نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه اظهارات جنجال برانگیز خود این بار با رسانه ها و روزنامه نگاران درگیر شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از کانال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیروز دونالد ترامپ رسما یک درگیری لفظی با خبرنگاران داشت و ضمن ابراز انزجار شدید از جهت گیری رسانه ها و مطبوعات، آن ها را به "عدم صداقت و غرض ورزی" متهم کرد.

این موضوع به مراسمی بر می گردد که ترامپ در اواخر ژانویه برگزار کرد و گفت قصد دارد برای کمک به کهنه سربازان ارتش پول جمع کند، همان شب هم اعلام کرد با احتساب یک میلیون دلاری که خودش کمک کرده مجموعاً ۶ میلیون دلار جمع شده است.

در هفته گذشته رسانه ها بطور گسترده این ماجرا را زیر سوال بردند و گفتند ترامپ دروغ گفته و مبلغ جمع شده کمتر از ۶میلیون دلار بوده و معلوم نیست این پول به چه کسی داده شده است و این که  چرا تا حالا این پول را تقسیم نکرده و ... ترامپ هم اصرار کرد که "حدود ۶میلیون دلار" جمع شده و  روز ۳شنبه در کنفرانس مطبوعاتی لیست انجمن ها و گروه هایی که از این پول به آنها کمک شده را اعلام می کند.

او دیروز در این کنفرانس مطبوعاتی پرتنش با ارائه اسناد مربوطه اعلام کرد تمام این پول بین کهنه سربازان تقسیم شده، ترامپ بخاطر سین جیم خبرنگارها از کوره در رفت و به رسانه ها تاخت و چند لفظ نامناسب راجع به چند خبرنگار بکار برد و گفت اعتقاد دارد خبرنگارها و ژورنالیست ها اکثرشون آدم حسابی نیستند.


برخی دیگر از اظهارات دونالد ترامپ در این کنفرانس مطبوعاتی پرحاشیه به قرار ذیل است:

- مبلغ 5.6 میلیون دلار جمع شده و کل این پول هم به گروه هایی که لیستش رو ارائه دادم پرداخت شده.

- میخواستم این کار بی سروصدا انجام بشه، چون نمیخواستم ریا بشه و ازش دنبال کسب اعتبار نبودم، ولی شما طوری در اذهان عمومی وانمود کردید که انگار دارم کار خلافی انجام میدم.

- نمیخواستم این کمک ها رسانه ای بشه، ولی شما مجبورم کردید این نشست رو برگزار کنم. خیلی ها هرروز تماس میگیرن و بخاطر دریافت این کمکها تشکر میکنند اما شما منعکس نمیکنید.

- رسانه ها باید از خودشون خجالت بکشن و اکثر شما خبرنگارها و ژورنالیست ها آدم های خوبی نیستند.

- انتظار ندارم وقتی یه کار خیریه انجام میدم بخاطرش تخریب بشم، اگه فردا روزی تو کاخ سفید هم همین روش رو ادامه بدید انتظار برخورد بهتری نداشته باشید. اگه فکر میکنید من قراره عوض بشم کاملاً در اشتباهید

4949

کد خبر 542355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =