36 پروژه عمرانی در روستاهای منطقه در دستور کار منطقه آزاد انزلی

در ادامه فعایتهای عمران روستایی سازمان منطقه آزاد انزلی ۳۶ پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در سال جاری برای اجرای طرح های توسعه و عمران روستایی از سوی این سازمان اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، به منظور بالابردن استانداردهاي زندگي و افزايش امكانات زيرساختي ضروري، اين سازمان در ۲۸ روستاي منطقه اقدام به اجراي طرح هاي مختلفي در حوزه هاي عمراني، فرهنگي،مذهبي، ورزشي، خدمات و امكانات عمومي مي كند كه از مجموع آنها ،۷ پروژه در حوزه بهسازي محيط روستايي، ۶ طرح در زمينه اماكن ورزشي، ۱۶ پروژه در خصوص بهسازي معابر روستاهاي منطقه، ۴ مورد مرتبط با مكانهاي فرهنگي و مذهبي و ۳ طرح نيز در حوزه ساماندهي رودخانه ها، اجرا خواهد شد.
در اين گزارش آمده است: اين سازمان زيرسازي و آسفالت معابر، ترميم و بازسازي زمين هاي ورزشي، ساخت رختكن و اماكن ورزشي در حوزه عمران روستايي، ترميم و بازسازي مساجد، احداث مدرسه، ساخت خانه عالم و ايجاد پارك هاي تفريحي را نيز امسال در دستور كار قرار داده و در عين حال تأسيس سراي فرهنگي مشتمل بر كتابخانه، سالن مطالعه و ... از ديگر بخش هاي فرهنگي زينت بخش مجموعه طرحهاي عمران و توسعه روستايي اين سازمان در سال جاري مي باشد.
شايان ذكر است كه اين پروژه ها از محل بودجه سازمان منطقه آزاد انزلي در سطح روستاها به اجرا در مي آيد و نياز سنجي، امكان سنجي، بررسي كارشناسي و اولويت بندي پروژه هاي عمراني-توسعه اي هر روستا با همكاري شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي محدوده منطقه آزاد انزلي صورت گرفته و تا پايان سال مراحل ساخت تمامي آنها انجام و آماده بهره برداري مي شوند.
گفتني است در سالهاي گذشته اين سازمان علاوه بر ساخت و بازسازي مساجد، تجهيز مدارس، اماكن ورزشي، ايجاد شبكه جمع آوري زباله، زيرسازي و آسفالت معابر نسبت به گاز رساني، تجهيز خانه هاي بهداشت، احداث خانه عالم و كانون هاي فرهنگي و قرآني و لايروبي نهرهاي آبرساني مزارع و شاليزارهاي سطح منطقه نيز اقدامات متعددي انجام داده است.

کد خبر 544394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =