راه اندازی استودیوم سوارکاری در استان / بومی سازی صنعت پرورش اسب در البرز مصداق اقتصادمقاومتی

استاندار البرز در رأس هیاتی از مرکز پرورش اسب در ساوجبلاغ و دهکده ورزشی چهارباغ بازدید بعمل آورد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، سیدحمیدطهائی پیش از ظهر سه شنبه با حضور در شهرستان ساوجبلاغ،از مرکز پرورش اسب بازدید داشت.

وی درحاشیه این بازدید در مصاحبه اختصاصی با صدا و سیمای مرکز البرز در رابطه گسترش فعالیت های صنعت اسب در استان و توسعه سرانه های ورزشی، گفت: امروز توفیق نصیب شددر یکی از مراکز بخش خصوصی که در زمینه اسب و پرورش اسب سالها تلاش کرده اند ودستاوردهای خوبی داشته اند، بازدید داشته باشیم. بنظر می رسد البرز استعداد خوبی برای اسب و پرورش اسب دارد و می توان بسترهای صنعت اسب را در این استان توسعه داد.

طهائی با اشاره به تعداد مراکز پرورش اسب دراستان بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به یکصد واحد پرورش اسب در استان البرز سرمایه گذاری کرده اند و در راستای تحقق راهبردهای اقتصاد مقاومتی، این صنعت یکی از صنایع بومی است که می توان روی آن سرمایه گذاری کرد؛در سالهای اخیر دولت فعالیت های خوبی در این زمینه انجام داده است و اکنون زمان آن فرا رسیده بین بخش خصوصی و فعالان این عرصه با حمایت دولتی ساماندهی این صنعت را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه در روایات دینی نیز پرورش اسبتوصیه و سفارش شده است، افزود: توصیه رسول اکرم(ص) نیز پرورش این گونه بوده است.خوشبختانه انواع اسب ها در این استان با خالص سازی ژنتیک، رشد و پرورش داشته اند ودستاوردهای خوبی را می توان از این طریق به بازار عرضه نمود.

طهائی با اشاره به اینکه نسل اسب های دنیا از نژاد ترکمن و عرب به فلات ایران باز میگردد، گفت: انتظار می رود از این پتانسیل خوب استان در این صنعت که بنوعی بومی سازی شده است؛ بهره مند شویم.

استاندار البرز در ادامه از اجرای برنامه های عملیاتی در راستای توسعه صنعت پرورش اسب در سطح استان خبر داد و گفت: به دنبال راه اندازی استودیوم ورزشی اسب در استان هستیم تا علاوه بر برگزاری مسابقات چوگان و اسب سواری، انواع نژادهای اسب نیز بهنمایش گذاشته و معرفی شود.

وی افزود: با توجه به همجواری البرز با تهران و تمایلی که از سوی بخش خصوصی در توسعه این صنعت وجود دارد، می توان بنحو ویژه ای دستاودهای صنعت پرورش اسب را در سطح ملی معرفی کرد.

استاندار البرز سپس در بازدید از دهکده ورزشی شهرچهارباغ ، فرصت های گردشگری و سرمایه گذاری این منطقه مورد ارزیابی و بررسی قرارداد.

 

کد خبر 533090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =