آزمایش پهپادهای انتحاری توسط ارتش روسیه/بدون‌سرنشین‌های کامیکازه در راهند

مقام‌های وزارت دفاع روسیه از آزمایش یک فناوری جدید نظامی در این کشور خبر داده‌اند: پهپادهای انتحاری که می‌توانند مانند خلبانان مشهور کامیکازه با کوبیده شدن به هدف منفجر شوند.

داستان خلبانان کامیکازه ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم را بسیاری به یاد دارند؛ خلبان‌هایی که در عملیات انتحاری تلاش می‌کردند که هواپیمای خود را  که معمولاً به مواد منفجره و انواع بمب‌ها و یا مخازن پر از سوخت مجهز بود به کشتی‌های جنگی دشمن بکوبند. اکنون مقام‌های روسیه از آزمایش فناوری مشابهی جدیدی اما با استفاده از پهپادها خبر داده‌اند و گفته می‌شود استفاده از این دست هواپیماهای بدون سرنشین قرار است به زودی عملی شود. 

در این فناوری پهپادهای ویژه که به مواد منفجره مجهز شدند توسط خلبان خود از هزاران کیلومتر دورتر با رسیدن به هدف موردنظرشان منفجر می‌شوند. گفته می‌شود روسیه این آزمایش را در رقابت با برنامه محرمانه دیگر در این رابطه از جمله در آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند. به گزارش خبرگزاری تاس،یک منبع مطلع در وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که این پهپادها می‌توانند در برخورد با هدف انفجار مهیبی را پدید آورند و هدف را به طور کامل منهدم کنند. این فناوری می‌توانند بازی را در میدان‌های نبرد تغییر دهد و ضربات سختی به دشمن وارد کند. برای استفاده از این مسئله نیاز به پهپادهای گران قیمت نیست و تنها باید هواپیمای بدون سرنشین بتواند میزان مواد منفجره پرقدرت را حمل کند و چاشنی از راه دور یا بر اثر برخورد با هدف فعال شود. نمونه مشابه چنین راهکاری پیش از این در فیلم‌های علمی-تخیلی دیده شده بود اما تا چند وقت دیگر این پهپادهای انتحاری مسئله‌ای عادی در میدان‌های درگیری تبدیل خواهند شد. 

۵۴۵۴ 

کد خبر 541879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =