ایسنا نوشت: شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای حمله به مراکز درمانی در مناطق جنگی را محکوم و مردود قلمداد کرد.

 

به گزارش  خبرگزاری اسپوتنیک، شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را با هدف محکوم کردن حملات به مراکز بیمارستانی و کارکنان این مراکز در کشورهای جنگ‌زده تصویب کرد.

پیش‌نویس این قطعنامه از سوی مصر، ژاپن، نیوزیلند، اسپانیا و اروگوئه ارائه شده بود که همگی از اعضای غیردائم شورای امنیت هستند.

در این قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد از جناح‌های مختلف در درگیری‌های مسلحانه در کشورهای مختلف خواسته که به قوانین بشردوستانه احترام گذاشته و از هدف قرار دادن مراکز و کارکنان مراکز درمانی خودداری کنند.

به گزارش ایسنا، در پیش‌نویس این قطعنامه که روز جمعه ارائه شد، به نگرانی عمیق درباره افزایش تعداد حملات علیه پزشکان و تاسیسات بیمارستانی اشاره شده و در آن ذکر شده بود که با وجود الزامات و تعهدات براساس قوانین بین‌المللی، طرف‌های درگیر در مناطق جنگی از این تعهدات تخطی کرده‌اند. بر اساس این پیش‌نویس، تمامی طرف‌های درگیر در مناطق جنگی باید از کارمندان بیمارستان، پزشکان و تاسیسات درمانی در مقابل حملات و خشونت‌ها حفاظت کنند و در غیر این صورت محاکمه می‌شوند.

52261

کد خبر 533399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =