پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: رئیس جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه ارمنستان تاکید کرد: توسعه و تحکیم روابط تهران - ایروان خواست و اراده دو ملت است و آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی به ارمنستان هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار ادوارد نعلبندیان با اشاره به روابط دوستانه و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، تجاری، انرژی، ترانزیت و حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری افزود: امروز و در شرایط پس از تحریم، فرصت خوبی برای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی میان دو کشور فراهم شده که باید با بهره گیری از فرصت ، سطح همکاری های دو کشور را در همه عرصه ها ارتقاء دهیم.

وی ادامه داد: در راستای توسعه همکاری های ایران و ارمنستان در زمینه ترانزیت و حمل و نقل کالا، امروز شرایط مناسبی وجود دارد تا بتوانیم از طریق ارمنستان دریای سیاه را به خلیج فارس متصل کنیم که در این راستا آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی به ارمنستان هستیم.

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ارمنستان همواره کشوری دوست برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود، گفت: توسعه و تحکیم روابط تهران - ایروان، خواست و اراده دو ملت است که مسوولان دو کشور باید در این راستا تلاش کنند.

روحانی با اشاره به همکاری ها و نظرات مشترک ایران و ارمنستان در زمینه مسائل و موضوعات منطقه ای و بین المللی، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار برقراری امنیت، ثبات و آرامش در منطقه و حل و فصل مسالمت آمیز مناقشات منطقه ای بوده و در این مسیر از هیچ کمکی به کشورهای منطقه دریغ نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: امروز باید در شرایط نامناسب منطقه با افزایش همکاری ها و گسترش دوستی ها اجازه ندهیم تا مسائل کوچک به بهانه های جدید برای انجام فعالیت های تروریستی تبدیل شود.

'ادوارد نعلبندیان' وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهوری کشورمان و ابلاغ سلام گرم و پیام کتبی رییس جمهوری ارمنستان به دکتر روحانی، گفت: ارمنستان همواره خواستار توسعه و تحکیم همه جانبه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به همکاری ها و انجام پروژه های مشترک میان ایران و ارمنستان در بخش های مختلف از جمله زیرساخت، انرژی و حمل و نقل، ادامه داد: امروز پس از توافق هسته‌ای ایران، شرایط خوبی ایجاد شده که می توانیم از آن در راستای تحکیم روابط دو کشور و صلح و ثبات منطقه ای استفاده کنیم.

در پایان این دیدار، سند همکاری در خصوص لغو روادید میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان به امضای محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و همتای ارمنستانی وی رسید.

2727

 

کد خبر 543341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =