رئیس جمهوری آمریکا به انتقادات تند دونالد ترامپ نامزد ریاست جمهوری آمریکا که از اوباما خواسته بود از واژه تروریسم اسلام افراطی استفاده کند و اکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین باراک اوباما بدون آنکه نامی از ترامپ ببرد با انتقاد از این اظهارات گفت:  "حتی قبل از اینکه رییس جمهور شوم در موضعگیری های شفافی گفته ام که گروههای تندرو دین اسلام را تحریف می کنند تا اقدامات تروریستی خود را توجیه کنند."

او افزود: بعنوان رییس جمهور آمریکا مکرراً دوستان و متحدان اسلامی مان در داخل کشور و سراسر دنیا را فراخواندم تا با یکدیگر برای رد کردن این تفسیر تحریف شده از اسلام که یکی از بزرگترین ادیان جهان است همکاری کنیم."

اوباما سپس با اشاره به اظهارات تند ترامپ و بدون ذکر نام او گفت: با این همه چند وقتی است بعضی ها تنها کمکشان به دولت این است که اعتراض می کنند چرا ما از عبارت "اسلام رادیکال" یا تروریسم اسلامی استفاده نمی کنیم و آن را به زبان نمی آوریم؟ آیا واقعا مشکل ما این هست؟ آنها می گویند کلید مشکل همین است و  اصلاً تا این را نگویی نمی شود و تا وقتی آنها را اسلامگراهای تندرو خطاب نکنی نمی توانیم شکستشان بدهیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: بگویید استفاده از این برچسب دقیقاً چه دستاوردی دارد؟ آیا چیزی را تغییر میدهد؟ نقشی در کاهش انگیزه و تعهد تروریست ها برای کشتن مردم امریکا دارد؟؟ متحد جدیدی برای ما درست میکند؟ در کدام استراتژی نظامی و عملیاتی کاربرد دارد؟ جواب همه این سوالها این است: هی. اینکه یک تهدید را با اسم دیگر صدا کنیم باعث نمیشود ان تهدید برطرف بشود. این فقط بازی سیاسی برای منحرف کردن توجهات است و الا مثلاً کلمه 'تروریسم اسلام افراطی' معجزه میکند؟... فقط بهره برداری سیاسی است.

اوباما گفت: من در این هفت سال و نیم یادم نمی آید لحظه ای بوده باشد که  بدلیل استفاده نکردن از این برچسب در پیشبرد یک استراتژی در مانده باشیم.

اگر کسی فکر می کند  ما گیج میزنیم و نمیدانیم دشمن ما کیست برود  حال ان هزاران تروریستی رو بپرسه که ما دخلشون رو آوردیم.

اوباما گفت: همه اینها یک ادبیات شناخته شده است و متاسفانه ما عادت کرده ایم دره مه مسایل حزبی برخورد کنیم حتی الان که بحث امنیت و مبارزه با گروههای تروریستی مطرح است. 

او در آخر بازهم بدون ذکر نام ترامپ گفت: خداروشکر تا حالا این زوزه کشیدن ها هیچ وقت باعث نشده دولت کارش را درست انجام ندهد.

4949

 

کد خبر 546719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • جانباز محمد دامن باغ. A1 ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
    1 1
    ترامت یک احمق دیوانه است که اگر رئیس جمهور امریکا شود.دنیا را در کام جنگ های ناخواسته غوطه ور خواهد کرد وبیشترین خسارت را مردم امریکا متحمل خواهند شد.