10 تیتر داغ دنیای آی تی از ادغام یاهو و توئیتر تا راه اندازی سایت داخلی گوگل علیه افشاگران

باهم مروری بر مهمترین اخبار دنیای فناوری اطلاعات در روز دوشنبه 17 خرداد 1395 می‌کنیم:

خبرآنلاین:

شماره 1 - بر اساس آمار جدید تعداد کاربران روزانه اسنپ چت از توئیتر بیشتر شده است. اپلیکیشن اسنپ چت روزانه بیش از 150 میلیون کاربر فعال پیداکرده است.

شماره 2- کمیته خزانه‌داری انگلیس قوانین سرمایه‌گذاری اجتماعی/ crowdfunding روی استارتاپ های فناورانه را زیر سؤال برد. این واکنش به سلسله شکست‌های رخ‌داده بعد از سرمایه‌گذاری در دهها استارتاپ بوده است.

شماره 3 - گفت‌وگوهای سری میان مدیران یاهو و توئیتر برای ادغام این دو بیزینس بزرگ باهم لو رفت.

شماره 4 - آمازون 69 میلیون کاربر درجه‌یک / Prime در خود جای‌داده است. نکته جالب کاربران درجه‌یک امازون در انگلیس بیشتر از کاربران مشابه در آمریکا از فایل‌های ویدئویی استفاده می‌کنند.

شماره 5- سهامداران عمده فیس‌بوک قوانینی را به تصویب رساندند که مارک زاکربرگ بعد از پایان ریاستش و یا ترک فیس‌بوک قادر به کنترل و مدیریت کمپانی نخواهد بود.

شماره 6 - گوگل سایت داخلی را طراحی کرده تا کارمندان قادر باشند تا افشاگران اسرار کمپانی را لو دهند!

شماره 7 - دیه‌گو اولیوا از مدیران سابق فیس‌بوک در اروپا سیستم بازکن کامپیوتری (کلید دیجیتالی) برای درب منزل ابداع کرده که برای ورود بدون دغدغه لوله‌کش، پرستار بچه و یا نظافتچی خانه مناسب به نظر می‌رسد. استارتاپ دیه‌گو بیش از 3 میلیون پوند سرمایه‌گذاری اجتماعی به خود جلب کرده است.

شماره 8 - بیش از 80 مرد حکومتی آمریکایی و اروپایی در دهه گذشته به استخدام گوگل درآمده‌اند. گوگل رسماً متهم به تأثیر پذیری سیاسی در استراتژی‌های خود شده است.

شماره 9 - آتاری با همکاری کمپانی فرانسوی Sigfox وارد حوزه اینترنت اشیاء و محصولات مرتبط شده است.

شماره 10 - تونی فادل مؤسس نست اعلام کرد این کمپانی را به‌زودی ترک می‌کند.

 

5656

کد خبر 543489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =