تسنیم نوشت: رهبر حزب مخالف جمهوری خلق ترکیه به سیاست‌های دو گانه اروپا در قبال کشورش به عنوان نامزد عضویت در این اتحادیه انتقاد کرده و از آرزوی اردوغان برای یک حکومت استبدادی در ترکیه سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاین "کمال قلیچدار اوغلو"، رئیس حزب مخالف جمهوری خلق ترکیه، مهم ترین حزب مخالف این کشور در گفتگو با نشریه آلمانی "دی سایت" درباره مسئله آزادی ویزا برای شهروندان ترک اظهار داشت، طبیعتا در صورت آزادی ویزا برای شهروندان ترک اردوغان سعی می کند آن را به عنوان یک موفقیت شخصی اعلام کند. اما همه احزاب و نه تنها حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه در این راستا کار کرده اند. مسئله آزادی ویزا در نهایت تنها یک بخش از پروژه بزرگتر یکپارچه سازی قوانین ما با استانداردهای اروپایی است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو به مسئله عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا پرداخته و گفت: وقتی که ما شرایط ترکیه را با دیگر نامزدهای عضویت این کشور مقایسه می کنیم واضح می شود که اتحادیه اروپا در قبال ترکیه استانداردهای دوگانه ای را در پیش گرفته است. اتحادیه اروپا جامعه ترک را از خود رانده است.

اتحادیه اروپا در این رابطه که ترکیه در حال حاضر شایسته عضویت در این اتحادیه نیست مسئول است. حالا باید اروپا متوجه شود که چه خطری از جانب یک ترکیه که از اروپا دور مانده وجود دارد.

وی در بخش پایانی این گفتگو تصریح کرد که "رجب طیب اردوغان" می خواهد ترکیه را در باتلاق خاورمیانه وارد کند. وی آرزوی یک حکومت استبدادی را دارد. او می خواهد به تنهایی تعیین کند که چه کسی به عنوان نماینده در پارلمان وارد شود، کدام قوانین تصویب شود و مطبوعات چه بنویسند.

۵۰۵۰

کد خبر 538317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =