وزیر اقتصاد گفت: در سند چشم‌انداز توسعه صنعت بیمه، از بیمه مرکزی انتظارات مختلفی داریم، اول افزایش بعد نظارتی و کاهش تصدی‌گری در حوزه بیمه است و علاوه بر آن، در ارتقای توانگری شرکت‌های بیمه باید نقش‌آفرینی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی طیب‌نیا در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به سوابق همتی در ریاست بیمه مرکزی گفت: با ایشان همکاری طولانی داشته و شناخت بسیاری از ایشان دارم که امیدوارم موفقیت‌ها با شتاب بیشتری انجام شود؛ قطعاً از قابلیت‌های آقای امین به شکل شایسته‌ای استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است که امیدواریم با تلاش‌های مدیران و مسئولان کشور محقق شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مدیران بیمه سرمایه‌های این اقتصاد و نقش مهمی در شکوفایی و رشد اقتصاد دارند، گفت: در تحریم‌های اقتصادی و حتی جنگ فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کردیم.

وی گفت: در برنامه چهارم و پنجم توسعه رشد اقتصادی 8 درصدی را هدفگذاری کرده بودیم، اما در عمل متأسفانه رشد 2.8 درصدی بوده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری هم گسترش ظرفیت تولید داخل کشور را و بالفعل کردن ظرفیت‌های داخلی را برای دستیابی به توان اقتصادی رهنمون شدند.

طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به بهبود سرمایه‌گذاری در کشور گفت: عدم پوشش مناسب این مخاطرات اقتصادی میل به سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد، بنابراین نمی‌توانیم انتظار رشد اقتصادی بدون توجه به صنعت بیمه را داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به نقش صنعت بیمه در اقتصاد اشاره کرد و گفت: تمام مسئولان کشور به دنبال رشد سرمایه‌گذاری و ایجاد امنیت در فضای کسب و کار کشور هستند.

وی افزود: در سند چشم‌انداز توسعه صنعت بیمه، از بیمه مرکزی انتظارات مختلفی داریم، اول افزایش بعد نظارتی و کاهش تصدی‌گری در حوزه بیمه است و علاوه بر آن، در ارتقای توانگری شرکت‌های بیمه باید نقش‌آفرینی کرد.

وی گفت: سامانه نظارتی بیمه مرکزی تا 80 درصد پیشرفت داشته و قطعاً گام های مؤثری در این زمینه برداشته خواهد شد.

طیب‌نیا گفت: انتظار ما شتاب‌بخشی به کاهش نقش بیمه مرکزی در حوزه تصدی‌گری و ایفای نقش مؤثر در حوزه نظارت و تنظیم برنامه‌هاست.

طیب‌نیا همچنین درباره لزوم حضور جدی صنعت بیمه در پسابرجام خاطرنشان کرد: امیدواریم صنعت بیمه در آینده با کسب دانش فنی حضور جدی در بازار جهانی داشته باشد.

 

22339

کد خبر 540041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =