ایسنا نوشت: معاون درمان وزیر بهداشت فاصله میان قیمت تمام شده خدمات در بیمارستان‌ها و تعرفه‌های مصوب را باعث تاثیر منفی بر کیفیت خدمات دانست و آن را خلاف قانون عنوان کرد.

محمدآقاجانی با انتقاد از فاصله میان قیمت تمام شده خدمات و تعرفه‌های مصوب، گفت: تعرفه‌ها پزشکی طبق برنامه پنجم توسعه باید براساس قیمت تمام شده خدمت باشند که البته حق الزحمه پزشک نیز بخش کوچکی از آن است.

او گفت: در حال حاضرفاصله تعرفه‌ها با قیمت تمام شده خدمت، بسیار زیاد است؛ مثلا تعرفه خدمات هتلینگ و یک شب اقامت بیمار در بیمارستان‌های دولتی حدود 108 هزار تومان است، در حالی که همین خدمت براساس مصوبه شورای عالی بیمه برای امسال 203 هزار تومان است؛ این یعنی تنها نیمی از هزینه‌ها به بیمارستان پرداخت می‌شود.

معاون درمان وزیرت بهداشت این فاصله را باعث ارائه نامناسب خدمت در بیمارستان‌ها دانست و گفت: این موضوع خلاف قانون برنامه پنجم توسعه است؛ چراکه قیمت تمام شده با تعرفه‌ها فاصله زیادی دارد. به همین دلیل است که شورای عالی بیمه هر سال باید براساس قانون نرخ‌ها را مشخص کند، اما به دلیل محدودیت منابع هنوز با قیمت تمام شده فاصله زیادی داریم و البته چند سال است که تعرفه‌ها با تاخیر اعلام می‌شوند.

او در پایان صحبت‌هایش گفت: این فاصله کسری میان تعرفه‌های مصوب و قیمت تمام شده خدمت، اعتبار بیمارستان‌ها را در پی دارد و نشان دهنده فاصله بین هزینه و درآمد است. در نتیجه تاثیر خود را بر کیفیت خدمات نشان می‌دهد.

۴۲۲۳۶

کد خبر 535008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • رس A1 ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
  2 0
  دكتر عزيز خواهش مي كنم از نزديك واقعيتها را ببين نه فقط با گزارش و آمارهاي غير واقعي اشكالات مديريتي در حوزه درمان خيلي زياد است كه در اين مجال كم قابل ذكر نيست وقتي درصد كار مندان نا كارآمد پستها را اشغال كرده اند و در نهايت آمار پرسنل به تعداد بيما ر واستانداردها ي درمان فاصله دارد وقتي بريز و بپاش زياد است وقتي جند باره كاري در ساخت و ساز و تعميرات زياد است وقتي از درآمد اختصاصي براي تشريفات و كلاس گذاشتن و گلكاري و هزينه هاي عمراني و كادو و جشن گرفتن و...... استفاده مي شود ايها را هم به حساب قيمت تمام شده ميگذاري ايها را هم مد نظر قرار بده
 • بی نام IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
  2 0
  درمان باید رایگان باشد.برای همه.