۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸
حضور فوتبالیست معروف در اجرای یک نمایش

اجرای نمایش «سرگیجه» با حضور شهرام مکری و مجتبی جباری آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «سرگیجه» عصر دیروز یکشنبه 16 خرداد ماه با حضور شهرام مکری در تالار حافظ افتتاح شد و اجرای عمومی این اثر نمایشی به طور رسمی از عصر دیروز آغاز شد.

 شهرام مکری، کارگردان سینمای ایران که به تازگی مراحل فیلمبرداری تازه ترین ساخته اش با عنوان «هجوم» به پایان رسیده است، عصر روز گذشته به تالار حافظ آمد تا اجرای بازیگرانش را در این اثر نمایشی به تماشا بنشیند.

ایمان صیاد برهانی کارگردان این نمایش به همراه پویا صادقی و سعید زارعی قبل از اجرای نمایش در آیین افتتاح شرکت کردند و صیاد برهانی به نمایندگی از گروه گفت: امشب خیلی خوشحالیم که در کنار شما هستیم و بیشتر از این اتفاق خوشحالم که شهرام مکری، این کارگردان خلاقِ سینمای ایران در اولین اجرا کنار ما است و می‌خواهد نمایش ما را افتتاح کند.

شهرام مکری در آیین افتتاح این نمایش و قبل از اجرا طی سخنانی عنوان کرد: برای اولین بار است که می‌خواهم یک نمایش را افتتاح کنم و در این زمینه کمی‌بی تجربه هستم. همیشه مخاطب تئاتر بودم و به عنوان تماشاچی نمایش‌ها را به تماشا نشستم و این برای اولین بار است که یک نمایش را افتتاح می‌کنم.

کارگردان «ماهی و گربه» درباره نمایش «سرگیجه» و علت حضورش گفت: تمامی بازیگرانی که امشب روی صحنه می‌روند، به غیر از زینب همتی، تنها بازیگر خانم این نمایش، در فیلم تازه من با عنوان «هجوم» به ایفای نقش پرداختند. یک نکته جالب در خصوص این بچه ها وجود دارد و آن هم این است که آن ها به شدت عاشق کارشان هستند. زمانی که این میزان از تعهد و عشق را دیدم به ان ها گفتم من نمی‌دانم قرار است که شما چند نفر را برای کدام نقش ها انتخاب کنم، تنها چیزی که می‌دانم این است که باید در کنار من باشید. چون از شما یک انرژی دیدم که اگر ذره ای از آن به فیلم منتقل شود، می‌تواند آن فیلم را به پرواز در بیاورد.

وی ادامه داد: روزهای اول هی از من می‌پرسیدند، که ما قرار است چه نقشی را بازی کنیم و من هم نقش هایی را برای آن ها در نظر گرفته بودم اما حاضر بودم هرکدام از آن ها اگر نقش خود را دوست ندارند همه چیز را بهم بریزم و فیلمنامه را عوض کنم به خاطر این که فقط این ها در کنار من باشند. این بچه ها بر روی صحنه تئاتر انرژی عجیب و غریبی دارند و شما خواهید دید.

مکری در پایان حرف هایش عنوان کرد: مدل این نمایش شبیه کارهای دیگر نیست، و با یک فضا سازی عجیب و غریب، جهان تازه ای را برای شما ترسیم می‌کنند و داستان محکمی را مبنای خودش قرار داده است. تفاوت نمایش «سرگیجه» با نمایش های این مدلی دیگر در این است که قصه خیلی شسته و رفته روایت می‌شود و میزانسن های سختی هم دارد، اما بسیار واقعی و بدون ادا به نظر می‌آید. شما اجرا را باور می‌کنید و این علت به خاطر این است که بچه با بازی های خوب به ما تاکید می‌کنند، که قرار است از این نمایش لذت ببرید. چند سکانسی که در این تئاتر دیده ام، در هیچ نمایش دیگری طی این چند سال ندیده ام و سینمایی به ماجرا نگاه کردم. امیدوارم که شما هم همانند من از این اجرا لذت ببرید و اگر این نمایش را دوست داشتید، از آن ها حمایت کنید، چون گروه نمایش «سرگیجه» یکی از قوی ترین گروه های تئاتری است که در آینده به حق خود می رسند.

بعد از صحبت های این کارگردان سینمای ایران، نمایش «سرگیجه» در تالار حافظ با حضور مخاطبان روی صحنه رفت. یکی دیگر از چهره هایی که در این مراسم حضور داشت، مجتبی جباری،فوتبالیست سابق باشگاه استقلال تهران بود.

این اثر نمایشی هر روز در ساعت 19 در تالار حافظ روی صحنه خواهد رفت.

محمد برهمنی، سعید زارعی، ایمان صیاد برهانی، سهیل سهیلی، مجید اسدی و زینب همتی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

58247

 

 

 

 

 

 

 

 

کد خبر 543526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =