ایسنا نوشت: سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری و عضو حزب کارگزاران سازندگی هر کدام اولویت‌های مجلس دهم را از دیدگاه خود بیان کردند.

کمال الدین سجادی با بیان اینکه مجلس دهم در فضای کنونی وظایف بسیار سنگینی را به عهده دارد، اظهار کرد: به دلیل جو سیاسی حاکم بر جهان، منطقه و نیز شرایط خاص داخل کشور، مجلس دهم وظایف بسیار سنگینی را به عهده دارد که شاید یکی از مهم‎ترین آن وظایف، پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به اقتصاد کشور است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه ساماندهی قوانین و نظارت بر پیشبرد برنامه‎های اقتصادی یکی از اولویت‎های اصلی مجلس دهم خواهد بود گفت: مجلس دهم باید با ساماندهی قوانین و نیز نظارت بر پیشبرد مسائل اقتصادی و در عین حال حفظ تعامل مثبت با دولت به وظیفه خود در بهبود وضع اقتصادی کشور بپردازد.

سجادی با تاکید بر حفظ وحدت، همدلی، همبستگی و تعامل در فضای سیاسی کشور از سوی نمایندگان مجلس آتی اظهار کرد: مجلس دهم باید از حاشیه پردازی‎ها پرهیز کند و در مسائل سیاسی به اصل مطلب بپردازد و به ویژه در قبال مسائل مربوط به سیاست داخلی خویشتن‎دارانه عمل کرده و با دولت در تعامل باشند.

 همچنین جهانبخش خانجانی عضو حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اولویت‎های مجلس دهم اظهار کرد: مجلس آینده باید امکان بهره مندی متناسب و مساوی مردم از امکانات داخل کشور را فراهم آورد و بکوشد در همکاری و تعامل با دولت اوضاع معیشتی جامعه را بهبود بخشد.

وی با اشاره به اوضاع نابسامان اقتصاد کشور در دولت قبلی اظهار کرد: در دهه گذشته به واسطه استفاده نادرست دولت قبلی از فرصت‎های اقتصادی پیش آمده کشور در مسیر نامناسبی قرار گرفت و در دو سال و نیم گذشته نیز دولت اعتدال به علت پایین آمدن قیمت جهانی نفت و بدهی‎های باقیمانده از دولت قبلی نتوانست به طور کامل وضعیت اقتصادی را بهبود بخشد. هرچند که اجرای سیاست‎هایی چون تک‎نرخی کردن ارز و ثابت نگاه داشتن نرخ تورم تواسته است از نامناسب‎تر شدن اوضاع اقتصادی جلوگیری کند.

عضو حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه مجلس دهم باید با تدوین قوانین جدید، فضا را برای بالاتر بردن مشارکت سیاسی مردم فراهم کند، اظهار کرد: مجلس دهم باید با تدوین قوانین تازه هم زمینه را برای فعالیت و مشارکت سیاسی بیشتر مردم در جامعه فراهم آورد و هم فضا را برای فعالیت احزاب و گروه‎های سیاسی آماده سازد تا تلقی امنیتی بودن جو جامعه از بین برود.

خانجانی با تأکید بر اینکه مجلس دهم می‎تواند در حوزه سیاست خارجی کمک‎های فراوانی به دولت بکند، گفت: مجلس دهم می‎تواند ضمن رعایت حکمت و مصلحت جامعه از شعارزدگی دوری و به دولت کمک کند تا با حفظ منافع ملی، روابط دوستانه‎ای را با کشورهای جهان برقرار سازیم.

عضو حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه یکی دیگر از اولویت‎های مجلس دهم پیگیری اجرایی شدن برنامه چشم انداز 1404 ایران اسلامی است، گفت: در حال حاضر مهلت زیادی تا رسیدن به سال 1404 باقی مانده است و مجلس وظیفه دارد شرایط لازم را در این زمینه با همکاری دولت فراهم آورد.

خانجانی در پایان تاکید کرد: مهم ترین اولویت مجلس دهم فاصله‎گیری از فضای تند و افراطی مجلس فعلی است و با پیگیری و توجه به این اولویت است که مجلس دهم خواهد توانست سایر اولویت‎ها را در طول دوران چهارساله‎اش مدنظر قرار داده و اجرایی کند.

27219

کد خبر 531905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =