۰ نفر
۲۳ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۸

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت : سالانه 70هزار نفر بر اثر بیماریهای ناشی از استعمال دخانیات جان می دهند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، دکتر محمدرضا مسجدی در کارگروهی که در ششمین روز هفته سلامت با عنوان روز بدون دخانیات در بیمارستان مسیح دانشوری برگزارشد گفت :15 درصد مردم جامعه ما سیگاری هستند که روزانه 5 میلیارد تومان و سالانه 1800 میلیارد تومان برای سیگار هزینه می کنند.

وی افزود: دولت نیز هر روز10میلیارد تومان برای درمان بیماریهای ناشی از سیگار هزینه می کند که سالانه 3600 میلیارد تومان و در مجموع 5 هزار و400 میلیارد تومان هزینه به دولت وارد می شود.

این مسئول گفت: افراد سیگاری نباید به حقوق 85 درصد مردم جامعه تجاوز کنند ما نیز با اجرایی کردن قانون جامع کنترل دخانیات و جریمه این افراد به دنبال جامعه بدون دخانیات خواهیم بود.

قائم مقام پژوهشکده سل و بیماری های ریوی از بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان نخستین بیمارستان بدون دخانیات نام برد و گفت: کارکنان، مراجعان و بیماران این بیمارستان دخانیات استعمال نمی کنند ضمن این که عرضه ای هم وجود ندارد ، این روش یکسال است که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیزدر حال برنامه ریزی و اجراست.

وی با اشاره به کلینیک های ترک سیگار که خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار افراد سیگاری قرار می دهند ، اضافه کرد: این کلینیک ها از سال71 با کادر پزشکی ویژه، اطلاعات لازم را از مراجعه کنندگان دریافت و بر اساس ان تا چند هفته به سلامتی و ترک دخانیات افراد سیگاری کمک می کنند.

کد خبر 54338

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =