بررسی برنامه ششم توسعه به مجلس دهم واگذار شد/لاریجانی: وقت کافی تا پایان مجلس نهم نداریم

صبح امروز بررسی برخی طرح‌ها و لوایحی که با ایراداتی از سوی شورای نگهبان روبرو شده بود و یا در کمیسیون‎های مجلس بررسی‌اش به پایان رسیده بود، در دستور کار مجلس قرار داشت.

به گزارش خبرآنلاين، اين موضوع با اعتراض حجت الاسلام غلامرضا مصباحي مقدم رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس روبرو شد که معتقد بود به جاي اين موارد بايد بررسي قانون برنامه ششم در دستورکار قرار گيرد. او هيات رئيسه مجلس را به دليل بي توجهي به اين موضوع و حواله آن به مجلس بعد، مورد انتقاد قرار داد.

علي لاريجاني در پاسخ به وي گفت که کميسيون تلفيق در موعد مقرر که پيش از 5 ارديبهشت ماه بود، مصوبه خود را به مجلس ارائه نداده است. از اين رو با توجه به مدت محدود باقي مانده تا آخر عمر مجلس نهم، نمي‌توان بررسي آن را در صحن علني به پايان برد.

رئيس مجلس با تاکيد بر اينکه بررسي قانون برنامه ششم، دو هفته زمان مي‌برد؛ خطاب به نماينده معترض تهران گفت: توجه داريد که اين هفته دو جلسه داريم و با توجه به تعطيلي روز يکشنبه هفته بعد، فقط يک و نيم جلسه ديگر در هفته بعد داريم. به همين دليل در هيات رئيسه درباره اين موضوع بحث و بررسي شد و قرار شد موارد نيمه تمام و يا ارجاعي از شوراي نگهبان را در اولويت بررسي قرار دهيم. شما اصرار داريد قانون برنامه را به صحن علني بياوريم، در حاليکه ما کارهاي نيمه تمام مهم ديگري هم داريم که بايد تا آخر اين مجلس تمامشان کنيم.

او در واکنش به اينکه مصباحي مقدم از اعضاي هيات رئيس خواسته بود طبق سوگندي که خورده‌اند به درستي به وظايفشان عمل کنند، گفت: برداشت ما اين است که به سوگندمان داريم عمل مي‌کنيم.

2727

 

 

 

کد خبر 536748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =