۰ نفر
۱۸ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۷:۱۱

این شرکت پرسنل خود را اخراج نکرده بلکه در قالب قراردادی که با آنها بسته است عمل کرده است؛ کارکنانی که مدت قرارداد آنها به اتمام می‌رسد شرکت هیچ گونه تعهدی درباره استخدام دوباره آنها ندارد.

ایلنا: سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد شرکت هایپر مارکت ماف پارس کارکنان خود را اخراج نکرده و براساس قرارداد بسته شده با آنها عمل خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری، بر اساس پیگیری صورت گرفته توسط این سازمان در خصوص اخراج برخی از کارکنان ایرانی از شرکت هایپرمارکت ماف پارس، توضیحات ذیل برای اطلاع مخاطبان گرامی تقدیم می‌شود:
1- شرکت هایپر مارکت ماف پارس در جهت توسعه طرح و ایجاد فروشگاه‌های دیگر در سطح شهر تهران، مذاکراتی را با مدیران ساختمان جامعه الصادق واقع در ضلع شمال غربی تقاطع طالقانی و ولیعصر انجـام داده بود تا با انجام تغییراتی در دکوراسیون داخلی ساختمان به عنوان فروشگاه از آن بهره‌برداری نماید. در این میان شرکت تعدادی پرسنل استخدام و آنها را جهت کار در فروشگاه جدید آموزش می‌داد تا با افتتاح آن، افراد آموزش دیده مشغول به کار شوند. متاسفانه به علت مشکلات و موانع ایجاد شده از طرف شهرداری فعلا پروژه جدید متوقف گردید و به تبع آن شرکت با آن تعداد پرسنلی که جهت آموزش و کار در فروشگاه جدید استخدام شده بودند، قطع ارتباط قراردادی نمود.
2- این شرکت پرسنل خود را اخراج نکرده است بلکه در قالب قراردادی که با آنها بسته است عمل نموده است و کارکنانی که مدت قرارداد آنها به اتمام می‌رسد شرکت هیچ گونه تعهدی درباره استخدام دوباره آنها ندارد. از طرف دیگر تعدادی از پرسنل به دلایلی همچون عدم هماهنگی با مقررات موجود در فروشگاه و ناتوانی در انجام وظایف، ترک محل کار، نارضایتی مدیر از عملکرد آنها، در نتیجه آن نیروهای جدید جایگزین شده‌اند. بدیهی است که امکان ادامه ارتباط قراردادی با پرسنلی که مرتکب تخلف شده و یا خود را با شرایط فروشگاه وفق ندهد، میسر نبوده و توسط هیچ شرکت دیگری نیز قابل پذیرش و انجام نمی‌باشد.
3- طبق اطلاعات ارسالی از شرکت در حال حاضر 704 نفر طی قرارداد مستقیم بین شرکت و پرسنل در دفتر مرکزی و فروشگاه مشغول به کار هستند و تعداد 535 نفر دیگر بطور غیر مستقیم در داخل فروشگاه در قالب قرارداد با شرکت‌های خدماتی مشغول به کار هستند. از 535 نیروی شرکتی مستقر در فروشگاه تعداد 65 نفر حفاظت و امنیت داخل فروشگاه ، 70 نفر نظافت و بهداشت داخلی فروشگاه را تامین می نمایند و تعداد 400 نفر به صورت فروشنده فعال هستند که تمامی آنها ایرانی هستند.
به طور خلاصه در حال حاضر تعداد 1239 نفر به صورت ثابت و فصلی در قالب قرار داد مستقیم و شرکتی در فروشگاه و دفتر مرکزی شرکت مشغول به کار هستند که بیش از 97 درصد آنها افراد ایرانی هستند. البته با توجه به فرا رسیدن سال جدید و ترافیک کاری شدید در فروشگاه، در این دوره خاص حدود 104 نفر از 1239 نفر به صورت موقت یا فصلی مشغول به کار هستند که طبیعتا پس از سپری شدن این ایام این تعداد از پرسنل موجود کم خواهد شد.
4- شـرکت با حـدود 800 تولید کننده ایرانی قرارداد دارد که کالاهای خود را همه روزه در فروشگاه عرضه می‌دارند و از این طریق در ایجاد اشتغال برای هزاران ایرانی دیگر به طور غیر مستقیم نقش داشته است.
5- کالاهایی که در این فروشگاه عرضه می‌شود از نظر کیفیت، تنوع و قیمت کم نظیر بوده و به همین علت روزانه شمار قابل توجهی از مردم شهر تهران و حتی شهر های اطراف از فروشگاه بازدید و خرید می‌کنند. از طرف دیگر قیمت کالاهای عرضه شده در این فروشگاه بر سایر فروشگاه‌های مشابه نیز تاثیر گذاشته و آنها نیز قیمت‌های خود را برای مصرف کنندگان کاهش داده اند.
6- شرکت هایپر مارکت مـاف پارس بیش از 61 میلیــون دلار سرمـایه خارجی به کشور وارد کرده است که بدون استفاده از کوچکترین تسهیلات بانکی داخلی و با سرمایه گذاری مستقیم 100 درصد خارجی باعث ایجاد تحول در زمینه توزیع و فروش کالا، تنظیم متعادل بازار و رقابت در ارتقا توانمندی‌های بخش خصوصی داخلی گردیده است.
هایپر استار که اخیرا با سرمایه گذاری صددرصد خارجی و با استفاده از کارکنان و کارگران ایرانی راه اندازی شد، اخیرا پس از آنکه به سود سرشاری از فروش خود به دست آورده مبادرت به اخراج 110 نفر از کارکنان ایرانی این فروشگاه کرده و از کارمندان بیگانه بهره می‌برد، این در حالی است که قرار بود این فروشگاه با هدف سرمایه گذاری خارجی و اشتغال‌زایی راه‌اندازی شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا هایپراستار در مهرماه سال 88 با حضور بهروز علیشیری رئیس سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی افتتاح شد.25 درصد از سرمایه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپراستارةایپر مارکت ماف پارس) متعلق به شرکت کرفور فرانسه و 75 درصد آن متعلق به یک سرمایه‌گذار اماراتی است. براساس گزارش‌ها 60 میلیون دلار برای این فروشگاه سرمایه‌گذاری شده است. این پروژه شامل 11 فروشگاه در سراسر کشور است و رقم نهایی سرمایه‌گذاری خارجی 300 میلیون دلار برای کل پروژه خواهد بود.کرفور در حال حاضر دومین شرکت بزرگ در زمینه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در جهان و اولین شرکت در اروپا است.
براساس این گزارش اواخر سال گذشته اعلام شد که این شرکت مبادرت به اخراج حدود 110 نفر از کارکنان ایرانی خود کرده است. درحالی که سازمان سرمایه‌گذاری خارجی اعلام می‌کند که این شرکت براساس قرارداد می‌تواند اقدام به اخراج کارکنان خود کند.

کد خبر 53174

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بیکار IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۸
  5 10
  به نمایندگان مجلس در خصوص تصویب قانون کار موقت واجازه به کارفرمایان در حصوص تبدیل قرارداد دائم به موقت تبریک می گویم که الان کارفرمایان به این گستاخی در یک نشریه عمومی جواب می دهند.
 • مهران IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۸
  26 3
  كارفرمايي كه 60 ميليارد تومان پول با منشا خارجي را وارد كشور كرده است و بيشتر از 1000 نفر را مشغول به كار كرده است بايد مورد تقدير و تشكر قرار گيرد نه مورد تاخت و تاز. بر اساس برآورد وزارت كار براي ايجاد 1000 شغل 30 ميليارد تومان پول لازم است.
 • بدون نام IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۸
  25 4
  قيمت مواد غذايي در اين فروشگاه كمي گران است!
 • همشهری IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۸
  13 19
  اتفاقا قیمت مواد غذایی از 200 تا 500 تومان زیر قمیت جلد است
 • بدون نام IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۸
  23 2
  خدا به بانیان این فروشگاه خیر و برکت دهد. زندگی ما را به خوبی تغییر داده...
 • بدون نام IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۸
  21 2
  خودای گران نیست بله اجناس آن مرغوب است
 • بی نام IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۲/۲۱
  12 11
  اجناس چینی یعنی جنس تولیدی در کشور؟
 • سرباز هایپر IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۸۹/۰۲/۳۰
  5 22
  صدای دقل شنیدن از دور خوش است کاری سخت با ماهی 3000000 ریال ایران ایرانی شده حمال
  • بی نام IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
   0 3
   حقوق سه میلیون ریال در ماه غیرقانونی است و اگر کارگری با این مبلغ کار کرده میتواند شکایت کند و مابه التفاوت را برای تمام مدت کارکرد دریافت کند. دادگاههای وزارت کار حداکثر تلاش را میکنند که حقوق کارگر حفظ شود و این وظیفه کارفرما است که ادعا را با مدارک رد کند و کارگر نیازی نیست که هیچ مدرکی ارائه کند.
 • حدیثه DE ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  0 0
  طبق قانون کار کاری که ماهیت مستمر داره ونه فصلی وپیمان کاری قرارداده یکماهه نباید براش بسته بشه حتی تگر پاره وقت باشه.من حدود دوماه بیشتر مشغول به مار شدم .قراردادصندوق دارها یکماهه است که خلاف قوانبن وموازین جمهوری اسلامی ایران است این درحالی است که از روز اول بما این رو نگفتم وتو قرارداد ذکر میکنن اجازه کار تا ساعت ساعت وحتی کمتر در صورتی که عرف ساعت کارکرد برای پاره وقت این نیست واگر بیشتر از ساعت ذکر شده درقراردادکار کرد باید به ساعات اضافی اضافه حقوق تعلق بگیره که پرداخت نمیشه واضافه ساعات به صورت عادی پرداخا میشه.همچنین باوجود اینکه نظام نامه تنظیم شده وبه دادن امضاکردیم با قرارداد یکماهه ای که بسته میشه وتوش قید میشه بعد دوره قرارداد میتونه شرکت وفروشگاه از ادامه فعالیت سرباز بزنهه
 • حدیثه DE ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  1 0
  همینطور بحث تعدیل رو هرماه مطرح میکنن که باعث میشه جوخیلی بدی به چجود بیاد تهدید از جانب بالادستی.نگرانی بچه ها.زیراب زنی .هرکس میخواد کاری کنه که دیگری اخراج بشه کهدخودش ماندگار بشه.ادب واحترام که وجود نداره.این قرارداد یکماهه باعث شده برخوردا خیلی سلیقه ای وزننده وبرخورنده باشه.ساعات کاری کمتر از واقعی رد میشه وهیچ کس از ترس اخراج حرفی نمیزنه کهبتونه به کارش ادامه بده .روز اول بما گفتن یک تا یکودویست دریافتی خواهید داشت که دروغه محضه .بزور هشتصد تومن بما دادن ساعتی۷۲۵۰اونم با احتساب عیدی وسنوات و....یعنی اینهارو هم محاسبه کردن بما ساعتی اینقد میدن وهیچ مزایای دیگه ای هم نداریم.بیمه هم ساعتی رد میشه.درصورتی که اینقد ایتم سنجش دارن عملا کارسخت وطاقت فرسا وازاردهنده با مزایای خیلی کم وبدرد نخ
 • حدیثه DE ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
  1 0
  همینطور باید بگم قوانین بد وغیر منصفانه.سنجش سخت ورقابتی که هیچ تناسبی با حقوقش نداره.عدم مزایا وحقوق ناچیز.و....بسیاری ایرادات که واقعا متاسف میشه ادم تو کشور خودش رسما حمال ومزحکه قرارمیگیره.امنیت شغلی هم که یه رویاست.