ایسنا نوشت: پلیس رژیم صهیونیستی تحقیقات خود را در پرونده فساد معروف به "منازل نخست وزیر" پایان داده و خواستار ارائه لیست اتهام علیه همسر نتانیاهو شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که پلیس رژیم پیشنهاد داده ساره نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به دلیل استفاده از اموال عمومی برای پرداخت هزینه مقر اقامت رسمی و خصوصی خود تفهیم اتهام شود.

ساره نتانیاهو دسامبر گذشته در مقابل یگان رسیدگی به جرائم اختلاس وابسته به پلیس رژیم صهیونیستی حضور یافت اما ارتکاب هرگونه جرمی در این خصوص را رد کرد.

این در حالی است که سخنگوی نتانیاهو می‌گوید: ساره نتانیاهو قانون شکنی نکرده و این مسائل حتی نقض قانون محسوب نمی‌شود. ما مطمئنیم زمانی که مقامات حقایق را مجددا بررسی کنند به هیچ چیزی برخورد نخواهند کرد.

این در حالی است که نتانیاهو گزارش‌ رسانه‌ها را که اشاره‌ کرده‌اند پلیس اسرائیل توصیه به محاکمه ساره به اتهام سوء استفاده از اموال دولت کرده، تکذیب کرد.

وی گفت: پلیس هیچ توصیه‌ای به محاکمه ساره نکرده و همسرم بر خلاف گزارش رسانه‌ها هیچ جرمی مرتکب نشده است.

پلیس رژیم صهیونیستی افزود که تحقیقات را به پایان رسانده و نتایج را به دادستانی داده است اما رسانه‌های اصلی رژیم صهیونیستی می‌گویند پلیس پیشنهاد تفهیم اتهام را داده است.

به گفته منابع اتهاماتی به زن نتانیاهو وارد شده مبنی بر اینکه وی از اموال عمومی برای پرداخت هزینه مراقبت از مادر مریضش قبل از مرگ وی و همچنین مسائل دیگر استفاده کرده است.

فوریه گذشته نیز مدیر سابق دفتر نتانیاهو پس از اینکه مشخص شد زن نتایناهو به وی و دو کارمند دیگر توهین کرده، غرامت گرفت.

همچنین در گزارش دیگری نتانیاهو در معرض انتقاداتی قرار گرفت چراکه به گفته منابع وی زمانی که وزیر دارایی بوده، از بلیط مجانی برای خود و خانواده‌اش جهت سفر به خارج استفاده کرده بود.

52261

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 541405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =