ایرنا نوشت: یک نشریه امریکایی معتقد است که اگر هیلاری کلینتون جانشین باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا شود، با ایران همراه خواهد شد.

یك نشریه امریكایی معتقد است كه اگر هیلاری كلینتون جانشین باراك اوباما رئیس جمهوری امریكا شود، وارث وی در تلاش برای عدم فروپاشی توافقنامه هسته ای با ایران با وجود تمام فشارهای شدید مخالفان این توافقنامه خواهد شد.

نشریه آنلاین هافینگتون پست با اشاره به مقاله روز دوشنبه نیویورك تایمز در مورد نقش اولیه كلینتون به عنوان وزیر خارجه در حصول توافق با ایران نوشت : وی پیش از این توانایی خود را در نظارت بر فعالیت هسته ای ایران ثابت كرده است.

نیویورك تایمز نوشته بود كلینتون این موضوع را كه چگونه شالوده یك توافق هسته ای با ایران را با وجود شك و تردیدهای اولیه اش ریخته است ، موضوع رقابت انتخاباتی خود قرار داده است.

جسیكا شولبرگ خبرنگار نشریه آن لاین با گریز به مقاله نیویورك تایمز نوشت : كلینتون در ابتدا به دلیل عدم حمایت اوباما از تشدید تحریمها علیه ایران از وی برید ولی بعدا با رئیس جمهوری امریكا همراه شد.

شولبرگ با اشاره به این كه كلینتون در صورت پیروزی در انتخابات با نخستین آزمایش تمایل خود برای سدكردن راه قانونگذاران تندرو در اعمال تحریم های جدید علیه ایران روبه رو خواهد شد كه می تواند توافقنامه را در معرض تهدید قرار دهد.

كلینتون در سال 2013 وزارت خارجه را ترك كرد و جان كری جانشین وی شد و بر یك رشته پیشرفت های سیاسی نظارت كرد تا اینكه توافقنامه هسته ای ژوئیه 2015 حاصل شد.

بنوشته شولبرگ ، كلینتون كه زمانی جامعه بین الملل را به پیوستن به امریكا و اعمال فشار بیشتر بر ایران دعوت می كرد در صورت رئیس جمهوری شدن احتمالا سعی خواهد كرد برخی از همان قانونگذاران تندرویی را كه با وی همراهی می كردند، اكنون دوباره در حفظ و صیانت از توافقنامه همراه خود كند.

5252

کد خبر 533359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =