۰ نفر
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۰

ایسنا نوشت: اتحادیه عرب از جامعه جهانی و در راس آن سازمان ملل خواست ضمن تاکید بر مسئولیت بین المللی همه برای حمایت از مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی را برای پایان فوری اشغالگری تحت فشار بیشتری قرار دهد.به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، اتحادیه عرب در بیانیه‌ای که به مناسبت شصت و هشتمین سالگرد نکبت منتشر کرد، اقدامات نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین که می‌تواند هشداری برای شعله ور شدن آتش جنگ در منطقه شود را محکوم کرد.

اتحادیه عرب در ادامه از جامعه جهانی و نهادها و سازمان‌های بین المللی و در راس آنها سازمان ملل خواست "اسرائیل" را به عنوان عامل اشغالگر جهت تسلیم شدن در برابر خواست جامعه جهانی تحت فشار بیشتر بگذارند تا این رژیم اشغالگر قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه از جمله قطعنامه شماره 194 سازمان ملل در سال 1948 مبنی بر حق بازگشت و پرداخت خسارت را ا جرا کند.

همچنین اتحادیه عرب از جامعه جهانی خواست بر مسئولیت بین المللی برای جلب حمایت‌های جهانی از مردم فلسطین و پایان فوری اشغالگری تاکید کند.

این اتحادیه در ادامه تاکید کرد: صلح در منطقه بدون بازگشت امور به مجرای طبیعی خود محقق نخواهد شد و این امر نیز تنها با تشکیل کشور مستقل و قابل زندگی فلسطین به پایتختی قدس شرقی براساس مرزهای چهارم ژوئن 1967 (طبق قراردادهای بین المللی و طرح صلح عربی) و بازگرداندن حق فلسطینی‌ها محقق می‌شود.

مردم فلسطین هر ساله در تاریخ 15مه سالگرد تشکیل اسرائیل و آواره شدن هزاران فلسطینی در سال 1948 را به عنوان سالگرد نکبت برگزار می‌کنند.

52261

کد خبر 537150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =