ایسنا نوشت: منابع عراقی از عقب‌نشینی تظاهرکنندگان معترض از منطقه الخضراء بغداد خبر دادند؛

به گزارش خبرآنلاین به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، تظاهرکنندگان عراقی عصر یکشنبه 24 ساعت پس از حمله به مقر پارلمان و در احترام به زائران امام موسی کاظم (ع) که برای برگزاری مراسم شهادت آن حضرت به عراق آمده بودند، از منطقه الخضراء در مرکز بغداد عقب‌نشینی کردند.

کمیته مسوول سازماندهی تظاهرات اعلام کرد که تظاهرکنندگان پس از پایان مراسم عزاداری و با هدف اصلاح روند سیاسی بار دیگر به منطقه الخضرا باز خواهند گشت. این کمیته همچنین خواستار تجمع گسترده معترضان در روز جمعه شد.

خروج تظاهرکنندگان معترض پس از صدور بیانیه از سوی کمیته سازماندهی اعتراضات وابسته به جریان صدر صورت گرفت و معترضان با سر دادن شعارهایی اعلام کردند که "به شکل مسالمت‌آمیز و از موضع قدرت و اقتدار" محل تظاهرات را ترک می‌کنند.

از سوی دیگر فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که پل دو طبقه بغداد و میدان الحریه در مرکز این شهر بار دیگر بازگشایی شده و عبور و مرور وسایل نقلیه و خودروها در آن جریان دارد.

همزمان نیروهای امنیتی در استان بابل با حمله به ده‌ها تظاهرکننده و فعال مدنی در مقابل استانداری این استان در مرکز حله تظاهرکنندگان را متفرق کردند.

منابع محلی اعلام کردند که این تظاهرات با هدف درخواست برای انجام اصلاحات فراگیر و شناسایی عاملان فساد صورت گرفت و نیروهای امنیتی به منظور ممانعت از هرگونه درگیری در تمامی نواحی شهر حله مستقر شدند.

یک منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: پس از آنکه تظاهرکنندگان با پرتاب سنگ به نیروهای امنیتی حمله کردند، نیروهای پلیس چند گلوله هوایی شلیک کردند که این درگیری تلفات یا مجروحانی نداشت.

از سوی دیگر دفتر اطلاع‌رسانی ریاست پارلمان عراق اعلام کرد: سلیم جبوری، رئیس پارلمان این کشور روز یکشنبه از ساختمان پارلمان که هدف حمله تظاهرکنندگان معترض قرار گرفته بود، دیدار کرد.

وی ضمن بازدید از دفاتر و بخش‌های مختلف پارلمان حجم خسارات وارد شده به این ساختمان را بررسی کرد.

روز شنبه جمعی از تظاهرکنندگان خشمگین عراقی با عبور از دیوارهای منطقه الخضراء به ساختمان پارلمان این کشور حمله کردند.

26150

کد خبر 532604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =