ایسنا نوشت: پزشک شخصی و دختر مانوئل نوریگا، ‌رئیس‌جمهوری قدرتمند سابق پاناما گفتند که تومور خوش‌خیم مغزی وی به شدت رشد کرده و نیاز به جراحی دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پزشک مانوئل نوریگا که بین سال‌های 1983 تا 1990 رئیس‌جمهوری پاناما بود، اعلام کرد اسکن مغزی این رهبر سابق 82 ساله نشان می‌دهد که تومور وی به شدت رشد کرده است.

نوریگا، رئیس ارتش و رییس‌جمهوری پاناما بود. وی پیش از آنکه رهبر ارشد پاناما شود، برای مدت طولانی ریاست سرویس اطلاعاتی این کشور را بر عهده داشت. دولت مانوئل نوریگا در جریان حمله ۲۰ دسامبر ۱۹۸۹ آمریکا به پاناما در ۳۱ ژانویه ۱۹۹۰ فروپاشید. نوریگا در حمله آمریکا دستگیر شد و به میامی منتقل شد. دادستان‌های آمریکایی اعلام کردند، وی با قاچاق مواد مخدر، هزاران تُن کوکایین وارد آمریکا کرده است. در سال ۲۰۰۷ و با ۱۷ اتهام دولت فرانسه نیز وی را به پولشویی متهم کرد. وی همچنین به قتل، فساد و اختلاس متهم شده است که مجموعاً ۶۰ سال حبس برایش در نظر گرفته شد. نوریگا حدود ۲۰ سال به اتهام قاچاق موادمخدر و پولشویی در زندان‌های آمریکا و فرانسه حبس بود و در ۱۱ دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی به پاناما بازگردانده شد.

پزشک نوریگا می‌گوید که رشد تومور می‌تواند بر عملکرد مغز وی تاثیر بگذارد. دختر نوریگا هم معتقد است که پدرش در بحران به سر می‌برد و نمی‌تواند شرایط پس از جراحی را در زندان سپری کند.

5252

کد خبر 536131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =