رییس‌جمهور روسیه گفت تأسف‌آور است که ایران به پیشنهادهای بسیار سازنده جامعه بین‌المللی پاسخ نداد و ما نمی‌توانیم چشمانمان را بر روی این امر ببندیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از آسوشییتدپرس، دیمیتری مدودف پس از امضای قرار داد جدید تسلیحات هسته‌ای در پراگ گفت: احتمالا شورای امنیت سازمان ملل مجبور خواهد شد تا به موضوع رسیدگی کند.  

به گزارش خبرگزاری «ریانوستی» مدودف در کنفرانس خبری مشترک با اوباما، افزود «ندرتا تحریم‌ها به نتیجه‌ای می‌رسند، گرچه آنها گاهی اجتناب‌ناپذیرند. اما به هر حال، این تحریم‌ها باید هوشمند و و تنها با هدف‌ دستیابی به منع تولید و تکثیر [تسایحات هسته‌ای] باشد، نه اینکه به مردم ایران آسیب زند یا موجب فاجعه بشری شود». 

منظور مدودف از «پیشنهادهای بسیار سازنده»، طرح مدیر کل وقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست سال گذشته 1+5 و ایران در وین بود. 

براساس این طرح قرار بود ایران اورانیوم با غنای کم خود را به روسیه تحویل دهد تا این کشور غنای آن را تا 20 درصد افزایش داده و برای تبدیل به میل سوختی به فرانسه ارسال کند.

با توجه به تخلفات مکرر این دو کشور در قرار داده‌های مشابه، جمهوری اسلامی پیشنهادهای دیگری، مانند تبادل همزمان، را مطرح کرد.  

کد خبر 53461

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =