۰ نفر
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷

معاون حمل ونقل ترافیک اعلام کرد: خطوط مترو فعلی برای تهران کافی نیست و علاوه بر خطوط پیش بینی شده فعلی به دو خط مترو دیگر در شهر تهران نیازمندیم که در بازنگری طرح جامع ترافیک پیش بینی شده است.

سیدجعفر تشکری هاشمی درباره نیاز شهر تهران به خطوط مترو تکمیلی گفت: در اوایل دهه ۸۰ توسط توسط مشاورین خارجی داخلی هشت خط مترو درون شهری و ۴ خط حومه ای برای تهران پیش بینی و طراحی شد که سند بالا دستی طراحی مترو تلقی می شود.

وی با اشاره به تکمیل هفت خط مترو پیش بینی شده در این دوره از مدیریت شهری تهران گفت: در حال حاضر هفت خط از این خطوط پیش بینی شده در حال تکمیل شدن است و به جز خط هشت بقیه خطوط اجرایی و یا در مراحل تکمیل شدن قرار دارد.

وی با تاکید بر تکمیل خطوط حومه ای شهر تهران گفت: خط تهران وکرج درحال حاضر تکمیل شده و با تکمیل ایستگاه فرودگاه امام خمینی خط پرند تکمیل می شود.

معان حمل نقل ترافیک تاکید کرد :خط ورامین و گرمسار طبق مصوبه دولت از شهرداری گرفته شده و عملیات عمرانی آن به دولت داده شد. خط اسلامشهر نیز در برنامه کاری ما قرار دارد وبه زودی عملیات عمرانی آن انجام می شود.

تشکری هاشمی با اشاره به نیاز بیشتر تهران بر خطوط مترو گفت :من معتقدم تهران به خطوط مترو بیشتری نیاز دارد و نباید به این حد قانع بود به همین دلیل در بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک خطوط ۹ و ۱۰ و خطوط اتصالی دیگر پیشنهاد شد که این طرح در شورای اسلامی شهر تهران و شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در حال بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: مسلما بعد از انجام و تایید مصوبه های قانونی وارد ساخت و ساز این خطوط پیش بینی شده، خواهیم شد.

۴۷۴۷

کد خبر 544044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
  2 0
  خط متروی ورامین قرار بود سال 84 تموم بشه .نماینده ورامین آقای نقوی کجای برادر دقیقا کجایی
 • بی نام IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
  2 0
  همه جای دنیا مترو میره جز منطقه 21 و تهرانسر چرا؟ علت چی هستش؟ خبرآنلاین پیگیری کن ببین داستان چی هستش؟
 • حسام A1 ۰۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
  22 1
  فعلا همان مترو فرودگاه امام و نیز خط 3 و ایستگاه های بخش شمالی ان را که به صورت نیم بند کار می کنه کامل کنید خط جدید پیش کش
 • بی نام A1 ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲
  1 0
  از مسئولین خواهش می کنم فکری به حال خط یک مترو در ساعات پیک کنند واقعا در این ساعات ازدحام جمعیت خیلی زیاد هست مثلا صبحها می تونند هر چند قطار در میان یک طار خالی به ایستگاه امام خمینی بفرستن و بعد از ظهر ها هم همین طور در ایستگاههای بالاتر مثلا بهشتی یا مصلی .