به دنبال پایان مرحله ی دوم انتخابات مجلس دهم در آذربایجان شرقی، تغییرات مدیریتی در این استان از دستگاه های فرهنگی آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، در نخستین موج از تغییرات مدیریتی آذربایجان شرقی، دستگاه هایی چون میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی، کتابخانه ها و البته فنی و حرفه ای مدیران جدید خود را شناختند.

تغییر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی قطعی شد

به دنبال طرح موضوع تغییر مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بر اساس اعلام منابع آگاه این تغییر قطعی شده و در هفته جاری آئین تودیع و معارفه برگزار می شود.

بر اساس اعلام منابع آگاه بعد از اتمام مدت دوران ماموریت "علی اکبر صفی پور" مدیر کل فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، "محمد محمدپور" معاون اسبق فرهنگی این اداره کل به سمت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی می رسد.

همچنین شنیده ها حاکی است، صفی پور هم با حکم علی جنتی به عنوان مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب می شود.

صفی پور(سمت راست) جای خود را به محمدپور(سمت چپ) خواهد داد

این گزارش حاکی است، محمد پور که در کارنامه خود معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسامی آذربایجان شرقی و رئیس کتابخانه مرکزی تبریز را دارد؛ جزو پرسنل این اداره کل محسوب می شود که در حال گذراندن دوره دکتری روانشناسی است.

محمدپور کیست؟

محمد پور متولد شهرستان سلماس و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی عمومی از دانشگاه تبریز می باشد.

 رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه علمی، فرهنگی و هنری هجرت سلماس ، مدیر مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس کتابخانه مرکزی و عضو هیئت امناء کتابخانه ملی تبریز ،معاون فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ،مدیر اجرایی چهارمین و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ،مشاور فرهنگی و هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ،مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران اداره کل ، مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و تدریس در مراکز آموزشی از جمله در دانشگاه شهید مدنی از دیگر سوابق وی میب اشد .

وی همچنین مولف دو کتاب «سیری در مفاهیم وکلیدواژه های فرهنگ و هنر» و «کنکاشی پیرامون عزت نفس» است.

مرتضی آبدار؛ مدیرکل جدید میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی شد

قرار است در مراسمی مرتضی آبدار به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی معرفی شود.

مراسم معارفه و تودیع مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی قرار است این هفته برگزار و با تقدیر از خدمات فرزین حق‌پرست، مرتضی آبدار به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی معرفی شود.

آبداربخشایش از مدیران ارشد شهرداری تبریز بوده و هم اکنون قائم مقامی شهردار کلانشهر تبریز را بر عهده دارد.

وی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری کلانشهر تبریز، معاون اداری و مالی شهرداری تبریز، شهردار مناطق تبریز را در کارنامه خود دارد.

آبداربخشایش در روزهای اخیر نیز به عنوان رئیس هیئت بسکتبال آذربایجان‌شرقی انتخاب شد.

وی هم اکنون عضو تیم ملی پرتاب دیسک جانبازان است. از دیگر سوابق ورزشی آبداربخشایش نیز می‌توان به ریاست هیأت ژیمناستیک آذربایجان‌شرقی، دبیر هیئت دوچرخه‌سواری استان، عضو هیأت مدیره سازمان ورزش شهرداری تبریز اشاره کرد.

"شهرام خدایی" سکاندار جدید کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی

با برگزاری مراسمی شهرام خدایی به عنوان مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی معرفی می‌شود.

شهرام خدایی سرپرستی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی، معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، عضو شورای سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، کارگردان نمایش و داور جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای تئاتر را در کارنامه خود دارد.

پیش از این منوچهر جعفری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌شرقی را بر عهده داشت.

مدیر کل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی تغییر کرد

با برگزاری آئین تودیع و معارفه "یعقوب نماینده" به عنوان مدیر کل جدید آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی معرفی می شود.

آئین تودیع و معارفه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی امروز در مرکز شماره 3 فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی برگزار می شود.

محمد رضا سیابانی در حالی امروز سکانداری فنی و حرفه ای استان را تحویل یعقوب نماینده می دهد که وی از سال 1384 مدیر کل فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی بود.

"نماینده" پیش از این به عنوان معاون مدیر کل امور اداری سازمان فنی و حرفه ای کشور مشغول فعالیت بود، وی اصالتا مراغه ای است و در اداره کل فنی و حرفه ای استان نیز فعالیت داشته است وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و دانشجوی دوره دکتری است.

 

کد خبر 534802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =