سامسونگ کره سازنده بیش از 40 درصد از حافظه‌های موسوم به اس اس دی/SSD در جهان است.

به گزارش خبرآنلاین، نمودار منتشره از سوی TrendFocus نشان می‌دهد در فصل اول سال مالی 2016 بیش از 30.77 میلیون واحد حافظه اس اس دی در جهان عرضه‌شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 32 درصد رشد را نشان می‌دهد.

بر این اساس سامسونگ باعرضه 12.93 میلیون حافظه اس اس دی شماره یک سازندگان و عرضه‌کنندگان جهانی بوده است درحالی‌که این کمپانی در مدت مشابه سال قبل تنها 9.42 میلیون واحد حافظه ساخته و عرضه کرد.

کمپانی SanDisk با 12.8 درصد سهم بازار و کمپانی Lite-On با 11.4 درصد سهم بازار به ترتیب دومین و سومین تولیدکننده عمده اس اس دی در جهان شده‌اند.

گفتنی است سامسونگ نه تنها سازنده عمده محسوب می‌شود بلکه با فروش عمده با سازندگان رایانه مانند لنوو، اپل، اچ پی و ...و خرده‌فروشی به مشتریان بازار را در اختیار گرفته است.

جدیدترین محصول عرضه‌شده از سوی کمپانی کره‌ای 750 EVO است که این هفته راهی بازارهای جهانی شد.

بازار حافظه‌های اس اس دی در حالی به رشد و توسعه خود در همه بخش‌ها مانند SATA،SAS و PCI ادامه می‌دهد که حافظه HDD به سقوط خود ادامه می‌دهد.

حافظه‌های SSD بر خلاف HDD هدر و پلات ندارند و ضمن محکمی و بادوامی، سرعت عملکرد بالاتری داشته و میزان مصرف انرژی حداقل بوده و گرانتر عرضه می‌شود.5656

کد خبر 540364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =