هسته ای ایران و تاسیسات آن به ارزش تقریبی سی میلیارد دلار، از رده خارج، برخی نابود و بخشی نیز معطل گذاشته شده است؟

۵- دولتمردان کنونی طی سه سال اخیر بر ضرورت زدودن بی اعتمادی ها و اعتماد کردن به برخی گفته ها یا نامه های دولتمردان آمریکایی تاکید داشته اند تا آنجا که حتی تصریحات بخش های مهمی از حاکمیت آمریکا مبنی بر بی پشتوانه بودن و ناپایداری توافقات و وعده های داده شده نیز نادیده انگاشته شده و دولتمردان ایران بر رویه خود مبنی بر اعتماد به قولهای آمریکایی پافشاری کرده اند، سئوال این است که این رفتار و مشی و منش دولتمردان کنونی آیا متاثر از ناآگاهی نسبت به ماهیت سلطه طلبانه سردمداران دولت آمریکاست یا آنکه شاهد انجام بازی حساب شده ای در یک سناریوی از پیش تعیین شده هستیم؟

۶- با شعار اعتماد به دولتمردان آمریکایی و تاکید خارج از عرف براقوال و توافقات آنان و در نتیجه تضعیف موضع ملت ایران در عرصه بین المللی طی سه سال گذشته، قیمت ثروت با ارزش ملت ایران یعنی نفت از حدود ۱۰۵ دلار به حدود ۳۵ دلار کاهش یافته است و اگر همین روند ادامه یابد، روزانه تقریبا ۱۵۰ میلیون دلار (حدود ۵۰۰ میلیارد تومان) و سالانه تقریبا ۵۵ میلیارد دلار (۱۹۰ هزار میلیارد تومان) از جیب ملت ایران به جیب عمدتا طرفهای مذاکره یا متحدین آنها سرازیر می شود.

انتظار عمومی این است که مسئولان مربوطه با پرهیز از فرافکنی و متهم کردن بی منطق دیگران، مسئولیت خویش را در امور جاری کشور بپذیرند و به دنبال اصلاح روند کنونی و ایجاد همدلی و بسیج عمومی برای استیفای حقوق ملت ایران باشند.

از خداوند متعال برای همگان توفیق خدمت به ملت و اعتلای ایران همیشه سرفراز را خواستاریم.

روابط عمومی دفتر رییس دولتهای نهم و دهم

 

به گزارش خبرآنلاين، در متن اين بيانيه هيچ اشاره اي به اين موضوع نشده که علت سرمايه گذاري دولت گذشته در کشور متخاصم آمريکا چه بوده است؟ اصل اين موضوع در اين بيانيه تکذيب نشده و علت آن هم مشخص نيست! نويسندگان بيانيه مذکور تنها به فرافکني پرداخته و به افکار عمومي هيچ پاسخي نداده اند.

23216

کد خبر 531294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 90
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  مرد حسابی برخلاف هشدارهای کارشناسان رفتین پول را در کشوری که شما مثلا قبولش ندارید با بی تدبیری سرمایه گذاری کردین و آمریکا هم دنبال بهانه بود و به بهانه غیر هسته ای پول را بلوکه کرد، قرار بود تحریم های مرتبط با هسته ای لغو شود که شد. چرا آدرس غلط میدهید؟ پول در دولت شما بلوکه شد و اجراش افتاد در این دولت. چرا دولت باید تمام خرابکاری های شما را درست کند؟ خیلی رو دارید که می گویید دولت باید طبق برجام پول را برگرداند، گوشت را دادین دهن گربه حالا به روحانی گیر میدین؟دلار و طلا و ... در دولت شما چند برابر شد این دنیا می توانید فرافکنی کنید ولی از فردایی که نزدیک است نمی ترسید؟
  • بی نام IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   72 12
   هر چی اینجوری جواب بدن بهتره . مردم با ماهیتشون بیشتر آشنا میشن و بموقع بخصوص انتخابات بعدی بهتر و مصمم تر تصمیم میگیرن
  • بی نام US ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   37 20
   اگه با این پول روابط خوب میشه بزار ببرند تا بتونیم با آمریکا تجارت کنیم .ما خیلی به خاطر عدم رابطه با آمریکا به واسطه ها باج داده ایم
  • بی نام IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   علت سرمايه گذاري دولت گذشته در کشور متخاصم آمريکا چه بوده است؟
  • رسول A1 ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
   24 7
   ایشون که فقط سوال پرسیده. قرار بود جواب بدهید نه اینکه خودتون سوال کنید. توی شش بند جوابیه 8 تا سوال مطرح کردید.
 • بی نام A1 ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  خیلی باحاله نوشته دولت امریکا در زمان دولت نهم و دهم جرات مصادره اموال ملت ایران نداشت پس این همه تحریم و میلیاردها دلار پول مصادره ای و ......کار جیبوتی بوده؟؟؟؟؟
  • بی نام A1 ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
   0 2
   افرین که شما فرق بلوکه بودن و مصادره کردن میدونید ولی اینم بدونید تو اصلش هیچ فرقی نمیکنه وقتی نفت میفروختید و پولش و یه اب نبات چوبیم نمیزاشتن بخرین با مصادره کردن هیچ فرقی نداره .شما با این همه اطلاعات عمومی باید اون موقع به اقاییون میکفتید که نرن پول بزارن تو دست امریکا
 • بی نام A1 ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  رو که رو نیست سنگ پای قزوینه
  • محمد IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   31 38
   حرفش منطقیه. میگه بهانه آمریکا مربوط به سال ۶۲ است و اجرای حکم در سال ۹۵. اموال توقیفی هم که در سال ۲۰۰۳ بصورت اوراق خریداری شده بږودند. واقعا و منصفانه ربطش به دولت احمدی نژاد چیه؟
 • بیکار A1 ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  دقیقا مثل همیشه وقتی افتضاحی به بار میاورد سوال رو با سوال جواب میداد:من از شما می پرسم این نامه مهر تاییدی بر اینه که اینکار رو انجام داده و دقیقا مثل قبل با تهمت زدن به بقیه و هوچی گری سعی در پاک کردن سابقه خودش داره
 • بی نام IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  فقط دروغ گفتن رو خوب بلدند
 • بی نام A1 ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  همه که دروغ نمیگند......معیشت مردم وبیکاری و فساد و اعتیاد و اختلاص و فساداداره جات و فاصله طبقاتی و روی گردادن جوانان از دین افسانه نیست....حقیقته....وخدا ازهمه اینها سوال خواهد کرد
 • بي نام ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  حيف اين ملت كه بازيچه دست اين دولتها شده
 • بی نام A1 ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  احمدی نژاده دیگه رویه اش اینه سوالو با سوال جواب میدن این قبر مرده توش نیست الکی سر این قبرگریه میکنید
 • بی نام A1 ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  برای اولین بار متن طولانی رو خوندم، ولی هیچی نفهمیدم ازش.
  • بی نام A1 ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   31 5
   حیف وقت که برای خواندن استدلال های این اقا خرج کرده ای
 • بی نام RO ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  شما یه توضیحی در مورد دکل بدید.
  • بی نام IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
   12 3
   واقعا قضیه دکل چی شد. از یه مقطع به بعد تو رسانه های حامی دولت کلا قضیه بایکوت خبری شد. احتمالا حواسشون نبوده قضیه به گندکاری های باندهای خودشون مربوطه
 • شیما IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  چه خوب میشد هر کسی از روی انصاف قضاوت کنه و حقیقت بگه نه از روی سلیقه سیاسی تابحال هرچه اتهام به دولت قبل زدید دروغ از آب در آمد مثل آلودگی هوا که بعد اسنادش از کشور سوئیس امد که اتهامتون دروغ بوده 3000 بورسیه که همش 18 نفر گفتید بازم دروغ و کلا بقه اتهاموتون ...........اینم چند روز دیگه اسنادش میاد که دروغ بوده
  • بی نام A1 ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   فساد های رحیمی،بقایی ،مرتضوی،۳۰۰۰میلیاردی،۱۰۰۰۰ میلیاردی،غیب شدن دکل نفتی،پول هایی که برای سفر به گینه بیسائو و ونزوئلا و کوبا خرج شد،بخشیدن ۱۲ میلیارد به دانشگاه احمدی نژاد،دلار ۳۵۰۰ تومنی، نفت ۱۲۰ دلاری ،بابک زنجانی ها، عدم پاسخگویی به مجلس و توهین به نمایندگانماجرای پخش فیلم مجلس،نابودی عزت مردم،بیکاری و خاموش کردن موتور اقتصاد ایران و تقدیم اقتصاد به برادران چینی و............. دولت پاک دستان،دولت مردمی ،دولت اقتدار ملی
  • بی نام IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   اون 63 درصد میگن کو ؟؟؟؟؟؟؟؟/
  • هادی IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   7 5
   ببخشید اشتباهی مثبت دادم من با نظر شما مخالفم
 • بی نام A1 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  داش محموده ديگه كاريش نميشه كرد خخخخخخخ
  • امیر تبریز اوغلی IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   سردار بت شکن محمود احمدی نژاد یک بار دیگر در 96 زبان باز میکنه و با یاوه گویی عها جواب میده.. هر روز مصاحبه نمیکنه تقصیر اون بود من نبودم
  • بی نام A1 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   اوغلی جان ما هم منتظریم بیاد تا مثل سال 92 و 94 نشون بدیم نظرمون عوض شده در موردش
  • بی نام A1 ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   33 8
   انقدر بت شکست که خسته شد، مگه نه؟؟..... میگم تبر رو یکم بذاره زمین، خستگی در کنه.....از روحانی بترسین، این مرد هاشمی و موسوی و کروبی نیست، اگر مناظره ای باشه در انتخابات 96 بین او و احمدی‌نژاد، محمود رسوای عالم خواهد شد......دلیل ترسناک بودن روحانی همین بس که بطرز وحشتناکی دارن میکوبنش، معلومه داره بد بلایی سرشون میاره که اینا همه جانبه و با تمام قوا دارن بهش حمله میکنن.....فقط یکی از کارهای روحانی نتیجه 300 بود....فقط یکی....
  • بی نام A1 ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   25 8
   سردار ... شکنت باید محاکمه و اعدام بشه . یک کلام ختم کلام
 • جواد A1 ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  جنابعالی رفتی با پول ملت ایران اوراق قرضه امریکا خریدی و بماند که با این کار چه سودی هم به انها رسانده ای حالا میگویی زمان حضور ظریف برداشته شد؟ مگر ظریف مسئول امور مالی بوده ان زمان؟ دستاویز را قبل از امضای هرگونه توافق به امریکا داده ای حالا طلبکار هم هستید ؟ از دولت روحانی تقاضا میکنم کمیته پیگیری حقوقی تشکیل بده و دولت سابق رو بخاطر این قبیل زیان های بزرگی که زده محاکمه بکند
  • محمد IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   11 15
   این اوراق در سال ۲۰۰۳ خریداری شده بودند.
 • بی نام A1 ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  آقای احمدی نژاد در زمان شما بیش از 100 میلیارد دلار اموال ملت ایران توقیف شده بود شما صحبت از عزتمندی می کنید
 • میم IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  خودش داره میگه سه سال پیش نفت 105دلار بود ولی اون زمان چی بودیم الان چی شدیمم بعدشم اونی که اینو نوشته دوباره از اول بخونه خودشم حالیش نمیشه چی گفته ..
 • حمید A1 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  اگه آنطور که احمدی نژاد حمایت میشد این دولت حمایت شود، رفاه مردم هرگز قابل مقایسه نخواهد بود با باز شدن مرزها، محصول کشاورزیم دو برابر سال قبل به فروش رفت نمونه رفاه همین است
 • عماد A1 ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  چه خبر از رحیمی و بقایی و مرتضوی ؟
 • محمدمهدی A1 ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  دیگه مماشات با این فرد بس است . بیانیه ی سراسر مشکل دار و نعل وارونه این آقا ، توهین به فهم و شعور ملت و دولت ایران است . بنا به همین ادعا، دولت خدمتگزار ایشان را به دادگاه فراخوان کند تا سند و مدرک کافی و محکم ،سرمایه گذاری دو میلیاردی ایشان را در دامن آمریکای رو به اضمحلال اثبات کنند تا مقدمه ای باشد برای بستن سیل فساد بر این خاک عزیز
 • بی نام A1 ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  حالا داره معلوم میشه که این همه پول و درآمد نفتی در زمان دولت اصولگرایانه احمدی نژاد کجا رفته
 • ن IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  آقای احمدی نژاد رئیس جمهور مردمی ایران آمریکا قطعنامه دونش پرشده یه بفرما خخخخخخخ
 • بی نام IR ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  از ماست که بر ماست
 • بی نام DE ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  برخورد عالمانه و عزت مدارانه دولت نهم و دهم؟ واقعا؟ روحانى و ظريف كسانى هستند كه از موضع قدرت و حكمت و از همه مهم تر منطق با ديگران رابطه برقرار مى كنند، من هرگاه ياد نامه نگارى هاى بى پاسخ و يا حرفهاى بى ربطى كه رييس دولتهاى نهم و دهم در سازمان ملل انجام مى داد مى افتم عرق شرم بر چهره ام مى نشيند، رفتارهاى دولت نهم و دهم طورى بود كه انگار خيلى عامدانه در پى از بين بردن ابهت و احترام ايران در دنياست، جورى از پايين به كشورهاى ديگر نگاه مى كردند كه آدم خجالت مى كشيد، نتيجه اين برخوردهاى عالمانه و عزت مدارانه اين شد كه وقتى شما به برزيل رفتيد بالاترين مقامى كه ديديد و ذوق كرديد رييس گارد فرودگاه بود،نتيجه ديگر اين سياست ها هم اين است كه حالا حالاها بعضى كشورها براى ما شاخ و شانه بكشند
 • محمد تقی یزدان پناه از قزوین RU ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  با سلام حتما ا ختلاس سه هزار میلیار د تومانی هم زمان دکتر فاطمی وزیر امور خارجه مصدق انجام شده واقعا اینها از مردم خجا لت نمیکشن آقای رحیمی بقایی مرتضوی خاوری بابک زنجانی کجایند
 • بی نام IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  130 9
  تحلیلش درباره قیمت نفت جالبه همین جوری اقتصاد را اداره می کرد که این شد
 • بی نام IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  94 7
  در بیانه آورده ند که قضیه مربوط به دولت فعلی است ودر این دولت آمریکا چرات کرده این کار را به کند در حالیکه مهم زمان تشکیل پرونده وصدور حکم اولیه است که در زمان احمدی نژاد بوده که در آن زمان بدلیل رفتارهای و سخنان نسنجیده ایشان کشور ایران منزوی شد و عده ای بر مبنای سخنان ایشان هر اقدام تروریستی را به ایران نسبت می دادند و افکار عمومی دنیا هم علیه ایران گردیده بود.
 • علی IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  72 5
  مردمی ترین دولت ایران یعنی دولتی که مردم ازش بد میگن دست پاک ترین دولت یعنی مدام دست هاشون رو با آب و صابون میشستن شما بگو ما درست ترجمه می کنیم ...
 • بی نام IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  چرا ما اینجا به دنیا اومدیم.چرا؟
  • بی نام IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   16 6
   حلا که به دنیا اومیدیم بیخیال.ایشالا از دست این جماعتی که مردم واسشون پشیزی ارزش نداره خلاص شیم.آمینننننن
 • بی نام IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  131 7
  به گمانم کلمه شرم را در لغت نامه خودت معنی نکرده ای. شرم کن از اینهمه اواری که بر سر این ملت فرود آورده ای. بنده خدا دولتمردان کنونی هنوز که هنوزه دارن آوار کارهای شما را برمی دارند.
 • صدای تو A1 ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  110 8
  من موندم چرا احمدی نژاد وداردسته اش را محاکمه نمی کنند مملکت را به خاک سیاه نشاندن مصداق واقعیه نفوذ بودند نمی دونم شاید ازشون می ترسند
 • بی نام A1 ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  48 12
  لطفا این بند نامه را دقت کنید ۱ دولتمردان غاصب آمریکایی به یک بهانه دروغین که به سال ۱۳۶۲ مربوط می شود، در سال جاری و در دوره حاکمیت دولت فعلی، ۲ میلیارد دلار از منابع مالی ایران را غارت کرده‌اند. معلوم نیست چرا و با چه انگیزه‌های پیدا و پنهانی، این اقدام ظالمانه آمریکا را به دولتهای نهم و دهم مرتبط می کنند.
  • خزاعي A1 ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   2 6
   از اون لحاظ كه دسترسي به اين مبلغ كه در سال 62 اتفاق افتاده به خاطر منابع سرمايه گذاري شده توسط دولت نهم و دهم و در آمريكا بوده و اونو سريع مال خود كردن
  • باب لورد A1 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   10 5
   در این مورد که امریکا غاصب و زورگو هست شکی نیست و همه ملت ایران قبول دارن ولی این گوشت تازه و خوشمزه رو کی جلوی گرگ درنده بی رحم انداخته و چرا ؟
 • بی نام A1 ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  8 7
  این دوست نه چندان محترم ظاهرا فراموش کردن هزینه از دست دادن بازار نفت وگاز رو ایشون به ما تحمیل کردن و الان دلیل اصلی پایین اومدن قیمت تلاش ایران برای به دست اوردن بازار نفت و گازه
 • mehdi A1 ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  11 17
  حالا اون یه اشتباهی کرد. شما که به امریکا دوستید و با هم دست میدید پولا را پس بگیرید. چند روز دیگه میگید احمدی نژاد نگذاشت ما پول ها پس بگیریم.
 • بی نام RO ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  13 7
  اگر این اتفاق در زمان خاتمی افتاده بود دارودسته همین احمدی نژادی ها خاتمی را وادار می کردند عبا و عمامه خود را زمین بگذارد و پابرهنه و پیاده به حالت دویدن از مملکت فرار کند وتا لب مرز هم دنبالش می دویدند.
 • م. ک. A1 ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  11 19
  همه چیز تقصیر احمدی نژاده دولت آقای روحانی که سراسر تدبیر و امیده حقیقتاً اونوقتی که احمدی نژاد جلوی آمریکا وامیستاد و تنش بین ایران و آمریکا خیلی زیاد بود، چرا جرئت نمی کردن پول های ما رو مصادره کنن؟ چرا برای پایین آوردن قیمت نفت توطئه نمی کردن؟ سیاست خارجی دولت روحانی عامل اصلی گستاخ شدن آمریکایی هاست. حالا هی دولت به اصطلاح تدبیر و امید فرافکنی کنه برای پوشوندن نقطه ضعف هاش.
 • بی نام A1 ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  16 6
  اگه منم اون همه گند بزنم بعد قوه قضاییه هیچ کاری باهام نداشته باشه معلومه که از رو نمیرم هرچی دلم بخواد میگم. واقعا چرا این اقا محاکمه حداقل صوری نمیشه؟
 • شکوفه A1 ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  19 11
  درود بر دولت روحانی، که شاید هنوز نتونسته خیلی از قفل ها رو با کلیدش باز کنه ولی حداقل دری رو قفل نکرده کاری که آقای احمدی نژاد کرد و هزاران فساد اقتصادی و سیاسی رو در دوران ایشون شاهد بودیم. جالبه که هنوز هم از رو نرفتن
 • بی نام IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  11 8
  دولت قبل کشورماراوارد مخمسه وبن بست کرده است
 • بی نام IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  5 6
  واقا با قدرت این احمدی نژاد.بدون دولت هم حکومت میکنه
 • هادی IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  2 5
  خوراک یک هفته کارتونیست ها و طنز پردازها ردیف شد.
 • بی نام IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  14 6
  آقای احمدی نژاد لطفا مظلوم نمایی برای دولتهایی که در تصدی شما بوده نکنید کدام کار شما درست بوده است؟ادعای پاکترین دولت بعدازانقلاب داشتین اما هر رزو از یه گوشه اختلاس های دولت های شما بیرون میزند از زمین خواری تا برداشت های بی بهانه از بیت المال از فساد اداری که در زمان شما بوجود آمد از گرفتاریهایی که تحرم ها را کاغذپاره خواندین اما دریغ از سرمایه گذاری ردر تولیدات داخل صرف حرف زدن و منم منم کردن و با هر ادبیاتی صحبت کردن نشد شجاعت یا به نفع مردم کارکردن هرچی که الان کشورومردم باآن روبرو هستند همه در اثر ندانم کاریهای شما و دولتمردانتان بوده است شاید نیت شما خیربوده اما عملکردتون منفی بوده است کاش وجدانتان بیدار شود و کمی منطقی بیاندیشید که در اثرندانم کاریهایتان چقور کشور راگرفتارکردین
 • بی نام IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  66 8
  دولت قبلی همیشه حاشا میکرد چیز جدیدی نیست
 • بی نام A1 ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  شمشیر را از رو بسته اید بهار بعد شق القمر احمدی نژادیها ببینید
  • مالک RO ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   20 11
   بابک زنجانی و دولت هاشمی و پیاده نظام هاشمی و روحانی همه یکی هستند شما متروفانی هستید خبر از مستعضفین ندارید در مقابل امریکا همه چیز را به باد فنا دادید انرژی هستی و همه چیز را تعطیل کردید کار کنید سه سال که دارید حرف می زنید
  • فرید IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
   19 8
   ۸ سال شق القمرتون را دیدیم کمر مملکت را دو شقه کردید
 • بی نام A1 ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  15 7
  شما خوبین چقدر ما انسانها فراموش کاریم یادتون نیست در زمان شما که سکان دولت نهم و دهم رو داشتین هر چی اتفاق میفتاد مینداختین گردن دولت هفتم و هشتم حال این کجا و آن کجا شما با غارت و چپاول اموال مردم مظلوم و ساکت ایران این مردم رو به خط فقر نزدیک کردین حالا مظلوم نمایی میکنین خدا جای حق نشسته انشاالله جواب این همه ظلم وستمتونو میگیرین
 • بی نام A1 ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  70 5
  دقیقا یادم نیست به اینجور ادما چی چی پرو می گفتن
 • بی نام A1 ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  6 2
  والا آدم هیچ حرفی براش نمیاد خدایا به نظرت موقعش نیست دق کنیم پس کو فرشته مرگت،هر کی میندازه گردن این و اون کسی هم هست بتونه حق رو بگیره؟
 • بی نام A1 ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  15 3
  دیوار حاشا از دکل هم بلندتره.
 • بی نام A1 ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  19 6
  آقا اصلا دولت روحانی بد.شما چرا رفتین توی خونه دشمن پول ملت رو گذاشتین؟ غیر اینه که ریگی به کفشتونه؟
 • مريم ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  17 8
  اين دولت از وقتي كه اومده داره خرابكاري دولت قبل و درست ميكنه الحمد الله همه جا يه رد پا گذاشتن پاكدستان
 • بی نام DE ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  20 5
  کی جواب درست و حسابی داده که بار دومش باشه ؟
 • بی نام DE ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  15 6
  این آدم فقط به درد اونایی میخورد و میخوره که باایشان منافعشون تامین میشده و میشه وگرنه نه عملکرد درستی داشت نه حرفهاش رو کسی حتی خودش هم از سرو ته اش سر در نمیاره
 • بی نام A1 ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  9 25
  بسیار زیبا جواب دندان شکن اجوابی را به دولت امید داده دولت امید همه جنگهای صدر اسلام و جنگهای تاریخ بشریا و تحریمات صدر اسلام را به دولت نهم و دهم نسبت می دهد ،اقای دولت دهم ما خسته شده ایم دیگه اوج رکود اقتصادی از یک طرف و تورم از طرف ددیگر کمرمان را خورد کرده خواهشن بجای بحث حاشیه لطفا به منجلابی که انداختی بیرون بیار
 • احسان IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  19 4
  یکی ازشون بپرسه با درامد 800 میلیاردی از فروش نفت تو هشت سال چیکار کردی نکنه اوناهم جاهای دیگه سرمایه گذاری شدن ؟ زودتر امار بدید تورو خدا این پولها کجان شاید بشه بخشی از این پولها رو از بلوکگی نجات داد شایدم تو حسابای خصوصی نگه داری میشن که خدایی نکرده بلوکه نکنن
 • بی نام IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  14 6
  "روابط عمومی دفتر رییس دولتهای نهم و دهم" خجالت داره بابا تمام رییس جمهور ای قبلی امریکا برگشتن سر کار قبلیشون اینا دکون درس میکننو میکننش پیرهن عثمان
 • حسن A1 ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  6 21
  ببین پسر گل شما اگه یه نگاه به کشورهای قدرتمند دنیا بندازید میبینید بعد امضای برجام به همه از دم داریم باج میدیم پس پشت پرده یه توافقات پنهانی و سری صورت گرفته حالا اونا سهمشونا همونطور که برنامه ریزی شده برمیدارن کاری هم به احمدی نجات نداره انگلیس که حین مذاکرات سفارت گرفت .فرانسه که غوغا کرد .الان امریکا خدا بعدیشا به خیر کنه
 • بی نام A1 ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  25 5
  مردمی ترین دولت؟ چه شوخیه بی مزه ای
 • جانباز A1 ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  6 17
  حالا غصه نخورید محمود میاد پولها را برمیگرداند
 • بی نام IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  11 11
  آمریکا زمان روبوسی و دست دادن کدخدا بود حالا شده متخاصم
 • بی نام IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  5 0
  به دولت سرمايه داران اريستوكرات بگوييد اب در هاون ميكوبيد حكومت از ان مظلومين زحمت كش خواهد شد
 • کوروش RU ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  3 0
  اینطوری که دارن تاریخ این گندو عقب میندازن میترسم اخر تقیصر هارو گردن بزرگ آقا وقباد وشهرزاد بندازن
 • بی نام A1 ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  0 1
  توجه مسءول دفتر اقای مردمی نژاد رو جلب میکنم به سخنان وزیر محترم اطلاعات جناب سید محمود علوی که فرمودند دولت نهم گوشت را 2ملیارد دلار در دهان گربه انداخت
 • بی نام DE ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۸
  4 2
  آقای احمدی نژاد یادته چقدر افترا و تهمت زدی بخصوص هنگام انتخابات حالا اینهایی که میشنوی جواب همون تهمتهاست فقط فرقش اینه که حالا حقیقت گندکاریهای شما رو شده در همیشه روی یک پاشنه نمیچرخه هنوزم ادعای پاکترین دولت رو داری؟ واقعا نه از وجدان در شما خبری هست نه از اخلاق اسلام و انسانیت : قریب سه سال است که مشی دولتمردان فعلی، بر نفی کامل دولت گذشته و حمله مستمر از رهگذر ایراد صدها تهمت و افترا به مردمی‌ترین دولت ایران استوار بوده و هر بار به بهانه ای، مسئولیت تمامی ضعف‌ها، ناتوانی ها و شکست ها در امور جاری کشور را به دولت قبل منتسب می سازند که این امر به روال عادی و روزمره تبدیل شده است.
  • بدون نام ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
   3 0
   خودت فهميدي?
 • بی نام IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
  10 7
  احمدی نژاد تو که هر روز می گفتی امریکا در حال فروپاشیسه چرا رفتی در اقتصاد در حال فروپاشی سرمایه گذاری کردی؟
 • eye wide shot RO ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
  8 10
  از خداوند متعال برای همگان توفیق خدمتمثل دولت استاد احمدي نژاد به ملت و اعتلای ایران همیشه سرفراز را خواستاریم .با تشكر از حامياني كه بالاي منبر او را حمايت كردند
 • حسنی IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
  12 10
  تا قیامت رد پای تخریبی دولت پاک دستان مهرورز احمدی نژاد در سرنوشت چندین نسل باقی خواهند ماند و تا ابد نسل های متمادی باید تاوان افکار و اعمال وی و یاران و حامیانش را بازپس بدهند. وزار او هم مثل خودش درحق مردم بسسسسسیار جفا کردند از جمله علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی سابق. خداوند حق الناس ما را از اینها بگیره انشاءالله.
 • تو که نظرم را نزدی A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
  2 1
  شخص احمدی نژاد اگر دزد بود الان پیراهن عثمان می کردند خراب کردن اشخاص کار سختی تا حال نبوده
 • محمد A1 ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
  1 4
  واقعا شرم آوره..... دیگه دستتون رو شده ولی هنوز دست بر نمیدارید؟؟؟؟ وقعا که... "این اسناد در زمان دولت اصلاحات خریداری شده نه در دولت قبل، اشتباه دولت قبل این بود که چرا این اسناد را خارج نکرده و سرمایه آن را به کشور برنگردانده، شاید بر خلاف بعضی ها که تماما آبروی قبلی ها را می خواهند ببرند با خود گفته که شاید دولت قبل من به علتی این کار را کرده است"
 • ساناز IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
  2 3
  این دولت11 هر چقدر که دوست داره تهمت بزنه اما هرکسی که از روی انصاف بخاد قضاوت کنه میبینه که احمدی نژاد تنها کسی تو نظام که یار خادم قشر ضعیف جامعه بود و خواهد بود
 • بی نام A1 ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
  0 0
  بهتر است اقای احمدی نژاد جواب سوال را بدهد و اقای روحانی بجای مدام در گذشته سیر کردن اقدام عملی وبدور از حرف زدن انجام دهد چون بنده در طول این مدت اقدامی ندیدم.