اجرای مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت به بوشهر در بخش صنعت نفت که شامل 18 پروژه بزرگ می‌شود، با ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شد.

 استاندار بوشهر در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگراه بوشهر _ دیر گفت: بخش عمده‌ای از مصوبات سفر دوم دولت به استان بوشهر مربوط به وزارت نفت است که به موجب ابلاغ معاون اول رئیس جمهوری، اجرای 18 پروژه در تعهد این وزارتخانه با اعتباری بیش از 12 هزار و 600 میلیارد ریال به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار شده است.

ابوطالب شفقت افزود: تکمیل بزرگراه اهرم _ برازجان _گناوه _ دیلم با اعتبار 135 میلیارد تومان، تکمیل راه شیف به گناوه با اعتبار 10 میلیارد تومان، بزرگراه بوشهر به دیر با 180 میلیارد تومان، تکمیل کمربندی دیر به کنگان با 17 میلیارد تومان اعتبار و انجام مطالعات راه‌ آهن بندر امام به بوشهر از جمله پروژه‌های عمرانی مصوب سفر دوم دولت به استان بوشهر است که اجرای آن به قرارگاه خاتم‌الانبیا واگذار شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا نیز گفت: قرارگاه کربلا از بخش‌های فعال قرارگاه خاتم‌الانبیا، مسئولیت اجرای مصوبات سفر دوم دولت در بخش نفتی استان بوشهر را به عهده گرفته است.

سردار خدانظر قاسمی با بیان این که این قرارگاه بازوی چرخ اقتصادی دولت است، یادآور شد: در همسویی با توسعه استان بوشهر قرارگاه خاتم‌الانبیا، پروژه صدرا را در اختیار گرفت و این شرکت دوباره احیا شده است.

وی ادامه داد: با فعال شدن صدرا یک‌هزار و 500‌ کارگر در این شرکت مشغول به کار می‌شوند، ضمن این که پروژه‌های فازهای 17، 18، 19، 22، 23، 24 پارس جنوبی نیز به وسیله قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرا می‌شود.

قاسمی، کیفیت، سرعت و قیمت مطلوب را از شاخص‌های فعالیت قرارگاه خاتم الانبیا خواند و گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در کشور احداث 300 موج شکن است که عملیات اجرایی این طرح بزرگ به زودی آغاز می‌شود؛ در این زمینه، 10 تا 15 موج شکن در استان بوشهر احداث می شود.

پروژه ساخت بزرگراه بوشهر - دیر که از جمله مصوبه های سفر استانی هیئت دولت به استان بوشهر است، از محل اعتبارات وزارت نفت در 14 قطعه و با اعتبار 208 میلیارد تومان ساخته می شود.

کد خبر 53795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۱/۲۱
  0 0
  درست خواندم ؟ داد! پس مناقصه و بررسي و و همه كشك ؟
 • بدون نام IR ۰۳:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۱/۲۲
  0 0
  بیچاره پیمانکاران صنعت راهسازی . کل امور مملکت از مخابرات راه بانک نیرو . . . را بدهید به نیرو های مسلح .