مهر نوشت: مطالعات جدید نشان می دهد افراد گیاهخوار ۳.۶ سال بیشتر از افراد غیرگیاه خوار عمر می کنند.

مطالعات گسترده محققان کلینیک مایو ایالت آریزونا بر روی بیش از ۱.۵ میلیون نفر نشان می دهد نرخ مرگ و میر در بین افرادی که گوشت، بخصوص گوشت قرمز یا فرآوری شده می خورند، به مراتب بالاتر است.

این محققان بعد از بررسی شش مطالعه مرتبط با ارزیابی تاثیر رژیم های غذایی گیاهی و حاوی گوشت بر روی مرگ و میر توصیه می کنند تا حد امکان باید مصرف محصولات گوشتی محدود شود و افراد بیشتر مواد خوراکی گیاهی مصرف نمایند.

بروکشیلد لارنت، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این داده ها بر اهمیت این باور قدیمی که رژیم غذایی پتاسیل زیادی در آسیب یا درمان دارد صحه می گذارد. این شواهد پزشکی به نقش مهم رژیم غذایی در درمان پیشگیرانه تاکید دارد.»

همچنین بررسی این محققان نشان داد عمر متوسط افرادی که بیش از ۱۷ سال گیاهخوار بودند ۳.۶ سال بیشتر از سایر افراد است.

طبق مطالعه گسترده سال ۲۰۱۴ در مورد بررسی رابطه بین مرگ ناشی از بیماری قلبی-عروقی بر روی بیش از ۱.۵ میلیون نفر، محققان دریافتند مصرف گوشت های فرآوری شده موجب افزایش ریسک مرگ و میر به هر علتی می شود.

مطالعه دیگر سال ۲۰۰۳ بر روی بیش از ۵۰۰ هزار نفر نیز نشان داد که ریسک مرگ به هر علتی از ۲۵ تا حدود ۵۰ درصد با مصرف بسیار کم گوشت کاهش می یابد.

5454

کد خبر 535118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
  3 1
  3 سال زندگی طولانی تر بدون کله پاچه بدون کباب کوبیده بدون جوجه کباب؟ ایا ارزششو داره به خاطر 3 سال زندگی طولانی تر که ممکنه هر لحظه در اثر حوادث مختلف از دست بره یک عمر حسرت به دل موند؟
 • فرهان DE ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
  1 0
  نه نه. اشتباه نکنید . بدن ما ، قسمت کبدش جوری ساخته شده که کاره اصلیش هضم پروتیین است. پس غذای اصلی پروتیین و سبزی جات و خشکبار مثل فندق و گردو و میوه. نان و غلات و شیر جزو غذاها نیست . و تخم پرندگان و کمی حشرات هم جزو لیست غذای انسان است. دقیقا غذای اجداد انسان همین هاست. حالا هر غذای فراوری شده یعنی مرگ و سرطان.
 • بی نام A1 ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
  1 0
  اون سه سال هم مال شما،تو این کشور ما تو بیست و پنح سالگی رسیدیم ته خط و سیر شدیم از زندگی.
 • بی نام IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۱
  2 0
  و یک عمر حسرت.
 • مسلم IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
  0 0
  یه سوال بیشترین عمر رو تو حیوانات علف خوار چه حیوانی دارد