مهر نوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از وضعیت نامشخص ۱۲هزار متقاضی تاکسی‌های جدید سخن گفت.

میثم مظفر گفت: از سال گذشته، ۲ ماه قبل از پایان سال به منظور نوسازی ناوگان فرسوده شهر تهران بیش از ۱۲هزار تاکسی‌دار را برای تاکسی‌های جدید ثبت نام کردیم و اکنون منتظر پرداخت تسهیلات و وام بانکی از سوی سه بانک عامل هستیم.

مظفر ادامه داد: مسئولیت نوسازی ناوگان فرسوده شهر تهران با وزارت کشور است و از سال گذشته مسئولیت آن به وزارت کشور در بحث نوسازی داده شد. وزارت کشور در این بحث از طریق دفاتر پیشخوان دولت طرحی را در نظر گرفت و سازمان تاکسیرانی شهر تهران بیش از ۱۲ هزار نفر از ناوگان خود را در این طرح ثبت نام کرده است.

وی اضافه کرد: ما منتظریم دولت محترم از طریق سه بانک عامل تسهیلات را پرداخت کند و این سه بانک بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی مسئولیت خود را انجام دهند.

مظفر با انتقاد از کوتاهی ها در این زمینه گفت: متاسفانه بانک‌های عامل عملکرد مناسبی نداشتند و انتظار ما این است که بانک مرکزی بر اساس بخش نامه‌ای که صادر کرده موضوع را پیگیری کند، البته ما این موضوع را از وزارت کشور که متولی این امر است هم پیگیر هستیم.

وی با اشاره به این مطلب که نوسازی منتظر تسهیلات دولتی است، گفت: در این طرح همه پیکان‌ها ثبت‌نام کردند و به محض ارائه تسهیلات از سوی دولت از ناوگان خارج می شوند، اما ما منتظر تسهیلات هستیم.

مظفر توضیح داد: ما سال گذشته هم این آمادگی را داشتیم. مازاد بر پیکان‌ها کل این ۱۲هزار تاکسی‌ران که در نوسازی ثبت‌نام شدند، آمادگی دارند، مسئولیت آن با وزارت کشور است و امیدواریم با پیگیری منسجم آن ها گره کار باز شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران افزود: کار در حال انجام است اما شعب سلیقه ای عمل می کنند. گاه مغایر با بخشنامه بانک مرکزی تضامین بالاتری می خواهند. با توجه به اینکه سند خودرو در رهن بانک است بانک مرکزی یک ضامن را در نظر گرفته اما بانک های عامل گاه دو ضامن با حداقل حقوق ۲ میلیون تومان خواستند. در واقع گاه شرایطی را پیش‌روی تاکسی‌ران گذاشتند که کار را مشکل کرده است.

مظفر تاکید کرد: محور این کار وزارت کشور است که با ایران خودرو قرارداد، با بانک ها، مراکز اسقاط و اتحادیه سراسری تاکسی‌رانی قرارداد دارد و سازمان های تاکسی‌رانی بهره بردار هستند. ما به صورت هفتگی برای انعکاس مشکلات به آن‌ها جلسات مشخص با دولت داریم و به جد دغدغه ما به ثمر رساندن نوسازی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا زمان میعنی برای ارائه تاکسی‌ها به ثبت نامی‌ها مشخص است یا نه، گفت:؟ دولت موظف است این کار را هر چه زودتر عملیاتی کند و چون بر اساس دستور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و توافق با وزیر کشور بوده و بانک‌ها تفاهم نامه را امضا کردند، امیدواریم مشکل سریع ترحل شود و باید موضوع را از بانک مرکزی مطالبه کرد.

۴۷۴۷

کد خبر 538852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بدون نام ۰۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
  3
  فقط ماشين وارداتي باشه مصرفش مهمه? اينا مهم نيستند? حالا امنيتش بماند.
 • بانک یا ایرانخودرو IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
  2
  بانک ملت با یک کسر حقوق بازنشسته قبول کرد چند بار هم زنگ زده چه شد ؟ این ایران‌خودرو هست که پیش فاکتور نمیدهد شاید به امید گران فروختن اونم فقط به تاکسی ها؟ چون مردم که نمیخرن این ماشین ها رو. الان فروش فوری با قیمت قبل گذاشتن برای خرداد. پیش فروش هم برای سمند 27 درصد سود میدن با تخفیف 700 تومن هم در دعوتنامه باز کسی نمیخره سال پیش هم ایران‌خودرو دو ماشین سمند دو گانه و پژو اس ال ایکس رو 800 تومان گران کرد شورای رقابت هم هیچ نگفت والله به مردم عادی 16 درصد سود دادن اونم صد هزار تا الان چند بار سودها اومده پایین .دولت گفته حمایت تاکسی. پس بین تاکسیرانان با مردم چرا فرقی نیست چرا سود رو نمیکنن پنج تا ده درصد چرا تخفیف نمیدن رو قیمت خودرو چرا برای تاکسیمتر میخوان پول بگیرن
 • تا آخر اردیبهشت سی هزار تا IR ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
  1
  سال پیش سخنگو دولت اسفند هفت هزار تا فروردین هشت هزار تا تا آخر شهریور و پایان طرح ماهی پانزده هزار تا چه شد؟ چقدر هم مانور تبلیغی داشتین در تلویزیون و تیتر یک خبر بودیم در راستای هوای آلوده تهران سود بانکی کم شد چرا سود وام کاهش نیافت به مردم که با التماس 16 درصد دادین به تاکسیرانان با کاهش سود و تورم تک رقمی وام چهار درصد جانبازی بدین ما جونمون رو گذاشتیم در طبق اخلاص در خیابان های تهران در سرما گرما بدون یک ماه مرخصی سالانه بدون عیدی پایان سال بدون سنوات تا بعد سی سال معادل سی ماه حقوق آخرین ماه پاداش بگیریم بدون بیمه استعلاجی یه روز کار نکنیم زن و بچه گرسنه ان
 • اصلا چرا وام IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۲
  2
  اصلا چرا تاکسیرانان باید ماشین بخرن قسط بدن مستهلک بشه خرج سوخت و مکانیک بدن دولت خودش بخره تاکسیرانان رو هم استخدام کنه مثل بقیه کارمندها و کار گرها