تسنیم نوشت: یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با انتقاد از فرآیند انتخابات درون‌حزبی آمریکا گفت که وضعیت کنونی غیردموکراتیک است.

 برنی سندرز نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه با تلویزیون سی ان ان ضمن انتقاد از فرایند انتخابات درون حزبی در آمریکا گفت چیزی که کاملاً مشخص است این است که وضعیت کنونی، غیردموکراتیک و غیرمعقول است و باید تغییر کند.

سندرز در ادامه گفت: اینکه تا چه اندازه تغییر کند چیزی است که من می خواهم در مورد آن صحبت کنم. ولی وضعیت موجود، برای من قابل قبول نیست و باید تغییر کند و من فکر می کنم اتفاقی که باید بیفتد این است که دموکرات ها باید مشخص کنند آیا من نامزد این حزب هستم یا نیستم؛ آنها باید از طبقه متوسط و طبقه کارگر حمایت کنند.

وی افزود: سران حزب دموکرات باید درک کنند که من از تأمین کنندگان مالی بر سر سفره های مجلل شام حمایت نمی کنم، بلکه از کارگران حمایت می کنم که اکنون در معرض آسیب قرار دارند و خواستار تغییر واقعی در اقتصاد هستند، من فکر می کنم سران حزب دموکرات باید این موضوع را درک کنند و فرایند را باز بگذارند و اجازه دهند این افراد وارد شوند.

این اظهارات درحالی مطرح شده است که نظرسنجی مشترک انجام شده توسط روزنامه واشنگتن پست و ای بی سی نیوز از 829 رای دهنده آمریکایی طی روزهای 16 تا 19 می، حاکی است که اکثر شهروندان آمریکایی دیدگاه نامطلوبی نسبت به هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ دارند.

این روزنامه آمریکایی افزود: هرگز در تاریخ نظرسنجی‌های واشنگتن پست و ای بی سی نیوز سابقه نداشته است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به اندازه کلینتون و ترامپ مورد انتقاد و دیدگاه منفی و نامطلوب مردم قرار داشته باشند.

نظرسنجی مشترک نشان می‌دهد که 53 درصد رای دهندگان آمریکایی دیدگاهی نامطلوب نسبت به کلینتون دارند. بیش از 38 درصد مردم آمریکا نیز دیدگاه منفی نسبت به برنی ساندرز دیگر نامزد حزب دموکرات داشته‌اند.

با این وجود دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه و هیلاری کلینتون از حزب دموکرات قریب به یقین نامزدهای نهایی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به شمار خواهند رفت.

5252

کد خبر 539088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =