هجوم ایرانی ها به اینستاگرام هنرپیشه هالیوودی و ثبت 50 هزار کامنت/ دی کاپریو مچکریم!

توجه هنرپیشه مطرح هالیوودی به دریاچه ارومیه آن قدر عجیب و غیرمنتظره بود که ایرانی های همیشه در صحنه را برای تشکر و اظهارنظر به صفحه اینستاگرام دی کاپریو کشاند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز گذشته لئوناردو دی کاپریو، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در صفحه اینستاگرامش عکسی از کشتی به گل نشسته در بخش خشک‌شده دریاچه منتشر کرد و زیر آن به نقل از پایگاه جهانی هواشناسی نوشت: یک اسکله مخروبه در دریاچه خشک شده ارومیه در شمال غربی ایران. این بزرگترین دریاچه نمک در خاورمیانه است، اما در حال حاضر فقط پنج درصد از آب آن باقی مانده. از دو دهه پیش به دلیل تغییر آب و هوا، ساخت و ساز سد و کاهش بارندگی، دریاچه رو به خشکی رفته است.

همین توجه کافی بود تا ایرانی ها برای اظهارنظر و تشکر به صفحه این بازیگر هجوم بیاورند و تا لحظه نگارش این گزارش بیش از 50 هزار کامنت زیر این پست به ثبت رسیده که بسیاری از آن ها توسط ایرانی ها و حتی به زبان فارسی ثبت شده است!

انتشار این خبر واکنش های کاربران خبرآنلاین را به دنبال داشت. در اولین نظری که برای این مطلب ثبت شد، یکی از مخاطبان خبرآنلاین به طور کنایه آمیز به اتفاقاتی که قبلا در صفحه برخی ورزشکاران افتاده بود و ایرانی ها با حمله به صفحات مجازی آن ها نشان داده بودند که همیشه در صحنه اند اشاره کرد و گفت: بشتابید بشتابید صفحه لئو محل قرار ما ایرانیان. کاری کنیم که لئو هم مثل اسلافش از این کار پشیمان شود.

همین کنایه طنزآمیز باعث واکنش کاربران دیگر شد. آن ها که متوجه طنز نهفته در کلام کامنت اول نشدند به تایید شدن آن اعتراض کردند و بعضی ها هم این قبیل کامنت ها و حرکات را سر زده از نسل جدید یعنی دهه هفتادی ها دانستند.

بودند کسانی هم که تذکر داده بودند کامنت اول کنایه آمیز بوده و این بحث که بین دهه هفتادی ها و بزرگترهایشان در گرفته بود خاتمه دادند.

یکی از کاربران به تشکر ایرانی ها از دی کاپریو اشاره کرده بود و گفته بود: اتفاقا من رفتم تو صفحش...همه ایرانیا تشکر کرده بودن ازش.

فرد دیگری در همین رابطه نوشت: ایرانیا دارن تو صفحه ش خودکشی میکنن از بس قربون صدقش رفتن. منفجر شد اینستاش. دی کاپریو وقتی ببینه اشک شوق میریزه

یک مخاطب هم که خوشحال از این توجه بود نوشت: بازم به غیرت خارجیها متاسفانه هم وطن ای ایرانیمون واسه دریاچه ما نتنها نگران نیستن بلکه. .

تنها چند ساعت بعد از انتشار این خبر، تعداد کامنت های پست دی کاپریو که توسط ایرانی ها گذاشته شده بود به شکل قابل توجهی افزایش یافت. یکی از کاربران در این باره نوشت: پست قبلی دی کاپریو 2000 کامنت داره و زیر این پست جدید تا این لحظه 20 هزار کامنت گذاشتند من عاجزانه درخواست می کنم این جور خبرها رو منتشر نکنید . خیلی از مردم ایران جنبه ندارند و به نظر من اختلال بیش فعالی دارند . تصویری که از خودشون در ذهن مردم جهان باقی می گذارند در بهترین حالت مردم ندید بدیدی که تشنه توجه اند.
عده ای هم از این وضعیت دل خوشی نداشتند. یکی از این جماعت نوشته: یعنی هیشکی مثل ایرانی جماعت نمیتونه آبروریزی کنه. دیگری در همین رابطه اینطور نظر داده: توروخدا نرید اونجا حرف بد بزنید، آبرومون رفت...

یکی دیگر از مخاطبان هم که واقعیت ها را قبول کرده نوشته: به جای مقاومت کردن بهتره بفهمیم ایرانی همینه. چند بار باید این کار رو تکار کنن تا قبول کنیم؟

که البته این کامنت هم واکنش هایی را در پی داشت. فردی در جواب این کامنت نوشت: نبود آموزش را به ذات آدمها ربط ندهيد خواهش مى كنم،شما به فرزندت،خواهر و برادر كوچكترت بياموز كه اين كار نادرست است و به ديگران هم برچسب نچسبان

یکی از کاربران هم درباره این هجوم به صفحه اینستاگرام این طور نظر داده است: فقط حرف بد نیست که. هزاران نفر به صفحه دی کاپریو رفتند و از بذل توجه دی کاپریو تشکرکردند . یعنی فکر نکنم مردمِ کوچک ترین و فقیرترین کشورهای دنیا هم اینقدر عقده جلب توجه و حقارت داشته باشند .

فردی نظری متفاوت داده و این طور از دی کاپریو تشکر کرده است: من اول از اون خانمی که ایشون رو مطلع کرده تشکر میکنم باریکلا....کارتون حرف نداشت....بعدش از استاد دیکاپریو....مچکرم .


یکی از مخاطبان درباره این که چرا دی کاپریو این پست را گذاشته نوشت: لئو فعال محيط زيست بوده و هست. حتى سخنرانى اسکارش رو هم به گرمايش زمين اختصاص داد.

در تایید این کامنت فرد دیگری گفته: محیط زیست که دیگه ربطی به سیاست نداره وحداقلش اینه که ارومیه رو خودمون خراب کردیم نه امریکا.

همینطور دیگری نوشته: یادتون نره که دی کاپریو سفیر محیط زیست سازمان ملل است و من خوشحالم که مسائل محیط زیستی در ایران را فارغ از سیاست دنبال می کند.


تعدادی از کامنت ها هم به تعداد فالوورهای این بازیگر هالیوودی و این که این رقم بعد از این پست افزایش داشته ربط پیدا می کرد.

در یکی از کامنت ها به تعداد بالای تشکرها از دی کاپریو اشاره شده است. کاربری که این کامنت را گذاشته نوشته: دلیل تشکر فقط اینه که چند تا نظر اولی تشکر بوده. اگر چندتا نظر اول توهین بود بیست هزار نفر بعدی هم همینکار رو میکردند. ما ادعامون گوش فلک رو کر کرده و لاغیر.

فردی هم از مردم خواهش کرده که زیر این پست نه تشکر کنند و نه فحش بدهند؛ فقط اگر نظری دارند بنویسند و بس.
در این بین حضور دلواپس ها هم به چشم می خورد. در یکی از کامنت ها آمده: ما احتیاجی به نگرانی هنر مندانی که فاقد اخلاق هستند نداریم... که این کامنت هم بازخوردهای زیادی داشت.

بودند نظراتی هم که روی مشکل دریاچه ارومیه تمرکز داشتند و صرفا درباره این عمل دی کاپریو ثبت نشده بودند. در یکی از این کامنت ها آمده: الان دارن کار میکنن، البته خیلی دیره و نتیجه زمان بر ویرون کردن سریعه اما آباد کردن.... هشت سال اینقدر کارهای بدون فکر تو هر حوزه ای گرفته شد و اثر آنیه کار مورد توجه بود که این شد نتیجش البته خشکسالی خودش دردیه که به هیچ دولتی مربوط نبوده و نیست. ولی کاری که با زاینده رود شد توی هر دولتی، زیباییه اصفهانو نابود کرد و اون به خشکسالی نامربوطه.این کشاورزیه ایرانه که بیشتر از سدسازی به ایران لطمه زده. اینکه تو کم آبی باید هندوانه بکاریم. اینکه با فاینانس آبیاریه قطره ای برای زمینهای کشاورزی ایجاد نمیکنن تا چاههای عمیق حفر نشه...امیدوارم واقعا به این حوزه توجه شه و توش سرمایه گزاری شه. آب از نفت و گاز مهمتره.


دیگری در پاسخ به همین کامنت نوشته است: سدسازی یعنی مدیریت زمان و میزان مصرف آب موجود در کشور به جهت بهره برداری با هدف تولید آب اشامیدنی ، تولید محصولات کشاورزی و شیلات و انرژی و ایجاد اشتغال و همچنین کنترل سیلاب و غیره .


این اظهارنظرهای تخصصی درباره دریاچه ارومیه با این کامنت ادامه پیدا می کند: خشک شدن دریاچه یک پدیده طبیعی است و ناراحتی ندارد پیشنهاد می کنم زمینهایش بین ارومیه های تقسیم شود تا ویلا و آپارتمان ساخته شود.

و البته عده ای هم به طور کنایه آمیز از اقدامات هشت سال دولت احمدی نژاد که منجر به خشک شدن دریاچه ارومیه شد انتقاد کردند.

با این که تا به لحظه نگارش این نوشتار دی کاپریو بعد از پست دریاچه ارومیه باز هم پست گذاشته اما همچنان آن پست لایک می خورد و به تعداد کامنت هایش افزوده می شود!

47304

 

کد خبر 533801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 26
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • عرفان IR ۰۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  به این میگن غرب زدگی
  • فرهاد US ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
   4 7
   به این میگن ملت همیشه جوگیر
 • بی نام A1 ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  107 7
  ان شاءالله دولت با کارآفرینی بیشتر جلوی حملات این چنینی را بگیرد
 • بی نام IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  97 12
  حالا فحش و بد و بیراه نگن هرکاری دوست دارند بکنن. دی کاپریو می تونه با جلب نظر افراد ثروتمند دنیا و استفاده از شهرت خویش پولی برای رسیدگی به وضعیت این دریاچه جمع آوری کنه که ما باید بابت آن خوشحال باشیم. به هر حال بازگرداندن این دریاچه به وضعیت قبل پول و زمان و مطالعه زیادی می طلبد.
  • محمد DE ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   28 64
   عجب تخیلاتی. باش تا برای ارومیه پول بفرستند. پولای بلوکه شده ما رو پس نمیدهند، برای ارومیه پول بدهند.
  • بی نام A1 ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
   6 1
   ما خودمون پول زیاد داریم نادون . سیاست های ما غلطه
 • بی نام IR ۰۶:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  حاجی خشک شدن هیچ ربطی به دولت احمدی نژاد نداره ول کنید این بنده خدا علت اصلی خشک سالی بی سابقه ایران و ندادن حق آب به ایران از رودخانه ارس
 • بی نام IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  73 13
  ما ایرانی ها واقعا چرا انقد جوگیر و احساسی هستیم؟؟
 • علی DE ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  چقدر ذوق زده شدند هموطن ها. اونوقت یکی از هنرمندان مملکت اگه در مورد مدافعان حرم یا سردار قلبها سردار سلیمانی حرف بزنه می بندنش به فحش و ناسزا. اگه خشک شدن دریاچه ارومیه جزو واقعیت های تلخ کشور ما باشه حتما رشادت این مردان خدا هم یک واقعیته. و چه بسا مهمتر. موندم مردم ما توی چه فازی هستند؟
  • بی نام A1 ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   59 14
   هر فازی باشن تو این فاز قاطی پاتی تونیستند. هرچیزی جایگاه خودش را داره. اهمین به یک موضوع دلیلی برای نفی موضوع دیگه نمیشه دوستان همیشه طلبکار
  • امیرحسین A1 ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   33 3
   جناب بزرگوار، جدا از تمام ابعادی که شما بهش فکر میکنید، میخوام ذهنتون رو ببرم به سمت حفاظت از محیط زیست به این فکر کنید که ما اصلا به تخریب شدن محیط زیستمون فکر نمیکنیم و چه بسا اگه همین طور پیش بره طبیعتی برای زنده موندن نمیمونه و در نتیجه زندگی برای ما هم سخت میشه و شاید روزی برسه که حتی فکر کردن و یا ستایش کردن افرادی که نام بردید، مقدور نباشه پس اگه بخوایم یاد و آوازه این افراد رو نگه داریم باید طبیعتی برای زیستن داشته باشیم
  • سامان IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
   1 0
   شما تو چه فازی هستی؟ فاز شما چیست که دو چیز کاملا نامربوط به هم رو باهم مقایسه می کنی کامنت هنرپیشه سرشناس جهان درباره دریاچه خشک شده در ایران و کامنت های ملت زیر اون چه ربطی به رشادت های "مقدس" مدافعان حرم داره؟ آخه این قیاس اصلا" درسته؟ شما با این قیاس خودت ارج رشادت های مقدس رو پایین می آری... متاسفم
 • بی نام A1 ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  34 12
  عده ای که فحش میدن نماینده مردم ایران نیستند ، اون آقا هم که متلک گفته باید جلوی غریبه ها آبرو داری میکرده اگر کسی فحش بده باعث شرمساری همه ایرانی ها هست
  • بی نام IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   37 5
   چرا نیست؟ مگه واقعن مردم ما این نیستن؟ مگه تو استادیومها فحش نمیدن؟ تو خیابون یک ماشین از یکی سبقت بد میگیره طرف مقابل بدون توجه به اطراف بدترین فحشها رو میده... باور کنیم بی فرهنگترین مردم دنیاییم فقط ادعای فرهنگ داریم
  • احسان A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   21 0
   خودت رو گول میزنی عزیز. اتفاقا این دسته افرد نماینده واقعی و اکثریت مردم ایران هستند
  • بی نام A1 ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   3 20
   میگم نماینده ملت نیستند . شاید نماینده شما باشند ولی بسیاری از مردم ایران شریفند بجز عده ای نخاله که تازه اینترنت دیدن و عقده هاشون تو اینترنت خالی میکنند
 • امید IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  57 8
  زاینده رود کسی را ندارد که فریاد بزند خداوند خود به دادش رسید ای کاش مدیران کمر بر خشکاندنش نبدند
  • داش مجید IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
   2 0
   یک نفر خارجی برای محیط زیست ما ارزش قائل شد اما خود ما هیچ تلاشی نمیکنیم و فقط ادعا داریم و منتظر هستیم یکنفر بیاد و یک کاری برای ما انجام دهد در صورتیکه میتوانیم خودمان شروع کننده یک کمپین باشیم کمپین حفاظت از محیط زیست شهر،استان و کشورمان و حتی کمپین آموزش رفتارهای درست و برگرداندن فرهنگ مردم به فرهنگ صلح و دوستی و راستی مردم ایران زمین
 • بی نام A1 ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  18 1
  مشکل خشکسالی همه جای کشور وجود داره باید واقعا صرفه جویی کنیم
 • بی نام GB ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  28 1
  نمی دونم چرا میگن دریاچه ارومیه ... دیگه دریاچه ارومیه ای وجود نداره فقط دو حوضچه شمالی و جنوبی پل تبریز به ارومیه باقی مونده ... یکی از عوامل خشکی این دریاچه تصمیم برای کشیدن پل خاکی وسط دریاچه بود که توسط بلای آسمانی که رفته کشیده شد
 • بی نام A1 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  17 0
  کلا اسم هر خارجی میاد هر خارجی اگر غلط بکنه در مورد ایران حرف بزنه یا اسم اش در برنامه ای برده بشه ما ایرانیان که همه از دم عموما فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی رو نداریم سرازیر می شیم و نظر میدیم و فحش می ذاریم
 • بی نام A1 ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  26 7
  جالبه اون کامنت اولو دیروز من نوشتم. اول تعجب کردم چرا اینقدر منفی گرفته. بعد که بقیه دوستان کامنت گذاشتن تازه فهمیدم بقیه متوجه کنایه مطلب نشدن. به همین سادگی میشه فهمید که یک مطلب طنزو حداقل ۳۰ درصد جامعه جدی میگیرن.
 • بی نام DE ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  20 20
  دی کاپریو باید پارسال اون عکس رو می گذاشت. چون الان دیگه به علت بالا آمدن آب دریاچه می شه توش مثل قدیم قایق راند.
 • بی نام A1 ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
  11 9
  دی کاپریو دیر رسیدی دریاچه ارومیه آب زیادی نداره ولی خشک هم نیست مثل سابق
 • ااتادد A1 ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
  1 7
  دادا شد 100 هزار
 • سعید A1 ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۹
  1 5
  دی کاپریو اگر راست می گوید چرا در مورد دریاچه های امریکا کامنت نمی گذارد؟