۰ نفر
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵

اقتصاد نیوز نوشت:وزیر انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد کرد که عرضه و تقاضای جهانی در بازار نفت طی یک سال آینده به تعادل برسد.

 قیمت نفت خام که در اوایل سال 2016 به پایین‌ترین سطح 13 سال اخیر خود رسیده بود در ماه آوریل به دلیل دلار ضعیف‌تر و تولیدات کمتر آمریکا، نزدیک به 20 دلار رشد داشته است.

با وجود این، فعالان در بازار با توجه به عرضه جهانی ادامه‌دار، همچنان در مورد تداوم این رشد دچار شک و تردید هستند. ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا در نشست وزرای انرژی گروه هفت در کیتاکیوشو اعلام کرد: «‌به نظر من رشد اخیر قیمت‌ها ناشی از تمایل شرکت‌ها برای معکوس کردن روند سرمایه‌گذاری خود بوده است.

تعداد دکل‌های حفاری در آمریکا تقریبا کم است، به تعادل رسیدن مجدد عرضه و تقاضای جهانی در یک سال آینده  به نظر محتمل می رسد. این موضوع ممکن است دینامیک بازار را تغییر دهد ولی از لحاظ ساختار ما به داشتن موجودی نفتی بسیار بسیار زیاد ادامه می‌دهیم.» 

مونیز با استناد به پیش‌بینی وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد، انتظار می‌رود با توجه به قیمت‌های پایین نفت، تولید نفت آمریکا در سال جاری 600 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کند.مونیز همچنین اعلام کرد: «در بازار LNG  صادرات آغاز شده است و این در حالی است که آمریکا دستور صادرات بیش از 120 میلیون مترمکعب گاز طبیعی را به کشورهای توافق غیرآزاد تجاری داده است.

در میان پیشینه تولید رو به رشد LNG در سایر نقاط دنیا نظیر استرالیا ما انتظار داریم که بازارهای LNG‌ با عرضه خوبی مواجه شوند.» 


22435

کد خبر 532835

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =