سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی جزئیات نحوه پرداخت حقوقها و پاداشهای بحث برانگیز برخی مدیران بانکها و بیمه ها را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دیشب دکتر محمد باقرنوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در برنامه ویژه گفتگوی خبری از شبکه 2 سیما حاضر شد تا درباره فیش های حقوقی کلان، توضیح دهد.
مشروح این نشست تلویزیونی را در ادامه می خوانید.


قبل از دستور رئیس جمهور، چه اقداماتی انجام شد؟
تشکر می کنم فرصتی فراهم شد تا درباره حقوق مدیران بانکها و بیمه ها توضیحاتی را ارائه کنیم. اساسا مدیر این بانک، یک بانک غیردولتی است و از ضوابط خود تبعیت می کنند. درباره بیمه نیز، این فیش حقوقی نبود، دریافت موردی بود که از دو محل این رقم تشکیل می شد. یکی سلسله مطالباتی بود که طبق رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری پرداخت شد. بخش دوم این فیش هم فوق العاده ای بود که باید با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی پرداخت می شد. ما آن را موجه نمی دانستیم و با وجود پیگیری های مدیران بانکها و بیمه ها، سازمان این پرداخت را مجوز نداد و آنها به صورت غیرقانونی استفاده کردند. مسئولان دیوان محاسبات نیز توضیح دادند بخش غیرقانونی از آنها پس گرفته شد. ولی بحث فراتر از این دو مورد، پرداخته شد. البته ما کاری نداریم برخی رسانه ها به فساد 3هزار میلیاردی بیشتر پرداختند یا به این موضوع. دو مورد از این موضوع بیان شد ولی یک مورد هم کافی است تا دولت رسیدگی کند. دولت روی عادلانه عمل کردن برای حقوق دادن به کارمندان و بازنشستگان تاکید دارد. برای همین امروز رئیس جمهور نامه مجددی را به معاون اول ابلاغ فرمودند و تاکید کردند باید با دقت رسیدگی و برخورد قانونی در مقابل خطاها انجام گیرد. هفته قبل نیز پس از ابلاغ قانون بودجه مقرر شد ضوابط بودجه را سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت دقیق و مستدل و شفاف تعیین کند تا هیچ راه نفوذ و سوء برداشتی برای کسی فراهم نشود تا حقوق غیرمتعارف بدهند. در ضوابط اخیر التصویب 4 نکته جدید وجود داشت. تاکید شد اگر دستگاهی از قانون خاصی پیروی می کند که متاسفانه تعداد قوانین و مقررات در این باره زیاد است و برخی دستگاه ها از جمله بانکها و بیمه ها، قضات، هیات های علمی و... مقررات خاصی دارند، مقرر شد هر کسی که قرار است حقوق و مزایا دریافت کند باید از شورای حقوق و دستمزد که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی است مجوز بگیرد. همچنین اعلام شد برخی افراد که از تسهیلات و اعتبارات رفاهی خاص استفاده می کنند باید مجوز از کارگروه 3 نفره وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بگیرند. ما در ضوابط اجرایی بودجه امسال سعی کردیم تمام راههای سواستفاده را ببندیم. حتی تشویقهای کارمندان نیز چهارچوب دار شد. در شورای حقوق و دستمزد برای اسفندماه تصویب کردیم حقوق مدیران عامل شرکتهای دولتی، بانکها و موسسات نیز کنترل شود.


شما این موارد را بررسی کردید؟
برای دولت حتی یک مورد تخلف هم مهم است. بیش از 99 درصد همکاران ما در قوه مجریه با حقوقهای متعارف خدمت می کنند. اگر قرار است برخی دستگاه ها مانند بیمه و بانک ضوابط خاصی دارند، آن هم باید تحت کنترل باشد تا این موارد تخلف تکرار نشود. وزارت اقتصاد و دارایی نیز مامور شد که هر چکی که صادر می شود ذی حسابی که ناظر مالی این وزارتخانه است، ذیل آن را باید امضا کند.


تعجب همین است مسایل از طریق رسانه ها طرح شود. در حالی که انتظار می رود مکانیزمهای داخلی دستگاه ها این را آشکار کند؟
یک ریال از این مسایل اختلاس و دزدی نیست. از دستورالعمل و مقرراتی  استفاده می کنند که حقوق نامتعارف بدهند، این را نیز دولت مخالف است. از نظر آقای رئیس جمهور به هیچ وجه توجیه ندارد یک مدیر دولتی این حقوق ها را دریافت کند. البته تاکید می کنم فیش اخیر مربوط به یک بانک خصوصی است و فیش مدیر بیمه نیز با مجوز مجمع خودشان بود. باید قوانین ما شفاف تر باشد و افزایش غیرمتعارف حقوق ها نیز نظارت شود و دولت روی این موضوع تاکید می کند.


آیا شما فکر می کنید این موارد فقط مربوط به فیش هایی است که رسانه ای شده؟ چرا رسانه ها این تخلفات را گفتند؟
این قوانین و مقررات، مصوب دولت یازدهم نیست. قانون مدیریت خدمات کشوری، برنامه های پنجم و سوم مربوط به قبل است. شاید این مدیران در سالهای گذشته از این درآمدها داشتند. این که عده ای در سال آخر دولت فعلی دقتشان را بیشتر کردند، شاید باعث شود تا انتخابات آینده دهها مورد از اینها داشته باشیم.


ماجرا را سیاسی می کنید؟
نه، می خواهم بگویم این اتفاقات قبلا هم بوده. ما در سال 93 مصوبه ای برای محدود کردن این مسایل داشتیم. قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق و دستمزد را تعیین می کند. برخی از فوق العاده ها مستمر است و برخی از فوق العاده ها غیرمستمر است مانند کارانه. الان حداقل را دولت تعیین کرده و حداکثر نیز 7 برابر حداقل تعیین شده. ممکن است برخی دستگاه ها از فوق العاده ها و پاداشها استفاده کنند. برخی شرکتهای تابع قانون تجارت اجازه دارند به هیات مدیره به تناسب سود خالص، پاداش بدهند. این مصوبه دولت نیست. ولی باز هم برای جلوگیری از این موضوع، قانون "تنظیم" را مصوب کردیم تا مقدار ناخالص حقوق نیز 10 برابر حداقل حقوق تعیین شد.

 

با این توضیح شما نباید هیچ دریافتی ای بالاتر از 9 میلیون باشد؟
بله، البته قانون مدیریت خدمات کشوری در ماده 117 اجازه می دهد برخی دستگاه ها مقررات خاص داشته باشند. مثلا پرداخت هیات علمی دانشگاه ها از مصوبات هیات امنا است. ما روی قانون خدمات کشوری یک سال کار کردیم. این قانون هنوز آزمایشی است و انتظار داریم مجلس دهم این قانون را اصلاح کند. هنوز پرداختها ناعادلانه است. بارها اعلام کردم از نظر دولت نظام پرداخت غیرعادلانه است. عده ای از بند 10 ماده 68 که فوق العاده ویژه است استفاده می کردند و عده ای استفاده نمی کردند. از اول فروردین 95 ما این را برای همه اجرا کردیم.

 


چه مقدار از مدیران دولتی بالاتر از 9 میلیون دریافتی دارند؟
طبق دستور رئیس جمهور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همه دستگاه های نظارتی حقوق کسانی که از مقررات خاص پیروی می کنند را پیگیری می کنند. در مصوبه شورای حقوق و دستمزد، حداکثر حقوق برای مدیران شرکت ها، 7 میلیون تومان تصویب شد. همه تلاش دولت این بود قوانین و مقررات سالهای گذشته را اصلاح کند و راههای سواستفاده را ببندد. الان دولت بسیار حساس است و علاقمند به اجرای عدالت است.


طبق قوانین موجود، اگر قرار باشد پرداخت خاصی صورت گیرد باید دستورالعملی از شما و وزیر اقتصاد صادر شد و ما شنیدیم سواستفاده از طریق این دستورالعمل بوده؟
درباره مصوبات بیمه، قانونا باید سازمان مدیریت و برنامه ریزی تایید می کرد که ما تایید نکردیم. این که دیوان محاسبات می گوید جزئی از این حقوق قانونی است و جزئی دیگر غیرقانونی، بخش غیرقانونی همان بخش بود که ما تایید نکردیم. ما کنترل کردیم و دیدیم این بخش غیرعادلانه است. سازمان مدیریت و برنامه ریزی توضیح داد اگر ما این را به بیمه بدهیم، باید به خیلی از شرکتهای دیگر هم بدهیم. در ضوابط بودجه 95 تعیین شد که هر گونه پرداخت غیرمتعارف باید با مجوز شورای حقوق و دستمزد باشد. آنچه باعث شد بیمه ها و بانکها بتوانند پاداشهای غیرمتعارف بدهند، همه دارای مجوزات قانونی است که در قوانین مختلف به دستگاه ها داده می شود. زمانی، قانون نظام هماهنگ پرداخت داشتیم یکی یکی دستگاه ها خود را مستثنی کردند. الان نیز قانون مدیریت کشوری اجازه می دهد برخی دستگاه ها از این پرداختهای کلان استفاده می کنند. ما دنبال اصلاح قانون برای برداشتن تبعیضها هستیم. پیش نویس و لایحه این قانون را به محض تشکیل کمیسیونهای مجلس، تقدیم می کنیم. نباید دستگاه های مختلف از مقررات خاص تبعیت کنند.

 

تا زمان تصویب این قانون چه می کنید؟
ضوابط اجرایی گذاشتیم و شورای حقوق و دستمزد به پرداختها نظارت می کنند.

 

شما از حقوق مدیران عامل بانکها و مدیران بانک مرکزی خبر دارید؟
بانکها، بیمه ها، شرکتها و همه تحت بررسی است. آقای رئیس جمهور اعلام کرده اگر مدیری در این دولت می خواهد کار کند باید با شرایط موجود و حتی بدون پاداشهای قانونی کار کند.


چه زمانی گزارش عملکرد اقدامات خود را درباره دستور آقای رئیس جمهور می دهید؟
ابلاغیه آقای رئیس جمهور امروز به معاون اول رئیس جمهور رسید. از همین امروز کنترلها شروع شد. قبلا نیز ابلاغیه ای را آقای رییس جمهور به تک تک وزرا داشتند که در سیستم خود مداقه کنند. کارکنان دولت با حداقلها دارند کار می کنند و چند نفر به خود اجازه می دهند پاداشهای ویژه هر چند قانونی دریافت کند. وجدان اجازه می دهد کارمندان با 1 و نیم میلیون کار کنند و ما پاداشهای چندصد میلیونی بدهیم؟ سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز نظارت را شروع کرده است و قطعا ما اجازه این کارها را نمی دهیم.


یک زمانی تعیین کنید تا گزارشها را بگیریم؟
نیازی نیست شما پیش ما بیایید، ما خودمان می آییم و گزارش می دهیم. دولت خود را موظف به پاسخگویی می داند. تمام روزهای سه شنبه هر هفته خود را موظف کرده ام تا در برابر اصحاب رسانه پاسخ کامل بدهم. دولت بسیار شفاف کار خود را عمل می کند. تمام همت ما خروج کشور از رکود است. هفته گذشته گزارش سرمایه گذاری 4.2 میلیارد دلاری را به مردم دادم. هفته گذشته اعلام کردیم 3 میلیارد و 418 میلیون دلار سرمایه گذاری پس از برجام داشتیم. روزهای اول فروردین ماه اعلام کردیم دولت مصمم به فعالسازی 7500 واحد راکد تولیدی است. با این وضعیت که دولت با همه تلاش خود برای بهبود رفاه جامعه کار می کند، اصلا اجازه نمی دهیم چند نفر ولو با داشتن مجوز قانونی، پاداش ویژه بگیرد و دولت را بدنام کند. دولت از کیان خود دفاع می کند.


روی صحبت شما با کجاست؟ بانکها؟
ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری تعدادی دستگاه ها را مستثنی می کند و آنها می توانند از ضوابط خود تبعیت کنند. بانکها و بیمه ها مصرح این قانون هستند. شاید این بسیار ظالمانه نسبت به سایر کارمندان بانکها باشد که تصور کنیم آنها نیز این حقوقها را می گیرند. حتی بسیاری مدیران نیز با صعوبت کار می کنند. بر دولت فرض است این امور را دنبال کند. هر زمان گزارش اقدامات آماده شد به مردم تقدیم می کنیم. من هر هفته در معرض سوالات متنوع همکاران شما در رسانه ها هستم و هر هفته نه تنها گزارشهای هیات وزیران را می دهیم، حتی درباره ضوابط اجرایی نیز بحث داریم.

 

ممکن است در آینده نزدیک شامل تغییر مدیران عامل بانکها باشیم؟
هر کسی تخلف کند، این احتمال دارد. شاید برخی بگویند ما در بانکهای خصوصی باشیم پاداش بیشتری می گیریم. پاسخ ما روشن است، از آنها تشکر می کنیم، هر جایی که تصور می کنند برایشان بهتر است کار کنند. کار کردن در این دولت با همه سختی هایش باید شبانه روزی باشد، باید در پایان هفته ها در روستاها و شهرستانها باشند و در معرض پاسخگویی شفاف باشند. الان آماده شده ایم فعالیتهای ضدرکودی خود را ادامه دهیم. این ظلم به دولت است که عده ای بخواهند از برخی مقررات قانونی استفاده کنند و پرداختهای کلان داشته باشند و باعث شود دولت اینطور پاسخگویی داشته باشد. ما از همه مردم و همکاران خود عذرخواهی می کنیم و اطمینان می دهیم از مقررات فعلی قانونی دیگر اجازه سواستفاده نمی دهیم.

17213

 

کد خبر 545738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 88
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرهاد IR ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  رئیس بیمه تامین اجتماعی خصوصی است یارئیس بانک خصوصی است آی کیو؟
  • بی نام IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   3 0
   مهم نیست اسمش چیه مهم اینکه این حقوق ها بر چه اساسی داده شده و از کجا داده شده
  • بی نام A1 ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   59 1
   به قول بعضی از دوستان اینا خصولتی هستن،مثل انواع بانکها و شرکتها که مثلا به بخش خصوصی واگذار شده ولی هنوز مدیریت فشل دولتی اونارو اداره میکنه.اگه اگه اگه یه مدیر چه دولتی چه خصوصی بتونه جوری مجموعشو اداره کنه که سود آوری داشته باشه،کارگرا راضی باشن ارزش افزوده تولید کنه ارباب رجوع راضی باشه تکنلوزی روز رو داشته باشه کارافرینی کنه و.....نوش جونش ولی یه مدیر دولتی یا خصولتی نام ببرید توی هر کدوم ازین ده تا دولتی که توی این سالها اومده و رفته که همچین کاری کرده باشه
  • سعید A1 ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   74 2
   1 بخش خصوصی واقعی از پول های مفت به کسی نمیده فقط بخش های که رانتی با دولت دارن از این کارا میکنن 2 آقای نوبخت میشه بفرمایین اعضای دولت و مجلس حقوقشون چقدره؟؟ اگر طبق قانونه چطور میشه خونه میلیاردی و ماشین ها میلیاردی دارین همتون؟؟
 • بی نام IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  283 9
  اقای نوبخت خصوصی یعنی چه دارید تبریه شان می کند با امکانات دولت دارین بخش خصوصی ساخته اید
  • بی نام A1 ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   60 1
   اصل فسادها در شرکتهای نیمه دولتی است که هر وقت پای استفاده از رانت دولتی می شوند دولتی هستند و هر وقت نوبت حسابرسی می شود خصوصی می شن ، این گونه شرکتها بعد از مدتی حیاط خلوط یک عده برای سوء استفاده می شوند
  • بی نام A1 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
   2 0
   یک لحظه فکر کردم یکی در دولت احمدی نژاد چنین حرفی را زده همان ادبیات دولت احمدی نزاد و همان سیاست های اقتصادی واقعا در حوزه های اقتصاد و فرهنگ و سیاست داخلی فرق این دولت با ان دولت در چیست؟
 • بی نام IR ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  255 8
  مدیر ایران خودرو بانک وبیمه ایران همشون دولتیست شما تا حالا تکذیب میکردید ومیگفتید اصلا چنین چیزی وجود ندارد حالا میگویید خصوصیه
 • آرش A1 ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  160 4
  تعریف دوستان از حقوق متعارف رو با رسم شکل و ذکر یک مثال توضیح دهند 3 نمره
 • بی نام IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  170 8
  جناب آقای نوبخت شما اسم این حقوق و وام های کلان و نامتعارف را اختلاس نمیزارید لطفا اسم شرعی و قانونی آن هم بیان کنید .
 • اصغر گل پیکری A1 ۰۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  158 5
  سلام آقای دکتر نوبخت ما هم باذنشسته هستیم لطف نمایید از ان حقوق متعارف قوه قضایی به ما هم بدهید
 • لاله A1 ۰۴:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  من از دولت نهم و دهم بیزارم اما این دولت یازدهم با همه کارایی خوبی که بعضی بخش ها دارد کم کم داره از طرقندهای زشت دولت قبل استفاده می کنه متاسفانه
 • بی نام IR ۰۴:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  105 1
  سلام جناب دکتر بزرگوار لطفا فکری برای حقوق پائین کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست وکارگران خدوم وزحمتکش هم بکنید؟
  • بی نام IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   8 31
   جناب بی نام بنده کارمند شرکت نفت تو تهران هستم حاضرم ندید حقوقامون عوض
 • ح ر IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  85 2
  چه اطلاعاتی را می داده که ارزش ماهی فلان میلیون تومان باشه
 • سارا A1 ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  47 99
  خیلی خوبه که دولت موظف به پاسخگوئی باشه ولی چر ا این را از دولت قبل نمیخواستن این همه هجمه دلواپسان برای دشوار کردن کار این دولته و کار درست کردن برای اینکه بکارهای اساسی نپردازن متاسفم برای افراد دلواپسی که ذره ای بجز واسه جیب خودشون بفکر هیچی نیستن
 • بی نام IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  75 1
  آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب
 • بی نام A1 ۰۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  139 7
  جناب اقای نوبخت دم خورس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را . اگر ریگی تو کفش نیست دستور بفرمایید جهت شفاف سازی فیش دریافتی مدیران ارشد را رسانه ای کنند تا جای شک و شبهه ای نباشد.
 • حامد IR ۰۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  87 1
  چقدرخوب است مدیذان دولتی همفیشهای حقوقی خودرادراختیاررسانه هاقراردهند
 • بی نام A1 ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  95 6
  بعد سه سال تازه یادتون افتاده حقوق مدیران رو چک کنید اقا زاده هایی که با توجه به تجربه کم سمت مدیریت میگیرن و حقوق چند ده میلیونی دریافت میکنن
 • من A1 ۰۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  84 11
  طبق عادت ومعمول دولت قبل رامقصردانستند.پس چرامسکن مهر راجمع کردید ولی این موارد رابی تفاوت بودید؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  89 52
  دولت به اندازه ی کافی بدنام هست این روزا,افشای اینا تاثیر چندانی نداره
 • علی A1 ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  89 2
  اصلا غیر دولتیها هم نباید پول غیر متعارف بگیرند چون تورم زاست ودودش توچشم همه ملت میره متا سفم که توجیه اقای سخنگو غلط است مگر خودتان نه چهل هزارتومان یارانه میدید میگید تورم زاست چرا یک مدیر به اندازه یاران 1000 نفر حقو بگیرد دوما همون مدیر غیر دولتی هم حق سهامداراشه میخوره متا سفم از این توجیه مسخره تورا خدا این متن به دست نوبخت برسونید
  • رسول IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   1 0
   منم هر ماه دارم حق بیمه میریزم ، منم راضی نیستم پول با این بدبختی واسه بیمه بریزیم بعد مدیرانش . . . .
 • آقای فلانی A1 ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  88 2
  یک سوال مهم آیا از این حقوق های کلان مالیات گرفته می شود یا خیر؟ فکر نکم فلانی
 • حسین IR ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  114 1
  یه جور میگن قاطعانه برخورد می کنن انگار تا الان نمی دونستن متاسفانه در حد صحبته
 • بی نام A1 ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  108 0
  واقعا مردم را چی حساب کردی؟ اگه بخش خصوصی هست شما چرا نگرانید دریافتی خودتون را بفرمایید تا مردم قضاوت کنند
 • بی نام IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  102 1
  بانک رفاه خصوصیه؟من ماموریت ماهانه ام 50هزارتومنه ام ااون مدیر عامل فقط ماموریت یزدش بالا45میلیون تومان بود.
 • بی نام A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  102 0
  واقعا که روتوبرم
 • احمد A1 ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  57 0
  سلام آیا در این کنترل حقوق و پاداشها ، حقوق مدیران عامل شرکتهای تحت پوشش بانکها نیز کنترل می شود
 • کوروش A1 ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  71 1
  بازم راه فرار از واقعیت
 • احمدی A1 ۰۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  75 10
  یه نفر میخواد فیش نوبخت رو بررسی کنه نیروهای خدماتی دراموزش وپرورش 800هزار حقوق میگیرن اون موقع نوبخت حقوقهای چندصدمیلیونی رو لاپوشانی میکنه
 • بی نام IR ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  88 2
  اين بخش خصوصي مردم رو بدبخت كرد. همين بخش خصوصي از يك طرف به جوانان ليسانس و فوق ليسانس ماهي 800هزار تومان حقوق مي ده از طرف ديگر حقوق خوداشون 230 ميليون ميشه آخه اين چه خصوصي سازي بود كه اينقدر بي حساب و كتابه ؟؟ آقاي نوبخت شما هم فراموش نكن كه خصوصي سازي كار دولت بود.
 • بی نام IR ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  110 1
  آقای نوبخت گرامی بانک رفاه که از اموال و حق بیمه کارگران بدبخت کشور تشکیل شده حالا شده بخش خصوصی؟ چطور موقع تعیین حقوقها و مستمری ها دولت تعیین تکلیف میکند ولی پای این مسائل میاد وسط میشه بخش خصوصی؟ اگر بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی بخش خصوصی است اختیارش را به خود ما کارگران و مستمری بگیران بدهید سایه دولت و حاکمیت را از سر آن کم کنید تا خود ما آن را اداره و میزان دستمزدها و مستمری ها را تعیین کنیم تا بفهمید یک من ماست چقدر کره میده.
 • رضا A1 ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  81 1
  اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی سالهاست حقوق و پاداشهای نجومی می گیرند، منتها کارمندانی که به صورتحساب و قیش حقوقی آنها دسترسی دارند از ترس تنبیه و از دست دادن جایگاه شغلی شون برخلاف بانک رفاه جرأت انتشار ارقام دریافتی هئیت مدیره رو ندارند اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی بعضا عضو دهها شرکت وابسته بانک کشاورزی هستند که سالانه صدها میلیون حق جلسه و پاداش بابت آنها دریافت می کنند
 • حسن IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  63 1
  ازجناب نوبخت باآن تجارب وسوابق خدمتی انتظارمیرفت پاسخ های روشنی به افکارعمومی می دادند.کلی گویی وفرافکنی وسیاسی جلوه دادمشکلات نه تنهاکاری ازپیش نمی برد بلکه بدبینی ونارضایتی را افزایش می دهد.ضمنابرای تنویرافکارعمومی خوب بودفیش حقوقی خودشان رانیزنمایش می دادند.
 • بهنام A1 ۰۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  71 2
  در حکومت علوی که تبعیت از حضرت علی علیه السلام میشود این موارد بخشش بلا مانع است واقعا" بیت المال تعریفش را عوض کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باز هم مثل بقیه کامنت ها حذفش کن خبر انلاین
 • مجتبی A1 ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  ما داریم از گشنگی میمیریم. این آقا به جای اینکه بیاد بگه باید محاکمه بشن میگه بخش خصوصی. بخش خصوصی کجا بود اینا که دولتین
 • بی نام RO ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  من يك معلم هستم كه يكسال است بازنشسته شدم الان تقريبا 1.500ميگيرم باكسورات قانوني 2 ميليون ميشه نمي دانم چه جوري شكم بچه هام راسير وپسرهام رادامادكنم الان هم يكسال است پاداشهامون رانمي دهندحالاببينيدجاهاي ديگه چقدرحقوق ميگيرند 234ميليون تومان اندازه هرسي سال من خدابخيركنه /ضمناآقاي نوبخت اگر اجازه پرداخت هرحقوقي رادربخش خصوصي راصادرميكنيدآنهاهم براي تامينش ازهرراهي خواهند رفت
 • امیر IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  اسفند سال 93 مدیران ایران خودرو و سایپا هرکدام 850میلیون عیدی و پاداش دریافت کردند.همان موقعی که اعلام کردند ما ورشکسته شدیم.
 • ایمان شیرازی A1 ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  ای کاش همه چیز در همین فیشه حقوقی خلاصه می شد اقای دکتر از پاداش ها کارت هدیه ها از زیر میزیا خبر ندارید
 • ناشناس A1 ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  اینطور که از صحبت های شما معلومه مشکل حل نمیشه و نیتی هم برای حل مشکل ندارید.
 • جواد A1 ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  با این حرف های توجیهی مصلحتی آقای نوبخت اینطوری استنبادمیشود یا میخواهند موضوع را ماست مالی کنند یا خود آقای نوبخت از آن حقوق ها میگیرد
 • ایرانی A1 ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  2 0
  بانک رفاه کجایی است آقای ... ؟ مردم را سرکار نگذارید . از روراستی با مردم دولت ضرر نمی کند .
 • بی IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  4 0
  ما برای عدالت اجتماعی انقلاب کردیم
 • بی نام IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  سال دیگه همه با روحانی بای بای می کنیم
 • علی A1 ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  1 0
  باسلام مسولان ماچراجرات حل مشکل راندارند
 • بی نام A1 ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  0 1
  حقوق ها عادلانه نیست ولی این موضوع مربوط به این دولت و آن دولت نیست. این یک موضوع سیستمی غلط هست که باید ریشه کن بشه.
 • بی نام US ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  21 4
  حوشحالم مردم نسبت به شعار اعتدال دارند آگاه میشن.
 • بی نام A1 ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  23 0
  آقای رئیس جمهور سلام، در دولت قبل رئیسی داشتیم که روز نبود که کابینه اش تغییر نکند حال رئیسی داریم که مجموعه نالایق اقتصادی را کنار نمیگذارد حتی اگر بر خلاف عهدی باشد که با مردم روزی بست قول چرخش زندگی دادی اما تعداد چوبهای لای چرخ زندگی ملت .... این یکسال رئیس دولت امید لااقل دو تیمت را عوض کن تیم رسانه ای و در راس آنها سخنگویت و تیم اقتصادیت را این سال دیگر نمره صفر به دولت قبل دادن به داد این دولت نخواهد رسید. شما که تیم رسانه ای قوی نداری که این جور وقتها به داد دولت برسد. چطور نمی پذیرید تبلیغات حرف اول را می زند. در مورد تیم اقتصادی هم بروید با لباس مبدل سر سفره ملت تا ببینید در این 3 سال چه شد کابینه با یک آقای زنگنه و ظریف کابینه نمیشود. رئیس دفترتان چه تیم رسانه ای برایتان چیده
 • عجبا A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  21 0
  عده اي از دوستان سوال داشتند تو فيش اين يارو بانك رفاهيه ي آيتم هست حق حضور اين حق حضور چه صيغه ايه؟؟؟ در پاسخ عرض شود يعني در برهه كنوني ك چرخ اقتصاد مملكت خوابيده از بركت وجود و حضور روزانه ايشون در محل كار هست كه بانك رونق داره و معادل نقدي اين حضور معنوي فوق العاده اي ميشه بنام حق حضور..
 • بی نام IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  15 0
  اجازه؟ اجازه ما هم دست شماست.
 • بی نام A1 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  15 0
  جناب نوبخت اگر مدیر مدکور مربوط به بخش خصوصی است چرا شما دخالت می کنی وزیر رفاه چرا به دستور معاون اول بررسی موضوع حقوق دریافتی را پیگری می کند جناب نوبخت اینقدر مردم را مسخره نکنید و الاکی از مردم معذرت خواهی نکن زیرا بخش خصوصی است حتما مدیرش مدیر بوده این مبالغ را در یافت گرده ودر ضمن دوست دارد مال خودش است بالای یک میلیارد دلار حقوق بدهد بانک رفاه خصوصی پیشرور در پر داخت حقوق مدیران دوست دارید مدیر خصوصی شوید عجله کنید پول با گونی در انظار شماست ...........
 • بی نام AT ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  23 0
  لطفا بگید چرا تو این مملکت هرکه به فکر خویشه و فرهنگ منافع عمومی جایی نداره.
 • بی نام A1 ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  32 3
  آقای نوبخت آخه با 900هزارتومن حقوق من چکار کنم؟؟؟ خجالت هم خوب چیزیه.حتماً رای هم دوباره میخوای؟؟
 • بی نام A1 ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  24 3
  بالاترين حقوق كارمندان معمولي را كارمندات بانك ها و بيمه دارند . بانك ملي و سپه كه دولتي هستند كارمند با پانزده سال سابقه كارش نزديك پانزده ميليون دريافتي ماهانه اش هست . وامهاي نجومي بدون بهره طولاني مدت كه هنگام بازنشستگي بخشيده مي شوند از مزاياي كارمند بانكهاست . يك وام 120 ميليون تومني با قسط 300هزارتومني از آن جمله است . انواع پاداشهاي ماهانه فصلي سالانه و بستن حساب و....دارند و ميگن چون ما واقعا كار مي كنيم . من كه در يك معدن پشت كوه چرا بايد حداقل حقوق قانون كار بگيرم
 • شهروند A1 ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  19 1
  باز هم حاشيه. باز هم كلي گويي...
 • بی نام A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  23 1
  ماشا الله اینهمه نظر دهنده یا بهتر بگوییم طعنه زننده ...اگر گوش شنوا باشه کر میشه ......اما کو گوش شنوا
 • بی نام DE ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  7 43
  طرفداری نمی کنم و لی بابا دولت چه قد اختیار داره که این همه انتظار دارید.
  • من IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
   2 0
   موقع انتخابات که خوب وعده وعید میدندچرا 0 چون اون موقع بهمون احتیاج دارن
 • حبیب A1 ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  28 1
  چرا بعداز چندسال که یک نماینده بارای مردم وارد مجلس میشه یا یک فرد به عنوان وزیر انتخاب میشه زندگیش از این رو به اون رو میشه این که یک حقوق وپیش امتیازات و پولهایی که توجیب برخی نماینده ها ووزرا و اقازاده ها میره مشت برابرخروارهست چرا از مجوز واردات یا صادرات یک کالای خاص که نمایندها و وزرا واس خودشون و خانوادشون میگرن حرفی نمیزنید چرا از اون مجوزهایی که به اسم اقا زادهها صادر میشه چیزی نمینویسین .مطمئن باشید همه چیزتا ابد پشت پرده نمیمونه
 • ali A1 ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  16 1
  اگر بخش خصوصی بوده .بخش خصوصی که کاری نمی کنه بهش زیان برسه درست؟ اقای نوبخت پس برو و از این شرکت سوداوری را یاد بگیر اگر هم جصوصی نبوده دستش نزن بدتر میشه. یکبار کناهکاری مومن شد فوری کاری انجام داد که مومن که هیچ .حتی هیچ ادم کناهکار و احمقی این کار احمقانه را انجام نمیده.کناهکار تا مومن شد خود را کناهکار دید و در نتیجه خودش را اتش زد.
 • بی نام A1 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  23 1
  تفاوت تطبیق کارمندای بدبختی مثل من که کل دریافتیشون به 1200 هم نمی رسه رو قطع کنید بعد هم بقیه بندا رو تا به حداقل حقوق 600 تومنی برسیم چه کار به کار مدیران رده بالای خصوصی دارین؟
 • علی A1 ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  19 0
  ای که با ما کج وباخود کج وبا خلق خدا کج
 • رضا A1 ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  18 0
  اگه بحقید همه نظرات رو سایت بذارید نه گلچین کنید
 • جانباز محمد دامن باغ. A1 ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  22 1
  جناب نوبخت از شما بعید است. مگر بخش خصوصی از کره دیگری امده. ویا درکشور دیگری زندگی میکند که نشود کنترل کرد. حیف و میل بیت المال در مقابل چشم فقرا.وضعفا.ومردمی که دارای هزارو یک گرفتاری هستند.به گردن کیست..
 • کریم A1 ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  26 1
  بله دوست عزیز آقای حبیب.بخاطر 4 میلیون بدهی که بنده به بانک مسکن از بابت خرید مسکن مهر کوفتی دارم قسط عقب افتادهآگهی مزایده را زدن روی دیوار مجتمع ما.خودم هم کارمند هستم.بله مدیر بانک مسکن و امثال اونا هم با پول نزولی که از من و امثال من میگیرن برن براخودشون خوش بگذرونن.بانکداری در ایران یعنی نزول خوری.آقای نوبخت و نمایندگان مثلا ملت شما همتون مسئول این گونه آبروریزیهای امثال مای ایرانی هستید.خدا از سر تقصیراتتون نگذره.درد دل یک شهروند
 • بدون نام ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  41 1
  همتون مثل همید اصلاح طلب و اصولگرا ندارید به خدا هیچکدومتون فکر مردم نیستید نخست وزیر انگلیس فیش حقوقی ومالیات پرداختیشو رو کرد از خودت شروع کن اقای نوبخت...یه سایت بزنید همتون اطلاعاتتون رو بزنید البته اگه میشه!!!
 • بی نام A1 ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  20 3
  از پرداخت های نجومی در بیمارستانها نیز فراوان است حداقل تا 100 میلیون در ماه که اسمشو میزارن کارانه
 • بی نام A1 ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  2 0
  لابد اینم تقصیره احمدی نژاده؟ آقای نوبخت بلدی که اینم بنداز گردن محمود کی به کی
 • بی نام A1 ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  حتما کار دولت قبله
 • بی نام IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  2 0
  سال اینده در مناظره مطرح میشه باید جواب بدین
 • ناشناس A1 ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  2 1
  خود نوبخت بايد استعفا دهد فيش حقوقش برسي كنيد
 • حسین IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 1
  لطفا فیش حقوقی خودتونم بذارید.ممنون از آقای نوبخت
 • pejman IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  3 0
  از اولش هم معلوم بود که آقایون درصدد ماست مالی کردن برآیند تا اینکه حق را به حق دار برگردانند .
 • بی نام IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  2 0
  این قدر دروغ نگید میدانید که چهار سال بعدی از ان شما نیست
 • بی نام A1 ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
  2 0
  بازهم خوبه که نگفتی تقصیراحمدی نژاده.
  • بی نام IT ۰۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
   2 0
   کلی خندیدم. اگه میتونست میگفت
 • محمد A1 ۰۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  2 0
  چهار روز دیگه آب ها از آسیاب می افتد . مدیران عزیز را دلسرد نکنید .
 • بی نام RO ۰۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  2 0
  واقعا شما رئیس بانک رفاه رو دولتی نمیدونی
 • بی نام RO ۰۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  2 0
  چرا رئیس بیمه ایران باید سریع استعفا بده و وزیر اقتصاد باید استعفای اونو قبول کنه واقعا بیمه ایران دولتی نیست چرا دو پهلو صحبت میکنی
 • ناشناس IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  2 0
  حقوق مدیر عامل بانک رفاه اندازه بودجه عمرانی یک شهر50هزار نفره است.جناب نوبخت کمتر توجیه کنید لطفا.تخلفات را قبول کنید
 • بی نام IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  3 0
  3ماهه حقوق نگرفتم. تمام
 • بی نام A1 ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  0 1
  باید جامعه شناسان و روانشناسان بررسی کنند چرا مردم ایران اینقدر عقده ای شدند.
 • رعنااصفهانی A1 ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
  1 0
  لطفا سیاسیون و مسوولانی که درصدا و سیما حرف از حقوق کلانی مدیران دولتی و برخورد باانها میزنند لطفا خودشون هم فیش حقوقشون را نمایش بدهند خبرانلاین درج کن
 • ایمان GB ۰۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
  0 3
  این قسمتی از صحبتهاش بود دولت روی عادلانه عمل کردن برای حقوق دادن به کارمندان و بازنشستگان تاکید دارد الحمدلله که دولت تاکید دارد
 • بی نام A1 ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
  3 0
  حقوق چند جوان بیکار در جیب آقای مدیر می رود؟ / همه مقصرند جز دولت تدبیر و امید . دیگه هیچ حرفی نمیمونه
 • سعید IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
  0 0
  آقای نوبخت چگونه انتظار دارید ما باور کنیم مدیران دولتی که سرمایه های میلیاردی پنهان و آشکاری دارند از حقوق قانونی وحلالشان است . یعنی شما نمی دانید یا نمی خواهید بدانید یا نمی توانید . باور کنید خیلی ساده است