گزارش ها نشان می دهد که اغلب ثروتمندان آمریکا در طبقه های متوسط یا پایین جامعه به دنیا آمده اند.

از 684 بزرگسال در آمریکا که بیش از 3 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند، حدود 100 سوال درباره نحوه پولدار شدن و تاثیرات و عوامل درونی و بیرونی بر پولدار شدن آنها پرسیده شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حدود 77 درصد آنها در طبقه متوسط یا پایین جامعه به دنیا آمدند؛ در حالی که از این  77 درصد، 19 درصد جزو طبقه فقیر جامعه به شمار می رفتند.

آنها موفقیت خود را مدیون به این سه اصل می دانستند؛ سخت کوشی، بلند همتی و تربیت خانوادگی. همچنین این افراد معتقد بودند که این سه اصل بسیار مهمتر از استعدادهای نهفته و کانال های ارتباطی برای رسیدن به ثروت است.

نکته این جا است که در فرهنگ آن شخص بیشتر پولداری نهفته است و برعکس، برای خود شخص تربیت خانوادگی و فرهنگ مهم تر از ثروتش است.

زمانی که از آن ها سوال شد که خصوصیات والدینشان چگونه بوده، 80 درصد این افراد پاسخ دادند که بسیار برای مادر و پدرشان نظم در خانه مهم بوده است. همچنین «پیشرفت در تحصیلات»، «نظم و انضباط مالی» و «مشارکت در کار» مواردی بوده که خانواده آن ها بسیار بر آن تاکید داشتند.

آن ها معتقدند که همین تربیتشان موجب موفقیت کنونی شان شده است. 

منبع: سی ان ان مانی 

22435

کد خبر 539538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن A1 ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
  16 4
  ثروتمند شدن . خیلی راحته ، کافیه وجدان نداشته باشی . یکی از دوستهای بنده با گمرکات زد و بند داره ره چند صد ساله رو دو سه ساله در نوردید. کالای قاچاق وارد میکنه همه جا هم اشنا داره . تو کانتینر چیز دیگه میزارن یه چیز دیگه اظهار میکنه پورسانت همه رو میده ، و ترخیص میکنه و سود چند صد درصدی میکنه . این یکی از راهاهای پول در اوردن هست ، ثروت این اقا از پارو هم بالا میره . ....
 • بی نام RO ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
  8 2
  یادمه یکی از دوستام از سال 78 با یه موتور قراضه شروع به پخش دارو برای داروخانه ها کرد و من هم شروع به تحصیل چند ماه پیش دیدمش با یه بنز کلاس اس می گفت زده تو کار خرید فروش زمین و ملک واقعا کسی هست که فکر کنه از هوش و استعداد استفاده کرده؟ نه فقط یکم زرنگی می خواد و یکمی هم بستن چشم حالا من چی دارم یه مدرک فوق لیسانس یه خونه اجاره یی و از فکر و خیال تمام موهام سفید شده