شرق نوشت:مار سمی که به داخل موتور خودرو رفته بود، با تلاش آتش‌نشانان به دام افتاد.


پس از اطلاع‌رسانی این حادثه به سامانه ١٢٥ از سوی مالک یک دستگاه خودرو سواری، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بلافاصله نیروهای عملیاتی را ساعت ١٦:٥٠روز شنبه به بلوار دهکده المپیک، خیابان سی‌ام روانه کرد.


فرمانده آتش‌نشانان اعزامی در این مورد گفت: بنا بر اظهار مالک خودرو سواری پراید، یک حلقه مار به داخل موتور این خودرو سواری رفته بود. محمدرضا عرب با اشاره به اینکه ورود این حیوان به داخل موتور خودرو، موجب ترس و نگرانی وی شده بود، افزود: آتش‌نشانان با رعایت نکات ایمنی قسمت سپر، چراغ و باتری خودرو سواری را باز و با استفاده از کپسول Co٢، این حیوان را ابتدا بی‌حس کردند و سپس آن را از قسمت موتور خودرو بیرون آوردند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی پس از تحویل خودرو سواری به مالک آن، مار حدودا ١,٥متری را در طبیعت رها کردند.

همچنین مسئول آتش‌نشانی شهرداری دلیجان در استان مرکزی نیز از زنده‌گیری افعی شاخ‌دار پلنگی در یک واحد مسکونی خبر داد. محمد بیگی افزود: در تماس تلفنی شهروندان مبنی بر وجود یک حلقه مار در یکی از منازل مسکونی در حواشی شهر دلیجان، نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام شدند. وی اظهار کرد: نیروهای اعزام‌شده در کوتاه‌ترین زمان با حضور در محل نسبت به گرفتن این خزنده سمی با ابزار شکار مار اقدام کردند. مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دلیجان افزود: این افعی حدود ١.٥ متر طول داشت که پس از زنده‌گیری به اداره محیط‌‌زیست دلیجان تحویل داده شد. بیگی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون چهار حلقه مار سمی در واحدهای مسکونی این شهرستان زنده‌گیری و در زیستگاه‌های طبیعی رهاسازی شدند.
17302

کد خبر 541323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =