واحد مرکزی خبر نوشت: رییس اتحادیه روزنامه نگاران مصر می گوید «این نخستین باری است که پلیس به مقر اتحادیه روزنامه نگاران حمله می کند».

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، یحیی قلاش رییس اتحادیه روزنامه نگاران مصر در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد پلیس مصر یکشنبه شب، با حمله به مقر اتحادیه روزنامه نگاران در قاهره، دو روزنامه نگار را بازداشت کرد.
رییس اتحادیه روزنامه نگاران مصر افزود «این نخستین باری است که پلیس به مقر اتحادیه روزنامه نگاران حمله می کند».
 یک منبع قضایی مصری اعلام کرد عمرو بدر و محمود السقا، دو روزنامه نگار بازداشت شده، متهم به تشویق برای برگزاری تظاهرات هستند. 
همین منبع  افزود بر اساس قانون مصر، هر گونه تجمع عمومی که وزارت کشور از قبل مجوز برگزاری آن را صادر نکرده باشد ممنوع است و این دو روزنامه نگار به نقض این قانون و تحریک دیگران برای برگزاری تظاهرات متهم هستند.
این دو روزنامه نگار که سایت اطلاعاتی yanair.net را اداره می کنند، در این سایت از عبدالفتاح السیسی رییس جمهوری مصر انتقاد کردند.
عمرو بدر  جمعه  گذشته در صفحه فیس بوک خود نوشته بود پلیس به منزل وی و محمود السقا حمله کرده است. پس از این حادثه ،این دو خبرنگار روز شنبه اعلام کردند در اعتراض به اقدامات خودسرانه امنیتی و حمله پلیس به محل زندگی آنها ، در مقر اتحادیه روزنامه نگاران مصر تحصن می کنند.
محمود السقا در صفحه فیس بوک شخصی خود، شرکتش در تظاهراتی را که در 15 آوریل گذشته علیه اقدام دولت مصر به واگذاری جزایر «صنافیر» و «تیران» به عربستان سعودی برگزار شد، اعلام کرده بود.
هزاران مصری در اعتراض به این اقدام دولت، با برگزاری تظاهراتی در روز 15 آوریل در مرکز قاهره، سقوط رژیم عبدالفتاح السیسی را خواستار شدند.
۵۰۵۰
کد خبر 532598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =