واکنش احسان علیخانی به موج گردو غبار کرمانشاه در «ماه عسل»

تسنیم نوشت: مجری برنامه «ماه عسل» در واکنش به ورود موج گرد و غبار به استان کرمانشاه گفت: من نمی‌توانم این موضوع را نادیده بگیرم و باید بگویم اگر کسی کاری از دستش برمی آید؛ یک تصمیم استراتژیک، مدیریت بحران یا هرکاری، آن را انجام دهد.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های برنامه «ماه عسل» شب گذشته لحظه‌ای بود که احسان علیخانی از موضوع روز یاد کرد و با نام بردن از غبار کرمانشاه و هوای آن خطه گفت: این غبارها نفس هموطنانِ جانِ ما را تنگ‌تر کرده، خواهش می‌کنم از هر کسی که کاری از دستش برمی آید؛ چه مدیر و چه مسئول، کاری کند. خیلی هم توقع غیرواقعی نداریم. طبیعی است که وقتی هوا در آن منطقه گرم می‌شود قطعاً باعث بروز آن حادثه خواهد شد. وقتی نهالی کاشته نمی‌شود، ثباتی در آن أراضی صورت نگرفته و تالابی شکل نگرفته این اتفاقات پیش می‌آید. یک جاهایی زلف جنگ با محیط زیست گره می‌خورد و این سوغاتی است که از شلوغی‌های خاورمیانه به سمت ما می‌آید.

اما من نمی‌توانم این موضوع را نادیده بگیرم و باید بگویم اگر کسی کاری از دستش برمی آید؛ یک تصمیم استراتژیک، مدیریت بحران یا هرکاری، آن را انجام دهد. کسی هم توقع غیرواقعی نخواهد داشت. حداقل با مردم این خطه حرف بزنیم در جریانشان قرار بدهیم؛ به آنها آگاهی دهیم یا در بحث یومیه‌شان به آنها یاری بدهیم.

هرموقع نفسی درگوشه ای سرزمینمان تنگ می‌شود دل ما هم تنگ خواهد شد و نفس‌های ما به شماره می افتد.

ما شب گذشته از «ایستاده در غبار» گفتیم اما مگر می‌شود یادی نکنیم اما از إیلام، بوشهر، کرمانشاه و... که در لحظات تاریخی در غبار ایستادند؟ پس حقشان است که به دادشان برسیم.

58241

 

کد خبر 547897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام RO ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  3 3
  احسنت
 • بی نام RO ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  0 0
  احسان علیخانی شما يزحمت بكش آستين بزن بالا برو عراق ، اردن و عربستان آب بريز رو شن و ماسه تا نزديك به 70 درصد گرد و غبار بلند نشه البته يكم موهاي قشنگت خراب ميشه