استاندار گیلان در دیدار با جمعی از جوانان برگزیده گفت : حل مشکلات جوانان دغدغه دولت است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمد علی نجفی در این نشست که همزمان با ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان برگزار شد بااشاره به سخنان صریح و صمیمی جوانان حاضر در این نشست گفت :از حضور در چنین نشستهایی که جوانان به راحتی دغدغه های خود را بیان کنند لذت می برم.

وی بیان اینکه در طول تاریخ بشر همواره انسانهایی که مسیر حقیقت را می پیمایند ودر کارها با عشق و علاقه و اخلاص تلاش می کنند پایا و نامشان برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود .

استاندار گیلان با اشاره به رشادت و دلیری حضرت علی اکبر (ع) در روز عاشورا , شهامت , ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی این بزرگوار را موجب ماندگاری در طول تاریخ دانست ومعرفت ایشان را حاکی ار انتخاب راه صحیح ، حقیقیت یابی و پایمردی این بزرگوار دانست و افزود : داشتن این ویژگی ها موجب شباهت این حضرت به پیامبر مکرم اسلام (ص) شد .

وی ابراز امیدواری کرد : انشاء ا... خداوند توفیق دهد تا همیشه در مسیر معرفت و حقیقت پایدار بمانیم .

دکتر نجفی با بیان اینکه بحث جوانان در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است افزود : ادعای حل بخش اعظمی از مشکلات جوانان در کوتاه مدت ادعای بزرگی است .

دکتر نجفی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش اشتغال و بهبود فضای کسب کار گفت :گام های اولیه خوبی برای حل مشکلات بیکاری برداشته شده است اما این کاهش آمارها به معنی حل مشکلات جوانان نیست و جوانان تحصیلکرده زیادی بیکارند و حل مشکلات جوانان دغدغه دولت است.

نماینده عالی دولت در گیلان بحث مطالبات جوانان را در ارتباط تنگاتنگ با مباحث سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی دانست وافزود : حل اساسی مشکلات جوانان در همه این بخشها ریشه دارد.

استاندار گیلان با اشاره به نگاه ویژه حاکمیت و نظام در حل مشکلات جوانان تصریح کرد : رهبر معظم انقلاب همواره به جوانان نگاه ویژه ای دارند .

دکتر نجفی همچنین با اشاره به تاکیدات دکتر روحانی مبنی بر حل مشکلات جوانان اظهار داشت : رییس جمهور توجه ویژه ای به جوانان داشته و تاکید و سفارش دکتر روحانی به وزرا و استانداران جهت حل مشکلات جوانان گواه این مدعاست .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اهمیت بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت و توانمندی جوانان بر ضرورت تشکیل ماهیانه نشست های شورای جوانان تاکید کرد و افزود : تنها به برگزاری جلسات صرف اکتفا ننموده بلکه سعی در ارائه خروجی مناسب در این نشست ها داشته باشید .

دکتر نجفی همچنین بر ضرورت حضور نمایندگان تشکلهای جوانان متناسب با تخصص هایشان در شوراهای تصمیم گیری استانداری تاکید کرد.

وی حمایت خود از تیم های ورزشی را به دلیل سرگرم کردن جوانان به ورزش و دور نگه داشتن آنها از آسیب های اجتماعی عنوان کرد و با بیان اینکه شادی منافاتی با مذهب و دین ما ندارد افزود : خنده رویی از جمله ویژگی پیامبر مکرم اسلام (ص) بود

وی با بیان اینکه باید زمینه شاد زیستن را برای افراد جامعه فراهم کنیم افزود : هرچه بر تقویت شور ونشاط جوانان سرمایه گذاری کنیم از آسیبهای اجتماعی کاسته میشود.

استاندار گیلان بر ضرورت برگزاری کلاس های مشاوره ازدواج نیز تاکید کرد و با بیان اینکه اکثریت طلاق ها بدلیل عدم توان مالی نیست بلکه در خانواده های متمول نیز شاهد این معضل هستیم افزود : متاسفانه عمده طلاق ها در سالهای اول و دوم ازدواج شکل می گیرند واین حاکی از آن است که ازدواج ها در زمان مناسب نبوده است .

استاندار گیلان همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی و اداره کل امور اجتماعی استانداری را موظف کرد از طرح هایی که به ریشه یابی آسیبهای اجتماعی می پردازد حمایت کند.

دکتر نجفی از سمن های مرتبط با جوانان نیز خواست در این زمینه طرح های تحقیقاتی خود را به اداره کل امور اجتماعی استانداری ارائه دهند.

در این نشست که تعدادی از جوانان به بیان مطالب مختلف پرداختند مدیرکل ورزش و جوانان نیز گزارشی از فعالیتهای انجام شده در این اداره کل را بیان کرد.

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 538268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =