اقتصادنیوز نوشت: بانک توسعه کشاورزی چین در نظر دارد تا سال 2020 در راستای بخشی از تلاش‌ها دولت برای کاهش فقر، 3 هزار میلیارد یوآن (458.12 میلیارد دلار) وام اختصاص دهد.

بر اساس خبر روزنامه حزب کمونیست چین، بانک توسعه کشاورزی چین، یکی از مهمترین بانک‌های وام‌دهنده چین، در حدود 1.1 هزار میلیارد یوآن وام به منظور حمایت از ساخت‌وساز زیرساخت‌ها در مناطق روستایی اختصاص خواهد داد. نزدیک به 1 هزار میلیارد یوآن از وام به صنایع تولید محصولات کشاورزی داده خواهد شد.

آژانس خبری دولتی شینهوا با استناد به سخنان شی ژوئه ژی رئیس بانک توسعه کشاورزی چین اعلام کرد: انتقال مردم از زیر خط فقر،‌ توریسم، محیط‌زیست و آموزش از مهمترین بخش‌هایی است که این بانک به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای کاهش فقر وام برای آنها در نظر گرفته است.

اکتبر گذشته، کابینه چین اعلام کرد، این کشور در نظر دارد تا سال 2020، بیش از 70 میلیون چینی را از زیر خط فقر خارج کند. در ماه مارس، نخست وزیر لی‌که‌کیانگ وعده داد بودجه اختصاص‌داده شده برای برنامه‌های خروج از فقر را 43 درصد تقویت کند.

بانک جهانی اعلام کرد: با وجود اینکه از زمان اصلاحات بازار در سال 1978، چین بیش از 800 میلیون نفر را از فقر نجات داده است، اما همچنان یک کشور در حال توسعه باقی مانده و اصلاحات آن کامل نشده است.
22539

 

کد خبر 538915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =