ژاپن برنامه دارد تا چهار سال آینده یک میلیون نیروی به بازار کار کشور خود اضافه کند.

نخست وزیر ژاپن، شینزو آبه در روز چهارشنبه برنامه آینده خود را برای بهبود شرایط کنونی کشور اعلام کرد. وی قصد دارد  1میلیون و 17 هزار نیروی کار را تا آوریل سال 2020 اضافه کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،دولت ژاپن لایحه برنامه خود را ارایه کرده است که قصد دارد به دلیل افزایش میانگین سن جمعیت ژاپن ، نیروی کار زنان و افراد مسن را وارد بازار کار کند.بالا بردن دستمزد برای شغل هایی مانند توجه به کودکان  و افراد سن بالا  می تواند برای  افراد جامعه شغل ایجاد کند .  

26 درصد جمعیت ژاپن بالای 65 سال سن دارد و این کشور به سمت پیری در حرکت است.

دولت ژاپن قصد دارد تا جمعیت 127 میلیون نفری خود را در حدود  100 میلیون نفر در سال های آینده حفظ کند . در حال حاضر نیروی کار این کشور حدود 65 میلیون نفر است و با  بالا رفتن سن مردم ،ژاپن می تواند 40 درصد کارمندان خود را تا سال 2060 کاهش بدهد.

دراین رابطه نقطه امیدی که وجود دارد همکاری زنان است. از سال 2013 که 47 درصد زنان به کار اشتغال دارند، این ارقام افزایش یافته و امروزه به 50 درصد رسیده است.

با نادیده گرفتن مهاجرت انبوه، آبه معتقد است با به کار گرفتن زنان می تواند دوباره اقتصاد کشور را به سومین اقتصاد قدرتمند دنیا بازگرداند. وی می خواهد 30 درصد از نیروی کار توکیو برای  المپیک سال 2020 را از زنان تشکیل دهد. دومین مشکلی که آبه با آن مواجه است،کارمندانی هستند که به دلیل سن بالا باید کار خود را ترک کنند. دردهه آینده حدود 7 میلیون از جوانان ژاپنی می توانند شروع به کار کنند.

در برنامه دولت آمده است که:

هر سال 3 درصد به کارمزد افراد اضافه کنند و میانگین حقوق را به هزار ین معادل  9.15 دلار برساند.

برای افرادی که میان وقت نیز کار می کنند، حقوقی کمتر از اروپا پرداخت نکند و کارمندان به اندازه کاری که می کنند به طور مساوی مزد دریافت کنند.

 

منبع: بلومبرگ

22435

 

کد خبر 537915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =