تسنیم نوشت: قیمت جهانی طلا در معاملات امروز پس از رسیدن به پایین ترین رقم در ۸ هفته گذشته، در ادامه معاملات اندکی ترمیم شد و به ۱۲۲۱ دلار در هر اونس رسید.

در حالی که احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در طی 2 ماه آینده به دلیل انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد این کشور قوت گرفته، قیمت طلا امروز به پایین ترین رقم در 8 هفته گذشته رسید و در مسیر ثبت بزرگترین افت هفتگی 9 هفته اخیر قرار گرفت.

دیگر عامل تضعیف قیمت طلا رشد شاخص ها در بازارهای آسیایی و بالا ماندن ارزش دلار آمریکا بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم 1211 دلار و 30 سنت در اوایل جلسه امروز که پایین ترین رقم از اول آوریل تاکنون بود، با اندکی ترمیم و 0.1 درصد افزایش نسبت به جلسه قبل به 1221 دلار و 45 سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 2.5 درصد کاهش یافته و در آستانه ثبت بزرگترین کاهش هفتگی از 25 مارس تاکنون قرار دارد.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز در رقم 1221 دلار تقریبا ثابت بود.

از زمانی که هفته گذشته انتشار صورت مذاکرات نشست ماه آوریل اعضای فدرال رزرو نشان داده که احتمالا افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در راه است، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است. افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا خواهد شد.

برایان لن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «برخی تجار احتمالا تنها به صورت موقتی از بازار خارج می شوند و منتظر می مانند ببینند چه اتفاقی می افتد.»

جرومی پاول، یکی از اعضای فدرال رزرو روز پنجشنبه گفت، احساس می کند اقتصاد آمریکا تثبیت شده و در حال رسیدن به اهداف تعیین شده از سوی فدرال رزرو برای نرخ تورم است.

در همین حال، فدرال رزرو آتلانتا روز پنجشنبه پیش بینی کرد که اقتصاد آمریکا پس از انتشار آمارهای اخیر از میزان سفارشات کالاهای بادوام و تجارت کالا، در مسیر رشد 2.9 درصدی در سه ماهه دوم سال قرار دارد.
22535

 

کد خبر 540419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =