استاندار البرز با اشاره به صدا در آمدن زنگ خطر کاهش منابع آبی در کشور گفت: عامل به حرف نباشیم و عامل به عمل باشیم؛ برای حفظ منابع آب با یکدیگر هم پیمان شویم تا بیشترین بهره وری را از منابع آبی داشته باشیم.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از روابط عمومی استانداری البرز"سیدحمیدطهائی" پیش از ظهر یکشنبه در « گردهمایی توانمند سازی سازمان های مردم نهاد در راستای احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی» که با حضور "حاج رسولی ها" مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و جمع قابل توجهی از مدیران استانداری و شرکت آب منطقه ای استان البرز در سالن همایش های استاد سیروس صابر برگزار شد، گفت: تجربه 37 سال، ره توشه ای غنی برای تکمیل تجارب مدیریت های ما است،بنظر می رسد در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران در شرف به بالندگی رسیدن در مدیریت اجرای امور هستیم.

وی در ادامه به نقش سمن ها در مدیریت منابع آب اشاره کرد و افزود: موضوع واگذاری امور به مردم و کمک گرفتن از مردم در اجرای برنامه ها اصلی ترین نگاه دولت در برون سپاری است.

طهائی با اشاره به اینکه هر بار از مشارکت مردم در اجرای امور استفاده کرده ایم، موفق بوده ایم خاطر نشان کرد: تجربه شکل گیری انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس با هدایت های امام راحل و کمک های مردم ؛ چه بعد از آن در دوران هشت سال دفاع مقدس تجارب پرباری برای تداوم این روند است.

وی افزود: از این تجربه ها باید در جای جای اداره امور جامعه استفاده کنیم و مسئولیت ها را تا آنجایی که ایجاب می کند به مردم واگذار کنیم، بدین نحو که مدیریت جامعه در اختیار دولت باشد و بقیه امور به خود مردم واگذار شود.

طهائی از تلاش های آب منطقه ای استان البرز و اداره کل امور اجتماعی استانداری که طرح همیار منابع آب را با مشارکت به اجرا رسانده اند، گفت:این جمع هم افتخار دارند، بدون اینکه کسی به آنها خداقوت بگوید از وقت خود برای مشارکت مردم در حفاظت از منابع آبی استفاده می کنند.

استاندار البرز در ادامه با تأکید بر ضرورت کاهش مصرف آب در بخش سرانه های فضای سبز تصریح کرد: نباید منابع آبی را با کاشت بذر سبز پُر آب بَر محدود کرد، آنچه محققان و صاحبنظران دنیا نیز بر آن اتفاق نظر دارند این است که باید گیاهان کم آب بَر کاشته شود.

وی همچنین با اشاره نقش شگرف آب در پاکی و آلودگی زدایی ها، بر ضرورت یادگیری شیوه ها و الگوهای مصرف بهینه آب نیز تأکید کرد و مصادیقی از این رویه را در شیوه کار بزرگان و عالمان دینی الگویی شاخص برای استفاده درست از منابع آبی برشمرد.

عضو افتخاری طرح "همیار آب در استان البرز"، با اشاره به صدا در آمدن زنگ خطر کاهش منابع آبی در کشور گفت: در این زمینه عامل به حرف نباشیم بلکه عامل به عمل باشیم. این گردهمایی نیز بهانه ای برای هم پیمانی فعالان این عرصه بمنظور بهره وری بهینه از شیوه درست منابع آبی است.

این گردهمایی به همت اداره کل امور اجتماعی استانداری و شرکت آب منطقه ای استان البرز برگزار شد.

گفتنی است،"طرح همیار منابع آب در استان البرز" ایده ای بود که نخستین بار از این استان کلید خورد و امید می رود الگویی برای سایر استانهای کشور نیز باشد.

 

کد خبر 541059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =