رونمایی از لباسی که برای ابراز احساسات تغییر رنگ و ظاهر می‌دهد!/نسل جدید لباس‌ها از راه می‌رسند

یک شرکت طراحی مد به نام Marchesa با همکاری آی‌بی‌ام‌ از لباس هوشمندی در یک مراسم فرش‌قرمز رونمایی کرده که قادر به فمهمیدن هیجانات و احساسات طرفداران مثلا یک ستاره است و بر اساس آن تغییر ظاهر می‌دهد.

 محور اصلي طراحي اين لباس بر اساس اين اعتقاد است كه  رنگ و تصویر می‌تواند برای نمایش حالت و انتقال پیام کافی باشد. هوش مصنوعي اين لباس به صورت زنده قادر به انتقال پيام‌هاي احساساتي مانند شور و شوق، لذت، کنجکاوی، تشویق و هیجان است و بر اين اساس رنگ لباس تغيير مي‌كند.اين تغيير رنگ بر اساس كامنت‌ها و ابراز احساسات كاربران در پاسخ به پست‌هاي شركت طراح اين لباس صورت مي‌گيرد.

بخش تحقیقات شرکت آی‌بی‌ام پس از شناسایی احساسات، اطلاعات را جمع‌آوری کرده و آن را به ابزار طراحی رنگ شناختی شرکت تزریق کرد. این ابزار پروژه چشمگیر آی‌بی‌ام است که از ظرفیت منحصربفرد درک تاثیرات روانی رنگها، زیبایی‌شناسی تصویر و چگونگی ارتباط احساسات با یکدیگر برخوردار است.

ابررایانه واتسون همچنین فرآیند درک و یادگیری پالت رنگ شرکت Marchesa را با تزریق صدها تصویر مرتبط با لباس‌های تولید شده توسط این شرکت طراح لباس زنانه انجام داد. در نهایت این ابررایانه به ارائه پیشنهادات پالت رنگی پرداخت که متناسب با نشان تجاری Marchesa بودند. واتسون همچنین توانست احساساتی را شناسایی کند که برای زنده کردن لباس در زمان رونمایی از آن در جشنواره مد "Met Gala" مورد نیاز هستند.براي تغيير رنگ از فناوري جديد تلفيق LED با الياف پارچه استفاده شده است كه آن هم در نوع خود جديد به حساب مي‌آيد.

5454

کد خبر 533272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =