رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: بیش از ۴۰ درصد شرکت‌های آلمانی علاقمند به همکاری با ایران هستند و نباید اجازه دهیم کشورهایی مانند امارات و دلالان داخلی صادرات را از بین ببرند.

 عبدالوهاب سهل‌آبادی  در همایش رویکرد صادرات محور صنعت سنگ که همزمان با افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان در حال برگزاری است، اظهار داشت: امروز با توجه به شرایط وی‍ژه كشور لازم است به فكر جایگزینی درآمدهای نفتی با صادرات غیرنفتی باشیم و در این زمینه صنعت سنگ می‌تواند كمك بسیار خوبی در این راستا باشد.

وی با اشاره به مشكلات صادرات صنعت سنگ ابراز داشت: در شرایط فعلی عمر پروانه معادن به اندازه‌ای كوتاه است كه گاه پس از انجام مذاكرات برای صادرات سنگ معادن از دست صاحبان آنها خارج می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با بیان اینکه در شرایط رکود فعلی، مالیات‌ها نیز افزایش یافته، گفت: همچنین برخی از سنگ‌بری‌های کوچک ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان اجاره داده می‌شود و با معدن دار و سنگ‌بری‌های بزرگ رقابت می‌کنند و این مسئله سبب از بین رفتن بازار می‌شود.

سهل‌آبادی با اشاره به اهمیت توجه به بخش تولید ابراز داشت: هزینه‌ای كه صرف نگهداری از زندانیان می‌شود مطمئن باشید اگر در راستای حمایت از تولید خرج شود تعداد زندانیان نیز كاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به ضرورت تجهیز اتحادیه صادرات سنگ در اصفهان به منظور هماهنگی عملكردها گفت: امروز رسالت اشتغال‌زایی در كشور برعهده بخش خصوصی قرار دارد؛ بیش از ۴۰ درصد شرکت‌های آلمانی علاقه به همکاری با کشور ما را دارند و باید با برنامه‌ریزی درست اجازه ندهیم کشورهایی مانند امارات و دلالان داخلی و خارجی صادرات ما را از بین ببرند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اظهار داشت: بر اساس آمار جهانی بهترین قوانین سرمایه گذاری متعلق به ایران است به گونه‌ای که سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند تا ۱۰۰ درصد مشارکت داشته باشند.

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 532675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =